EULEX-i konfirmon se përgjimet janë autentike

Publikuar: 29.11.2012 - 22:13

Prishtinė, 29 nėntor - Pėrgjimet telefonike janė autentike dhe tė kryera vitin e kaluar. Kėtė e ka thėnė vetė EULEX-i nėpėrmjet njė pėrgjigje me shkrim pėr Kohėn Ditore. Ky mision ka thėnė se  pėrgjimet telefonike janė tė ligjshme dhe nuk janė tė montuara.

“Rrjedhja e materialit konfidencial ėshtė njė ēėshtje serioze dhe njė shkelje serioze e besimit qė lidhet me procedurat e njė rasti gjyqėsor qė ėshtė nė vazhdim. Siē kėrkohet proceduralisht, materiali nė lidhje me kėto procedime ishte dorėzuar nga Prokuroria e EULEX-it tek ekipi mbrojtjes dhe nė gjykatė”, ka thėnė EULEX-i.

“Nga ana e saj, Prokuroria e EULEX-it ka vepruar nė mėnyrė legale dhe korrekte, si dhe nė bazė tė ligjit”.

Misioni i BE-sė ka shprehur keqardhje qė disa palė e kanė lėshuar nė mėnyrė tė paligjshme kėtė material pėr tu dėgjuar nga publiku.

katunari30.11.2012/13:07

A thu ku po don me qite EULEXI me keto deklarata.

E kemi thirre si duket Uken ne mes delmeve.

katunari

Tekniku30.11.2012/11:44

Mbushuni mend e mos harroni se telefoni mobil është shpiun ne xhepin tuaj. Me pajisje të lira mund të ju pergjoj kush të doj e sot nuk ka sekret, po hyhet edhe në Shtëpinë e Bardhë e Pentagon e lere më kosoven që është bërë bira bira nga shpiunimet.
E ti me emrin Toni, që po thua EULEX ta len kosoven të përparoj, ku po i sheh shenjat e perparimit? A ndoshta ty të konvenon kjo gjendje.

rraguci30.11.2012/10:51

Ooooo..sa mir me qen Shqiptar,e mos me jetu ne Shqiptari ooohheeee

baki 30.11.2012/10:30

jo valla ti z toni ti koke thaqist euleksi sju ka faj atyne thaqistav tu atyne kriminelav kanibalav , mos me kan edhe eulexi kosova kish maru krejt po pak po ju tuten eulexit sun po bojn bash gjthqka

asman asmani30.11.2012/09:23

o thojke BABA IBRAHIM se keta jane dore e zgjatur e serbise ne menyre direkte apo indirekte kta qojn uj ne mulli te shkaut.....

BurimVushtrria30.11.2012/09:03


Bravo EULEX qe po e merr guximin dhe po na qel syte neve shqiptarve se nga nga qfare DERRASH ne qeverisem, imagjino qfare BALASH shpenzojne paran e popullit,.........

Melo30.11.2012/08:04

Duhet kihet parasysh se qdo fjale qe dele nga goja,ajo heret a vone ndegjohet.

Fitim Dervishi30.11.2012/07:33

Ky eshte Turpi i Adem Grabovcit dhe i Sami Lushtakut paska me sa e pash . Sami Lushtaku e pritke sharjen nga Adem Grabovci me buzqeshje kur i thoshte ta ...........Shqiprija e krejt Serrbija po per veq sharjes qe e kishin ba mes veti a vall jan kaq te qmendur ne at sharje ta perdorin edhe Emrin e Adem Jasharit qe nga sot i kisha ba Apel krejt Drenices qe Sami Lushtakun me largu krejt nga Prekazi sepse ai ishte bir i ... po uathem me plot pergjegjsi se meriton 1 minut me marr Frym me drenic

daja30.11.2012/00:44

kush e paska renin tash dmth edhe kta kokan ner hetimet e eulexsit veq po pritkan deri sat jav bajn rrashf tana i thirrin ne biseda oppp aaaaaaaaaaa

Zekë Ademi29.11.2012/23:45

Së pari urime 100 vjetori pavarsis dhe lirimi i Ramushit me shok,vall a po shofim se kush po na udhëheq.A e dëgjuat se sa vlersohet familja e Adem Jasharit,ktyetari i Skenderajt thotpo tëishte edhe djali i Adem Jasharit duhet ...nonen,o zot po si po na mban kjo tokë njeriu sakrifikohet për lirin e popullit e këta qe jan në pushtet ja merthejn marre,marre.Por fajtor sjon ata fajtor jan votuesit që ua dhan voten.Paramendo për krytarin e parlamentitqë ata e kan zgjedhqka mendojn e dëshirojn,po a thu qka na pret ne popullaten e thjesht nga këta "qlirimtar".KTV veq vazhdoni kështu të gjitha të palarat të kujdo qofshin në shesh,për momentin jeni më të mirët.

Meha Ludwigshafen29.11.2012/23:25

Jo thojke THaqi te montuera jo te montuera po te sakta,ishalla mbushet mend ky popull e meson diq nga gabimet e para,se mafija ska ndertue shtet kurr

bajram lepaja29.11.2012/23:19

po i degjova shume mire qato pergjime qe i ka be eulexi,po nje po me intereson dhe e kisha lute eulexin a e keni gati ket bande ... me burgose apo veq jeni tu ba hajgare se bolle me me keso lojrash te rrezikshme per popullin e kosoves,nuk munet me me durue ket garnitur origjinal ... qe po e udheheq ket shtet te ri,por mesiguri gati eshte duke i ardhur koha ate qe po e pret eulekxi qe populli te zgjohet prej gjumit se bolle ka fjetur e keshtu nuk mahet shteti...

MrAnToN29.11.2012/22:46

e verteta po vjen,,, populli shqiptar duhet ta merr vesh se kush jan tradhtart e kosoves tash veq ngone...

toni 29.11.2012/22:29

Eulex po ju shkon sipas deshirave te serrbis. Jasht Eulexi te le kosoves te perparoj e mos te lujan me ne