Veseli në krye me 155 vota, Vlora Çitaku vetëm 58, “bie” Petrit Selimi

Publikuar: 22.12.2012 - 21:27

Prishtinė, 22 dhjetor - Pas njė numėrimi maratonik ku nė garė ishin 250 delegatė, ka pėrfunduar sot zgjedhja e Kėshillit drejtues tė degės sė PDK-sė nė Prishtinė, i pėrbėrė prej 51 anėtarėve. Listės i prinė kandidati kryesor pėr kryetar tė degės , Shemsi Veseli me 155 vota, i pasuar nga Lirak Ēelaj me 152 vota, i cili po ashtu ėshtė nė garė pėr kryetar. Ndėrkohė, kandidati tjetėr pėr kryetar, Memli Krasniqi ėshtė renditur i katėrti me 132 vota. Nė listė mezi ka hyrė Ministria e Integrimeve Evropiane, Vlora Ēitaku, me 58 vota, ndėrkohė kėrkohet qė mė sė paku t’i kenė 49 vota, raporton Telegrafi.

Lista e plotė e Kėshillit drejtues tė degės sė PDK-sė nė Prishtinė pėrbėhet nga Shemsi Veseli, Lirak Ēelaj, Bujar Cakolli, Memli Krasniqi, Naser Canolli, Blerand Stavileci, Ramadan Avdiu, Edi Sejdiu, Naim Gashi, Lah Nitaj, Fatmir Sopi, Blerim Rexha, Genc Prelvukaj, Liridon Restelica, Ramiz Canolli, Milaim Ahmeti, Fellanza Xhelili, Sadik Makolli, Yllka Deliu, Bajram Jashari, Lumnie Rama, Amir Gashi, Laberie Luzha, Leonora Makolli, Drenushe Leci, Fatos Xhelili, Habibe Zeqiri, Naim Zeqiri, Sadat Uka, Uran Ismaili, Xhavit Gubetini, Ylber Ēitaku, Vlora Ēitaku, Driton Gashi, Kapllan Halimi, Leorat Leci, Lirie Avdiu, Ramė Miftari, Alban Bogaj, Isak Shabani, Mentor Morina, Mixhen Shala, Dasara Peci, Mentor Beqiri, Dhurata Hoxha, Fitim Zariqi, Ilmi Dauti, Agron Mustafa, Hekuran Racaj, Liridon Neziri dhe Haxhi Luma.

Njė “kontribut” nė lobimin pėr numrin e vogėl tė votave tė Vlora Ēitakut dhe Petrit Selimit thuhet sė ka dhėnė edhe Memli Krasniqi me disa lista tė shpėrndara dhe lobime tė bėra disa ditė para kuvendit.

Ndėrkohė, ėshtė duke vazhduar numėrimi i votave pėr anėtarėt e kongresit qendror tė PDK-sė.

Nė kėtė listė nuk ka mundur tė hyjė zėvendėsministri i Punėve tė Jashtme, Petrit Selimi, Pleurat Sejdiu, i cili ka qenė kundėrkandidati i parė i Hashim Thaēit pėr kryetar tė partisė, Gani Buqinca, ish deputet i Kuvendit tė Kosovės, etj.

Nuk dihet ende as pėr ‘fatin’ e Berat Buzhalės, Ilir Mirenės dhe prurjeve tė tjera reja tė PDK-sė nė Prishtinė, nėse kanė pasur sukses nė kėto zgjedhje.

 

TAFA23.12.2012/11:50

DELEGATET E VJETER NUK DUHET TE ZGJEDHEN SEPSE PERPARA I KANE VJEDHE VOTAT DHE NUK KANE PUNUAR KURQYSH KREJT GABIM

Ylli23.12.2012/00:22

Këta janë të "shiturit" e Prishtinës.

mimoza krasniqi22.12.2012/23:43

Kta qe te kokan zgjedh, Gjysa nuk qenkan te Prishtines. Nejse "Nje dite do te jete me mireeee" ahahahhahahaha

ZOMBIES22.12.2012/23:37


Eshte filmi me Will Smith
"I AM LEGEND" 2007es
Aty neper hapesira te mbyllura fshihen ca njerez te cilet i kane mbijetuar virusit vdekjeprures por kane pesuar ndryshime te medha fizikomendore!
Kane degjeneruar totalisht dhe jane shendruar ne ZOMBIE!
Per bese nuk kane shume dallim!
Zombit qarten pas mishit dhe gjakut!
Kurse shih keta si jane qartur pas pozitave!
Sikur ta shihnit filmin besoj dote ju pelqente analogjia!

adnan22.12.2012/23:03

Shume mire koka be qe ska mund te kualifikohet Petriti

rexha22.12.2012/22:43

nuk ia vlen me komentu per kete proces dhe shumicen dermuese te anetareve te PDKse. e sidomos per tipat si Petriti, Berati, Iliri etjj

b.b.22.12.2012/22:22

po normal qe 'bjen' Petrit Selimi, ai osht i shkolluem me shume sesa i vyen PDK.

Avdi Gashi22.12.2012/22:17

Urime dr.Shemsi Veseli, se je ma i forti

e sa per prurjet e reja apo "piunat" e thaqit, Berati, Petiri, Iliri e Vlora, ma shume nuk e kane meritu, respekt

Prizreni22.12.2012/22:16

O vlora nuk e meriton e do prurje te reja kta se kan venin ne pdk,gjashja e par e meriton edhe Laberija u desht te jet ma nalt posido qe te jet esht vot e lir urime per te gjith suksese.