Haradinaj i rikthehet politikës

Publikuar: 30.11.2012 - 08:47

Prishtinė, 30 nėntor – Ish-kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, dhe dy bashkėluftėtarėt e tij, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, janė shpallur tė enjten tė pafajshėm nga Gjykata e Tribunalit tė Hagės. Ish-kryeministri kosovar dhe dy bashkėluftėtarėt e tjerė, nė mbrėmjen e sė enjtes u janė drejtuar qytetarėve nė sheshin “Nėnta Terezė” nė Prishtinė, ndėrkaq  nėpėrmjet avokatit tė tij, kreu i AAK-sė ka dhėnė mesazhe politike, menjėherė pas vendimit tė trupit gjykues.

Mė gjerėsisht lexoni sot nė Koha Ditore 

sheki30.11.2012/11:59

R.haradinaj urime lirimin po te isha ne vend tandin kisha heq dor nga politika e ja kisha rujt nderin familjes.jeni e treta familje ne kosov ma e nderumja .si te hish ne qeveri ta dish qe ki mu flliq si vjedhe si nuk vjedhe HAJN emnin ki me pas.je ardh faqe bardh prej hages.qo jeten faqebardh edhe ne kosov.MIR SE ERDHE

trimi30.11.2012/11:54

OOOI ZANA PO KY HECCCC TE VENI MOJ QIK !PA RAMUSHIN NUK KA KOSOVE....

zana zana30.11.2012/10:41

O KUKU KQYRJA BRE TE HECTIT KY PER LUFT PO E PER POLITIK KURRRRRRRRRRRRRR

Vogoqinca30.11.2012/10:29

Nese bëhesh me Hashimin bashk, ke me perfundu sikur Fatmir Sejdiu. Ruaju se Hashimi ësht tradhtar.

agron30.11.2012/09:52

Bardhzeza,

E cka me ba ky tjeter? Kishte mund te shkoj ne FSK ose ne polici, por atje s'ka leke!?!
Sygjerimi juaj eshte shume me vend dhe bile shume dashamires.

Pershendetje
Agroni

Ari30.11.2012/09:49

Ishalla Peja ta she hajrin o Ramush, se sa ke ti me pun tuja ty i regull Peja ka shku te poshte sa ka mujt Good Luck

ejup30.11.2012/09:31

Per hajr Rambo.inshalla po i drejton edhe ali ametin se ks dal prej binarve.ti po ndikon shum edhe ne MK urime urime

xeni30.11.2012/09:06

mire se vjen edhe pune te mbar ne politike mbesim me shpres qe nuk ka me dal si dikush tjeter i zhytun ne korrupcion deri ne fyt

bardhzeza@hotmail.com30.11.2012/08:57

Per tu cmuar ne historine e Shqipetareve, ky ben mire pikerisht te mos kthehet ne politike!
Nuk ka vend me te gabueshem sesa politika per
R. Haradinajn.