Tre Gecaj të arrestuar për krime gjatë luftës

Publikuar: 15.11.2012 - 11:47

Skenderaj, 15 nėntor - Forca tė mėdha tė policisė sė EULEX-it dhe Policisė sė Kosovės, kanė kryer bastisje nė disa lokacione nė qytetin e Skenderajt dhe Llaushė dhe kanė arrestuar tė paktėn 3 persona.

Zėdhėnėsi i policisė rajonale tė Mitrovicės. Besim Hoti, dhe ai i PK, Baki Kelani, nuk kanė dhėnė deklarata lidhur me keto bastisje e arrestime, ndėrkaq nga burime tė KTV-sė merret vesh se janė arrestuar Rrustem, Hetem dhe Sabit Geci. Tė njėjtat burime tregojnė se kjo ėshtė bėrė nė kuadėr tė hetimeve pėr disa vrasje gjate luftes.

Arrestimin dhe aksionin e policisė ia ka konfirmuar KTV-sė edhe EULEX-i.

ANTIGONA16.12.2012/18:59

ARRESITIMIN E KETYRE 3 TRIMAVE TE LIRISE E KA BERE SAMI LUSHTAKU, DHE VETEM KY E DIN PSE E KA BERE KETE. EDHE TE GJITHE LLAUSHA E SKENDERAJ E DIN QE SAMI LUSHTAKU KA KISHT DREJTPERDREJT NE ARRESTIMIN E TYRE

gjakovari17.11.2012/19:24

ilutna zotit nat edit qe kta te pa faishem qe te lirohen sa ma shpeit pra edhe nja lete din egjith poulli shqiptar kh do qe jan dasht zoti e dreitsia let del ne shesh vetem nja jem krenar se per korupsjon per moral nuk jav kan vnue prangat po vetem pse ekan largue shkaun peri dheut e vet 1

jakupi16.11.2012/08:09

po krejt drenica kan ba luft nermje veti kush po bahet ma i forti i mahalles,vendi i vetum ne kosove veq drenica i ka pas 100 komandanta,e kta kurren e kurres ni plum me shka qkrep se kan,pot flliqt ishin kan mat zi se shkiet

eleganti montreal16.11.2012/04:56

per mua jane trima burra dhe patriota ju deshiroj lirim sa ma te shpejt

triumf16.11.2012/02:54

nuk edi sa sabit geca jane vetem se per nje edi qe sa haraqin e ka mar prej popullit para lufte veq allahu edin sakt ,

aga15.11.2012/21:41

kta jan djemt qe e kan hjek serrbin nga kosova

halori15.11.2012/21:23

Dikush duhet të burgoset për krime lufte. Pasi nuk po burgosen ata që bënë krime, atëherë EULEXit më leht po i vije t'i kap shqiptarët.

Arsimi nga Peja15.11.2012/20:26

Këtu dikush ka gisht në arestimin e tyre, se kush ka si gjithmon mbetet enigm, mua personalisht nuk ma merrë mendja që Serbia ka të bëjë diq me këtë skandal të rradhës, se për skandale dihet që qeveria e Kosovës është e përsosur. Janë njerëzit e duhur për këtë punë, ku edhe heshtja e qeveritarëve të bën të dyshon si gjithmon se këta nga lart janë të involvum. Klm

Melo15.11.2012/20:03

Une si njof keta zoterinj,lus zotin te jane te paster,por nje gje e dije mire se gjate luftes dhe pas saje jane ... shume shqiptar nga shqipetaret,por edhe nje e dije, se keta te ... re,nuk jane ... nga jashtetokesoret,por nga shqipetaret,ndaj jame perkrah drejtesis,duke patur parasysh se kosova nuk ka njerz per teper, per larje hesapesh ne mes veti.

LLAUSHA15.11.2012/14:33

kta jan 3 ushtar te ushtris clirimtare te kosoves jan 100 te paster edhe nuk jan kunder kerkujna per veq pushtetit serb qe kan lind kunder kti pusheteti dhe do te vdesin ashtu edhe ti POPULLI kta nuk jan kunder politikes te thaqit a te lushtakut po jan shok te luftes me dyt

POPULLI15.11.2012/13:53

Pata nje pyetje per ata qe dine ndonje informacion , se mos keta te arrestuar mos jane kunder poltikes se HASHIM THAQIT dhe SAMI LUSHTAKUT? sepse vetem kush eshte kunder serbis sot arrestohet per krime lufte e ata qe duhet me u arrestu qe i ka denoncu BLLACA nuk po arrestohen.

llausha15.11.2012/13:34

politik shume e flliqt edhe dajte e adem jasharit po naj bajn kriminela e kuku per ket popull qe u prish ne kry se kta persona nuk i kan ber kurre kerkuj keq po si po duket pej shkon per shtai ksaj politike te me disa njerze te prishur ne para e hajni e te fortit mej dergue
neper qeli e pritja shtet serb pritja .rrofshin patriotat e lutem per lirimin e tyre dite e nate .se jane te pafajshem ppr te hujt sdojn me la asni shqiptare te ndershem ne ket kosove te mbytyr me intriga e shpijuna te shteteve te huja vetem per ni lek,poshte tradhetaret e kombit shqiptare.mergimtari

Arusha15.11.2012/13:25

Eee politik e flliqt asht kah bahet, more zot i madh runa...