Haradinaj dhuroi gjak për njerëzit në nevojë

Publikuar: 13.12.2012 - 09:51

Prishtinė, 13 dhjetor – Ramush Haradinaj, lider i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, bashkė me pėrkrahėsit e tij, tė mėrkurėn, ka dhuruar gjak pėr nevoja tė pacientėve nė QKUK. Nė kuadėr tė vizitave institucioneve tė Kosovės, Haradinaj i ka bėrė njė vizitė edhe Qendrės Klinike Universitare tė Kosovės, ku ėshtė pritur nga drejtori i kėsaj qendre, Nijazi Gashi. “Haradinaj na erdhi nė QKUK, por jo duarthatė. Ai na erdhi nė vizitė me njė dhuratė, qė ėshtė dhurimi i gjakut. Kjo dhuratė ėshtė shumė e madhe pėr ne dhe shpresojmė se do ta kemi mbėshtetjen e AAK-sė nė kėtė plan”, ka thėnė Gashi.

Lideri i AAK-sė nismėn pėr dhurimin e gjakut pėr njerėzit nė nevojė ua ka atribuuar tė rinjve.

“Iniciativa pėr tė dhuruar gjak ishte e tė rinjve. Ėshtė njė numėr i madh i tyre, tė cilėt kanė vendosur tė dhurojnė gjak, tė cilėve iu bashkova edhe unė”, ka thėnė Haradinaj pėr tė shpjeguar pastaj edhe pėr rėndėsinė e dhurimit tė gjakut.

 

luli13.12.2012/13:21

ani edhe kada koka

Xhevdeti13.12.2012/13:13

Populli ka nevoje per nje mirqenje sociale e jo per gjak,populli nuk eshte drakulle te mbijetoi nga gjaku i dhuruar.

mjeku daut haradina me diplom fallco13.12.2012/11:08

O ramush dhuroni parat qe jan vjedhur se populli ka mjaft gjak gjaky i personave qe luftojn per ... rig nuk na nevoitet derdhne ate gjak ne kanall se ja ngjet korupcionin tjetrit

Gllogjansi13.12.2012/10:31

Te nderuar lexus due tju tregoj diqka pra disa viteve kam endrrue per tu kthye ne te ashtuquajtur kosoven e lir edhe te pa mavarur por besomni pas dy viteve pamvarsi edhe dhe zhvillim shum te keq te gjendjes politike edhe ekonomike a kam shlyr totalisht kthimin ne kosove edhe gjdo dit e gjdo nen jan duke mendue se si ti programoj edhe femit qe te mos te din se nga e kan peradhjen personalish nuk jam ka gjej asgje qe te behna krenar nga kombi shqiptar me keto fjal po dua te them se pomm vjen marre ti thom vetit shqiptar ne at gjendje jamm ardh ishalla e kom gabim veq qeshtu jan duke e ndei veten.RRTS kosova e gjor

Gllogjansi13.12.2012/10:21

Te lumt Dino

Asdren Koka13.12.2012/10:01

Edhe une kam dhuruar gjak e tash qka me ba.

Dino13.12.2012/09:57

Hahaha.. Po ju vjedh pare popullit, e po ju jep gjak. Po tutna mos po ju ngjitet smuja e hajnis kush e merr gjakun ton!!!