Jakup Krasniqi, në “izolim”

Publikuar: 22.12.2012 - 12:19

Prishtinė, 22 dhjetor - Mė i rėndėsishėm nė partinė e kryeministrit Hashim Thaēi ėshtė bėrė njė anėtar "i thjeshtė" i PDK-sė, Kadri Veseli, sesa njėri nga themeluesve tė kėsaj partie, Jakup Krasniqi. Derisa Veseli ėshtė i pranishėm pothuajse nė tė gjitha kuvendet e degėve tė partisė, sektari i pėrgjithshėm i PDK-sė vazhdon tė jetė i “izoluar” tėrėsisht.

Kuvendet zgjedhore qė janė mbajtur nė 24 degėt e partisė nė pushtet nuk po arrijnė t’ia mbushin mendjen Jakup Krasniqit pėr tė qenė pjesė e proceseve tė zgjedhjeve tė brendshme, sidomos nė kohėn kur janė shpėrfaqur edhe mė shumė inatet dhe thyerjet e mėdha qė ekzistojnė ndėrmjet tij dhe liderit tė partisė dhe anėtarėve me ndikim nė PDK.

Krasniqi nuk ka marrė pjesė nė asnjė kuvend zgjedhor tė degėve qė po organizohen nga ky subjekt politik, madje as nė degėn e Drenasit prej nga vjen vetė ai, shkruan gazeta Zėri.

Pavarėsisht pėrplasjeve dhe pėrēarjeve brenda PDK-sė, analistėt politikė vlerėsojnė se “izolimi” i Jakup Krasniqit mund t’i kushtojė atij personalisht, pasi qė nė kėtė formė pamundėson ndikimin e tij nė parti.

meda23.12.2012/10:12

oj kosov kush kamet met drejtu br />mos vet per popell shqiptar kujt jaka dhon voten komandatev pa shkoll pe shesin kosoven

Mergimtari23.12.2012/04:30

Nastredinin e kishin pa vet qka po ban? Iu thot pi bi qitelis! Po kjo nuk paska za i than o Nastradin. Tha ja nini neser ne kjoft kysmet! Edhe ju pritni pak se ja nim krismen ksaj pune!!!

besim veseli22.12.2012/23:40

OOOO Kupe, romaket kan thene me mire filozof i vdekur se sa gomar i gjalle, une te isha ne vendin tend do te tirhiqesha nga ajo parti e hajnave, genjeshtatve, sharllatanve, matrapazave etj. se ata pseudo patriot ne vend qe ta qojne kosoven perpqra ata e kthyen shume mbraps si thot populli "NJE BUDALLE E HUDH NI GURI 100 T'MECUM S'UN E HEQIN" TURP PER KTA MATRAPAZ, DUHET QE GJITHE POPULLI TE ZGJOHEN PER TI LARGUAR KETA HAJNA E GENJESHTAR ETJ.

Kushtrim22.12.2012/22:54

Jakupi duhet ta kuptoj se ne qfar rruge te gabuar ka hy.Fakti se te gjithe komentuesit qe e lavderojne Jakupin njikohesisht e shajne PDK ne.Pra kupo e ke huq rrugen tersisht.

toni usa22.12.2012/22:41

populli e thet ni fjal popullore aj njeri qe seshte per shpi te vet aje seshte per kerkan nket rast edhe jakup krasniqi nese se ka nidi veten si ne shpi te vet det dele prje pdk se aje per kulltuqe eshte tu i ba kto sene po kot e ka se smundet me ban kurgju

Rexha22.12.2012/22:40

Kane thane ma te menqurit se ,,Revolucioni i han femijet e vet,, prandaj Kupo..te hangren edhe ty por edhe atyne ju vjen radha ...

vetoni22.12.2012/22:13

Kupa,nuk don te miret me politik.ai don te jeton si nje qytetar i thjesht.Kontributi i tij gjat luftes deri ne shpalljen e pavaresis i ka meritat e veta,ai nuk don me te jete i perluer me korupcion,shoket e vet te PDK e kan tradhtuar .Thaqi,me PDK nuk kan me shanc ne zgjedhjet e ardheshme te fitojn,thaqi do ta humb autoritetin ne shoqerin ton.

drenica22.12.2012/21:59

na drenica gjith jemi ka trima po edhe me dit skemi dit kurr kurgja

suharaka722.12.2012/21:22

Nes eshte aq ipaq e i ndreshem ne ta ndrron partin e pdk ne shkon ne vetvendosje me ZOTNI ALBIN KURTIN NE DRENIC JAN KREJTE TE NDERSHEM E TE PAQ SKAN KUR KURUPCION PO MAS VET PER KOSOVEN NE DUART KUJNA KA MBET TE HAJNAVE

LLapjani22.12.2012/19:14

Politikanét jan perafersisht si burri e gruja diten qortohen e natén nér jorgan pajtohen késhtu diqka!!!!

musa22.12.2012/18:55

te nderuar veq nja se un enjo jakupin qysh nga shkolla e mesme se ekapas profesor kit njeri skamujt me gjunjezu serrbia e pota gjunjizo hashim thaqi e aj veseli se tipiti sdu asemer ti permedi se unjam drenicak po mekit rast thaqi kamarr ne thu

Katundari22.12.2012/18:16


Keshtu e kane politikanet shqiptare kudo qe jane!Mendimin tjeter nuk mund pranojne.Kur bahet shqiptari mbret, ...., he kuku per ne!Po ju kur i harruet ditete e luftes jo aq larg,cka te veprojne tjeret!Mblidheni mendjen se nuk jeni femije,por ju jeni elita e mendjes dhe krenarise shqiptare.Nuk kemi nevoje per grindjet e jueja per pushtet.Shkau ende nuk po na lene rahat e ju keni nxene nje ... rige te vogel,e po mendoni se arrijtet ne qielle.Kjo nuk ju falet!!!!

kobra22.12.2012/18:13

krejt jan t njajt akeni harru do deklarata t luftes e t pasluftes ndryshe kta smunen tash kan mej hanger shokt e vet

Fidaimi22.12.2012/17:55

te nderuar komentatorë,

Te jeni te bindur, se ne skenen politike nuk mund te gjeni nje figure morale me te ndritshme dhe me te paster se z.Jakup Krasniqi. Per kete njeri nuk mund te gjeni asnje grime faktesh qofte si i kurruptuar apo nepotist, aq sa dine e kreyn me nder punen, kjo i duhet vendit.

gjini22.12.2012/17:55

E kup e kup, kishen se deshte xhamis nuk ja dite renin, qeshtu i bjen kjo.

ikab22.12.2012/17:27

ma mire i izoluar se ne burg!!!

HASTRET HETEMI22.12.2012/16:49

PO MIR POJAV BAN THAQI SE ME PAS KEN DIKUSH SHUM I FORT JU EKISHIT QUJT TRADHTAR ETASH BANE TRADHTIN MORE NJERZ

Shaban Kosova22.12.2012/16:27

Ruju Jakup Krasniqi se po te mshel Hashim Gadafi ne burg bashkë me Eulexin,po ta bojnë si Fatmir Limajt,se edhe sorrat e kan marr vesh se Fatmirin e ka msheë SHIku me Hashim Thaqin,...Ruju Kupo ,keta kan mbyt ne pik dites njerez te pa fajshim kundershtar,...Keta e shiten Kosoven ,...

Nasko22.12.2012/16:12

o popull vetem V V eshte shpetim i popullit lerini anash PDK AAK LDK etj etj

albi22.12.2012/16:03

kupen e ka izolue drenica, pra kupa asht vet nga drenica por kupen nuk e don drenica dhe kurr se ka desht kupa ska marr kurr vota ne drenic ato qka ika marr edhe vet votust ne drenic jan habitur se si murr vota kupa ne dernic kurr as nji nga drenica se ka votuar kupen

Hosteni22.12.2012/16:03

Z. Jakup Krasniqi e ka izoluar vetveten. Ai pernga bindjet e qendrimet politike, here here edhe pernga veprimet, me shume u tregua anetar i VV se sa i PD. C'eshte e verteta Jakup Krasniqi i ka prishur marredheniet edhe me nderkombetaret, kush nga figurat e rendesishme te politikes boterore qe koheve te fundit e vizituan Kosoven u takua me Krasniqin?, prandaj izolimi i tij lexo distancim eshte shume me i madh sec pandehni ju ne kete shkrim.

burhani18@hotmail.com22.12.2012/15:27

jakupi e di qe ma ska vend ne pdk.ose largohet ose e mshel gojen edhe ngon qka te thot thaqi me kadri veselin ska qka bane,dikur limaj e jakupi me thaqin tashe thaqi me kadri kta dy jan edhe kan me qen bosat e se keqes se kosoves qe kush za me ju ba se guxon ju pershendes nga ch gjithve.

ARTI22.12.2012/15:09

te gjith edim se per mbrenda PDKse kan hy njerz qe skan lidhje per politik,tani kjo parti ka ngec me njerz te pashkolluar jo adekuat per te udheheq vendin qe ka njerz jo te votuar prej popullit por qe kan hy prej qefit,e per tia nxen vendin njerzve qe kan shkollim dhe qe populli i votoj siq jan JAKUP KRASNIQI,FATMIR LIMA,nese kjo parti sika kta njerz ne krye te partis ateher per PDKne do te jet nje katastrof qe ne zgjedhje te ardhshme sdo te ket as 10 vota.

sala22.12.2012/15:06

edhe pse nuk jam adhurues i PDKs, Jakup Krasniqi eshte figura me markante e Kosoves se pasluftes, e sidomos ne PDK. Nese edhe ky izolohet dhe ska hapesire veprimi atehere ska njeri qe mund ti beje balle kesaj qeverie e ketyre huliganeve qe perdite e me shume jan duke i urrejtur edhe vet votuesit qe i akne perkrah po me mire eshte qe vet Jakupi ose te transferohet ne ndonje parti ose te formoj nje parti te veten e te shohim kush eshte dhe ku po mbetet Thaqi dhe paria e tij .

Malsori22.12.2012/14:51

Jakup Krasniqi esht njeri i pastert,Thaqit i nevoiten njerzit me duar te ndyra ngat veti se si te qojn diqka krye i qon ne burg do dit edhe bahen kingja e ndegjojn ma mir.Jakup Krasniqi esht njeri i pastert nuk e ka vendin ne PDK te Mafiozat.

KADRUSHI NGA MALSIJA22.12.2012/14:45

kur asht kan jakup krasniqi neper burgje te serbis hashimit as zani sju ka ni se ka njoft kerkush

medo22.12.2012/14:39

ejani me ramushin ooo popell lereni keta pdk qe poi burgosin njerzit e vet po kta te vetin kur e fusin ne burg po neve haj kuku

Melo22.12.2012/14:31

Me nje ane ndofta Jakupin e izolojne,po ne anen tjeter ai duhet te ndihet krenar,qe eshte ndare nga matrapazet e Shikut.

theranda22.12.2012/14:09

kto gjera ndodhin kur e mund e keqja te miren, se te ne niher per niher e ka kap per fyti e keqja te miren,veq zoti e shpetoft ket popull.

Qamili22.12.2012/14:08

Gjakovaret e kane nje thenje shume te bukur qe i pershtatet Jakupit tu rrit mendja!
Per egoizmin e Jakupit Fatmir Limaj mori rrug te gabushme duke u konfrontu me njerzit qe aq shume e deshten aq shume e perkrahen dhe ja sot Uku e hanger sepse u nda nga Kopea.

niti22.12.2012/13:13

Jakupi esht ka e izon vetveten per ju qe se dini jakupi ka qen njeriu me i respektuar ne parti,

Janjevalija22.12.2012/13:10

Shko në Vetvendosje o Jakup sa nuk u ba von, pastaj qitjav faqet e zeza në siperfaqje atyre që ta damtuan ... eren.

SWE22.12.2012/13:07

hajde popull me 1 maj dalemi ne protesta masive,,,behemi me mijra mijra njerz,ftoj te rinjet,bujqit,qytetaret dmth pej ma te voglit e dej ma te madhin,te dalemi se bashku kunder qeveris se tashme.

Xhevdeti22.12.2012/12:54

Njerezit e mire dhe te sinqert perher jane te izoluar keshtu edhe regjimi komunist dikur i izolonte figurat me te ndritura te Kosoves.Pushtetin mund ta mbajne vetem njerezit te cilet i kane dy ftyra e meshum.