Porosia e Isës për Thaçin: Ik nga Prishtina, nëse s’të pëlqen

Publikuar: 21.12.2012 - 21:06

Prishtinė, 21 dhjetor – Kreu i LDK-sė dhe i Komunės sė Prishtinės, Isa Mustafa e ka porositur kreun e PDK-sė dhe tė Qeverisė sė Kosovės, Hashim Thaēi se mund tė largohet nga Prishtina dhe tė kthehet atje prej nga a ardhur, nėse nuk i pėlqen Prishtina.

Nė kėtė mėnyrė Mustafa i ėshtė pėrgjigjur akuzave dhe kritikave tė kryeministrit Thaēi, i cili nė njė debat nė Klan-Kosova ka thėnė se nė Prishtinė ka stagnim tė madh qeverisės.

Mustafa ka shtrua pyetje dhe njėkohėsisht ėshtė pėrgjigjur: “Pse jeton Hashim Thaēi nė Prishtinė, pra? Vetė fakti qė kėta zyrtarė kanė dėshirė tė vijnė nė Prishtinė tregon ēka mendojnė pėr Prishtinėn”, ka thėnė kreu i kryeqytetit tė vendit.

Ai ka shtuar se PDK-ja nė Prishtinė nuk mund tė fitojė kurrė.

“Prishtina pėr ta ėshtė njė ėndėrr qė nuk mund ta realizojnė, sepse nuk kanė pasur kurrė pėrkrahje domethėnėse nė Prishtinė”, ka deklaruar Isa Mustafa.

L.N31.12.2012/19:59

A e dine ndokush me fakte
Kush eshte Korruptuesi nr.1 per nga vlera me e madhe
per vitin 2012 ne Kosove.

bekim nezri 22.12.2012/14:59

shum mir ipaske than mustaf te lumt se prishtinen kush nuk m undet me marr per veq LDK edhe keta te shkojn nga kan ardh klm nga gjermonia

xeni22.12.2012/11:23

shume pergjegje naive e Ises. prishtina eshte e te gjithe kosovareve ore i mjere. shihe pak boten o qyqar. do ta shohesh o ise se si do te kalosh ne zgjedhjet e ardhshme. u pa puna e lDKse gjate zgjedhjeve te fundit ne ferizaj dhe kaqanik..

kastrioti22.12.2012/11:04

prishtinalit u ngarkuan ne tren per ne bllace. drenicalit me ne krye hashimin shternguan kollonin me fishek rreth gjoksit dhe e dridhen serbin mustaf kujdes kur flet

Hyseni22.12.2012/10:47

Ska nevoj me ik askush nga Prishtina por uluni si njerz dhe punoni per te miren e keti vendi dhe keti populli more zoti ju marroft te dyve se Prishtina asht e Kosoves njiherit edhe kryeqender e Kosoves ,prandaj ska nevoj askush me ik nga Prishtina.

safi22.12.2012/10:07

O Isa, ti dhe Thaqi jeni një, veq per interesat tuaja punoni.

Melo22.12.2012/08:39

Bravo,Isa,vetem ti mundesh me i sheru keto semundje kancerogjene,qe kane perfshi kryeqytetin dhe tere kosoven.

rafaell22.12.2012/06:03

ky Mustafa si me pas vlla Edi ramen, se ti e paske bo prishtinen metropolitan! prishtina eshte kryeqytet ,ka selin aty qeveria e kosoves per ket arsye thaqi eshte aty!ke me perfundu si Edi hiq mos ta nin

ilmi ilazaj 22.12.2012/01:19

bravo zoti mustafa nrase nuke i pelqen thaçit prishtina munde te shkoje ne fshate.Komuna me e koruptuare ne bote Skenderai.Kjo eshte pasqyra e Thaqite.

Hasani21.12.2012/23:13

More Isa kollaj se ka pe dime edhe ne, vetem se mos rrini shume te lire se kurr si dihet. Edhe rreth teje sillen do hajna boll te ran. Per ty e kam nje bindje qe nuk je i till vetem ne stafin tend ke.

ylli21.12.2012/22:49

dihet prishtina edhe gjat luftes vetem gjinija femrore e ka perkrah drenicen me nga nje buk ne dor ja kan mesy drenices

toto21.12.2012/22:45

Bravo Is tregojau vendin ku e kan.

Xhevdeti21.12.2012/21:40

Nese i ke thane ashtu,si po duket te paska dal gjumi burrat njeher flasin si Isa por nje te keqe e kane qe pas pak i bien pishman dhe filloin nga lemshi te leshoine pe.