Shoqatat e dala nga lufta sot në protestë për Limajn

Publikuar: 07.12.2012 - 09:33

Prishtinė, 7 dhjetor - Organizata e Veteranėve tė Luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės bashkė shoqatat tjerė tė dala nga lufta, do tė protestojnė sot nė Prishtinė kundėr arrestimit dhe akuzave tė pa baza ndaj ish ushtarėve tė UĒK-sė, siē ėshtė rasti i Fatmir Limajt dhe bashkėluftėtarėve tė tij.Protesta mbahet nė rrugėn ‘Luan Haradinaj’, para selisė sė EULEX-it, duke filluar nga ora 12.00. 

taef07.12.2012/15:16

ka shum FATMIR mi purgos po hiqu ketun kriminelv ven qi mu que per mi burgos kit tjett ju qoni mi lirue MENONI PAK O POPULL SE NA PIN QAKU KIT KRIMINELA

Murtez Xhemajli07.12.2012/13:35

Kësaj proteste duhey që ti bashkohen e terë populli dhe gjithsesi edhe kreret e shtetit pse jo sepse është një padrejtësi që i bahet z.Limaj ne emer të drejtësis e aty ska te bejë me drejtësin por me shkeljet e ligjit dhe kushtetutes prandaj kishte me qenë mirë që kësaj proteste ti bashkphen që të gjithë qytetaret e shtetit të Kosovës e në veqanti të gjithë ata qe kanë kapë pushken dhe kan luftue dhe terë ata qe e kan ndihmue luften dhe kjo duhet që të zgjerohet dhe të mbahen protesta kunder burgosjes së Liriprurësve qe po bahen padrejtësi mbi ta pra edhe në terë shtetet e Europes dhe më gjerë dhe tju tregohet qartë se ata qe luftuan nenë UCKsë nuk jan kriminel e shtypes por janë qlirimtar

beni7107.12.2012/10:44

O Arrestimi i Fatmir Limes e ka rrajen ne qeveri.

kunder hajnis07.12.2012/10:10

O mos u merdhini me protestu se thaqoviqi kur te thot e leshojn sikur rambon han prish dostat tash ska kush i pajton kur te prishet shoqria thaqi ramushi ban vaki thaqi kthehet prap ka lima.limes i deshiroj lirim sa met shpejt e thaqin me fut ne ved tina se paku 40 vite

ee07.12.2012/10:06

e ore budallt e zanav po kta jan ma shkit se shkit pak ka ba shikt ne luft e kta shkit e kosoves kan ba edhe ma zi me popllin e vet po kan lan fmi jetima e sod nuk ju dihet as vorrezat ku i kan ...