Krasniqi para prokurorit për fyerjen e Nënë Terezës

Publikuar: 14.11.2012 - 09:42

Prishtinė, 14 nėntor - Pėr fyerjet publike qė i ka bėrė ndaj Nėnė Terezės disa vite mė parė, imami i Xhamisė sė Madhe nė Prishtinė, Shefqet Krasniqi, tė martėn, dy orė radhazi ėshtė pėrgjigjur nė pyetjet e prokurorit komunal tė Prishtinės, Valdet Gashit. Shefqet Krasniqi ka pranuar se ka komentuar nė lidhje me Gonxhe Bojagjiun para xhematit nė Xhaminė e Madhe, por thotė se nuk e ka fyer Nėnė Terezėn siē pretendohet nė kallėzimin penal.

Mohimet se ka fyer Nėnė Terezėn, Krasniqi i ka bėrė nė kuadėr tė hetimeve qė po bėhen qė mė shumė se tri vjet nga ushtrimi i kallėzimit penal nė Prokurorinė Komunale nga shkrimtari Qerim Ujkani, avokatėt Bajram Krasniqi e Zef Prenaj, si dhe Adem Nimani.

Katėr qytetarėt nė kallėzimin penal pretendojnė se imami i Xhamisė sė Madhe me deklarimet publike nė xhami e nė gazeta ditore, ka kryer veprėn penale tė nxitjes sė urrejtjes, pėrēarjes ose mosdurimit kombėtar, veprėn penale tė keqtrajtimit gjatė ushtrimit tė detyrės zyrtare, veprėn penale tė fyerjes si dhe veprėn penale tė shpifjes.

“Ai ka ofenduar shqiptarizmin dhe tėrė popujt e botės duke thėnė se: Nėnė Tereza e ka vendin nė ferr, ku tė lumturėn – Nobelisten Nėnėn Terezė, Gonxhe Bojagjiun e quan prostitutė, cila ka ndėrruar shumė meshkuj dhe ka ngrėnė e ka pirė pa para”, thuhet mes tjerash nė kallėzimin penal, njė kopje tė tė cilit e posedon gazeta.

Duke u pėrgjigjur nė kėto pretendime tė kallėzimit penal, imami Krasniqi thotė se ka folur pėr Nėnė Terezėn qysh nė vitin 2004 nė Xhaminė e Madhe nė Prishtinė dhe atė pas njė pyetje tė bėrė nga njė besimtar gjatė ligjėratave tė mbrėmjes qė i ka mbajtur nė xhaminė qė drejton, ēdo tė mėrkurė, shkruan sot “Zėri” .

“Njė ndėr ato pyetje ka ardhur se ēka mendoni ju pėr Nėnėn Terezėn e cila iu ka ndihmuar shumė tė varfėrve, shumė jetimėve por megjithatė ka qenė jomyslimane?”, ka cituar Krasniqi pyetjen qė i ishte bėrė nga besimtari.

“Midis xhehnemi, thellė midis xhehnemit e ka vendin ajo, sepse s’e ka besuar Allahun, s’e ka besuar pejgamberin, s’e ka besuar Kur’anin. Edhe nėse e ka besuar Allahun e ka besuar me tė meta, jo tė plotė... Tereza e ka pasur derėn ēel ku ka dashur tė shkojė, pa para krejt dynjanė, tė hajė ēka tė dojė, tė pijė ēka tė dojė, burra cilin do ta ndėrrojė, ka pasur tė mira nė kėtė dynja plot ajo”, ka thėnė Krasniqi nė deklaratėn, njė kopje tė sė cilės e ka siguruar gazeta.

Nė pyetjen e prokurorit se ēka ka dashur tė thotė vetė Krasniqi me “burra cilin do ta ndėrrojė”, imami i Xhamisė sė Madhe ka thėnė se “ėshtė rregull i pėrgjithshėm i tė mirave tė cilat i ka bėrė njė person jomysliman nė kėtė dynja, e Allahu ia kthen tė mirat nė atė dynja, ia hap dyert e dėfrimit, kėnaqėsisė, plotėsimit tė dėshirave etj”.

“Kėtė e kam thėnė nė kontest tė pėrgjithshėm, pėrndryshe kjo nuk do tė duhej tė vlente pėr tė (Nėnė Terezėn), sepse ajo e ka tė ndaluar martesėn me fe tė saj e lėre mė amoralitetin. Andaj nuk ėshtė e vėrtetė qė e kam akuzuar pėr moral, pėr xhehenem po, pėr amoralitet jo”, ka thėnė Krasniqi.

Pas publikimit tė kėtyre deklaratave qė ai i kishte dhėnė fillimisht nė xhami e mė pas edhe ishin publikuar nga mediat, Krasniqi ka thėnė se i ka kėrkuar falje Kishės Katolike, ngase, siē ka thėnė ai, ka ndjerė obligim moral nėse ata janė ndier tė fyer. Pėr kėtė ēėshtje Krasniqi kishte dhėnė pėrgjigje edhe nė Bashkėsinė Islame.

Megjithėse ndaj tij ėshtė ngritur kallėzimi penal, Krasniqi thotė se nuk ka gabuar pėr ēkado qė ka deklaruar edhe nė 2004-ėn edhe mė vonė. Deklaratat e tij ai ka thėnė se burojnė nga Ajetet Kuranore.

Dokumentet mbi tė cilat Krasniqi i ka bazuar deklaratat e tij para xhematit, Krasniqi ka thėnė se ėshtė nė gjendje t’ia dorėzojė Prokurorisė Komunale. Kjo e fundit ėshtė duke vazhduar hetimet.

gjon pali 215.11.2012/09:37

Vetem nje pyetje komentuesve Vall cfar feje ishin ata ce na cliruan , ce i pritem me lule neper sheshe, cfar feje eshte z.Bill Cllinton e tj. ce vijne cdo dit ne Kosove.OOOOOOOOO popull budall qe jemi, vetem toleranca fetare e mban Kosoven nen omrellen e USA dhe EU.

Besimtari i Zotit15.11.2012/09:35

Ai qe e fyen figuren me te madhe shqiptare! eshte kunder kombit shqiptar!!! duhemi te mburemi pr nenen e jone te dashur, faleminderit Nenes Tereze na perkrahu Amerika,Evropa dhe Vatikani. P.S Z.Krasniqi, Kurani nuk thot te fyesh tjetrin!!

Muhamedi Kaqanik15.11.2012/08:54

Fillimisht deshta nje gje tiu perkujtoj ketyre komentuesve e ajo eshte se bota elektronike ka perparesit dhe mangesit e saj, e mangesia me e madhe e saj eshte ajo qe i jep mundesin e te shprehurit dhe komentuarit edhe injorantave te pa edukat te tregojne se qka eshte kombi, qka eshte feja, qka eshte civilizimi, e me e keqja se si duhet te adhurohet Zoti. Hoxha nuk ka thene as me pak e as me shume sa ate qe e ka thene Allllahu ne Kuran, prandaj nese ata e akuzojn Hoxhen qe e ka sha nje krijese atehere ata duhet akuzuar qe e kan sha vete Krijuesin, pra Allllahun. Keto fjalet e mia per injorantet jane si frutat per te smurin, e i semuri i hane frutat vetem kur sherohet, prandaj me keto fjale do te knaqen vetem kur te dalin nga kjo gjendje.

Bujar15.11.2012/08:34

Oooo Doktorr Krasniqi nuk tu ka tremb syni prej serbit e nuk te trembet syri as prej disa ... ve qe jan argat te vatikanit..TEREZA NE FUND TE XHEHNEMIT sepse ka qen pa besimtare,Mos ki frik e ke Allahun mbrojtesin ma te mir dhe i ki gjth muslimanet ne mbrojtjen tande.Nuk te japim ty per Gongjen plak se kur e kan pyt Gongjen a je shqiptare nukka kthy pergjigje ajo e mjer...

katunari15.11.2012/03:31

Nuk jam perkrahes i ketij person. Ne te vertete mendoj se eshte nje populist qe shfytezon fene per qellime te tij personale.
mirpo, te 'denohet' dikush se e thote mendimin per nje grua te shenjte per fene tjeter, nuk eshte automatikisht edhe fyrje e fese Katolike. denimi i tij do te thoshte cenzurim i shprehej se lire te mendimit, pa marre parasysh se cfare ky mendim eshte. ende jemi larg demokracise qe po e deshirojme me aq mall. ne amerike per nje gje te tille as qe do te bisedohej. si duket si shoqeri ende jemi larg te kuptojme se cka eshte shprehja e lire e mendimit, edhe se ende nuk e dime se ku jane kufinjet. edhe mos i perzieni fene me disa prifterinje, hoxhallare, etj ... ata nuk jane feja vete

gani15.11.2012/02:38

Ky ska faj ata qe shkojne ne ate xhami e ndeghojn,krejt bota inderon njerzit e vet te mire si nana terez na I qvlersojm.

palidhje15.11.2012/00:44

Ne kohen kur per shqiptart ne tan boten nuk osht dijt kurgjo Nan Tereza tu ndihmu neper bot e ka shpernda emnin Shqiptar e shumica jon kudo qe jem shkue kur ja kemi spjegu najkuj se qka jemi Nane Terezen e kemi marr si shembull se qfar populli i perkasim e ky far trullani bashk me do tjer qohet e vendos ne emen te zotit e pejgamerit e kujna jo se ajo ko me shky n'xhehnem a jo.Na jemi t'lumtun qi shumica e shqiptarve nuk ja vnojm fort ktyne tupanave qi po pllasin se ky as fen muslimane e as njo tjeter nuk e din a respekton po derisa ti ec han buk pa pare fol palidhje.Shum po me pelqejn mendimet e disave per kit tupan me shku n siri e mundsisht edhe me met qatje e nashta per inati ton e per me na dhan "msim" tu e dit qi na len "keq" na ngon kit her e ma von kur t shkon n "xhenet" munet me na thanA ju kom than po nuk m'ngojshi, qy tash ku jom.

Arsim15.11.2012/00:11

Vetem Zoti e din, kush eshte per Xhehnem e kush per XhenetParajs , keshtu qe nuk eshte ne regulle qe disa individ e luajn rolin e Zotit nuk eshte ne regulle kjo.

Besimi15.11.2012/00:07

Anton Kçira kush eshte dhe qka ka thene ???
Pse te komentohet dhe te spekulohet Prof.Dr.Shefqet Krasniqi
Prof.Dr.Shefqet Krasniqi eshte njohes me i mire ne Kosove i qeshtjeve fetare dhe eshte nje njeri qe i ka thyer tabut.


Kena14.11.2012/23:59

Nese gjykata do te vendoste ta denonte me burg dr Shefqetin une do ta mbaja burgin per hater te Allahut xh.sh natyrisht nese me lejohet nga ana e ksaj administrate qe po e udheheq shtetin..

Kaq per gjithe ata qe kan komentuar ketu kunder Dr Shefqetit. te cilet jan nga vitet e gjenerat 70 e deri ne 40.., kurse te tjeret e sidomos gjeneratat e reja krenohen me shefqen dhe imamet tjer qe i kem qe jan ne shewrbim te fes dhe kombit.

ganiu14.11.2012/23:13

oh njerz meruni me tjera sende e leni hogjn rahat se hogja osht ni nder hogjadharet met mir ne ks

beni14.11.2012/23:00

ku keni qene ju gjate luftes nga keni ikur ne maqedoni, ne mal te zi, ne shqiperi, ne perendim o trima qe i keni pri kolones jasht kufini i keni fsheh armet ne pleh te lopeve e na u shitni ju ne ketu trima atedhetar nuk keni qfar na thoni ju ne kur kemi qene ketu gjate gjith kohes nese eshte ashtu ju nuk e keni vendin ketu hiq se jeni tradhetar keni kene me iu shplu juve gacat gjete luftes moti iu ish rrit bari ju e e dini ju se ki rritet bari se keta njerz kan luftuar ne koshare e qdo kund po nuk eshte per tu qoditur perse shqiptaret jan kaq te perqar sepse e qesin jasht ate gjene qe e kan mbrenda zemre e shpirti " TRADHETIN "

Shoki i Cufit14.11.2012/22:44

Rrnofsh sa malet o Shefqet Krasniqi!

arbeni14.11.2012/22:34

allahile qa po qani drrasa o shqipetar
ngoooooooni miiiiiirr
allahu juv qoft juve qe e doni at nenen e juaj te ashtuquajtur me gjeth ata simpatizuesit e sajna edhe juve trima ne internet qe shefqeti doni me luftue per kosov eju prej internetit me shah ket ju sdini me gjykue por ket do ta gjykon allahu ne diten ekiametit por mos qani drrasa ju mos u lodhni

dhe allahu na qoft neve qe dojm imamin atje ku e qon imamin krasniqin e naj ploteson deshirat

syla14.11.2012/22:29

ky njeri asht me kultur arabe islamiste radikale talibane marri i qoft se me te vertet e tregon se kta islamistat taliban nuk din rrespekt per te tjetrin veq fyrje ti vije marre te fyej nann teres te shqiptarve ky far talibani muquruf me fe te huaj

shqiponja14.11.2012/22:29

Ky maspari nuk asht njeri hiq pastaj s asht normal duhet me qen analfabeta mu marr me te pom habitin edhe medjat qka pe reklamojn ket manjak, psikopat, po denone e kurr mos del se ska prej ti kurgja,

Feridja14.11.2012/22:28

Jam muslimane por nuk e praktikoj fene hiq se ben vaki tu e degjue kete tipin isha ba katolike....kaq imazh te keq i jep islamit ky.Une fete i shoh si partite politike e nuk e preferoj asnjeren....

Arben ejupi14.11.2012/22:20

Une jam shqiptar me besim Islam.por kete qe e ka thenky imam eshte nje poshtrim per neve.Po ky eshte vete pa fe

fevzi14.11.2012/21:50

ALLAHU edin ma mir

Maliqi14.11.2012/21:24

Shihet nga disa komente që Kosova është e mbushur me njerëz me mendje të cekët kur e përkrahin këtë facë majmuni, këtë matrapaz e dallaverxhi.

Dani14.11.2012/21:23

Me pase Kosova Avni Rrustem nuk kishe shku ky ne gjykate hiqe se ishe kane tjeterkun.

Blerim Dalani14.11.2012/21:19

Ky proces nuk bĆn gjĆ tjetĆr vetĆm se e ushqen kĆtĆ klimĆ urrejtjeje dhe agresiviteti publik tĆ shfaqur sĆ tepĆrmi nĆ debatin publik shqiptar.


httpwww.ezani.com20121114imamkrasniqineprokuroriodisejanukmbaron

legion14.11.2012/21:15

Legjend e gjall eshte, per qe ka gabu qe e ka ofendu Nene Terezen aty ska dyshim dhe mbi te gjitha ky gabimi tjeter qe e ben eshte qe shume i intersojn qeshtjet politika, por nje gje duhet te ja pranojm masat relisht besimtaret islam e dojn e qmojn shume, madje ma respekt ka ky se Terrnava.

Trimi14.11.2012/20:37

Krenar me Prof.Dr SHEFQET KRASNIQI

pipaa14.11.2012/20:16

Prof, Dr, Shefqet Krasniqi eshte njeshiiii ne kosove, i deshiroj shendet e sukseseee ne pune, nuk e demtojn krenarin e Luanit pse lehin qet e rrugve

triumf bekriu14.11.2012/20:12

zoteri i nderuar Shefqet KRASNIQI edhe ata te gjykates edhe qaj komentusi kalosh dani zajas ilirida te kapshin per k.... edhe shum do tjer se ka aty do qe as b.... nuk e lajn e vin me te ndegjue ty se lidhje me gjami skan shpijuna thjesht , mos te han shume per kete se asgje nuk qenka

kalosh dani zajas ilirida14.11.2012/16:18

Ky matrapas duhet ti merret nenshtetsija e kosoves ka ofendu ghith shciptarizmin cila fe pervec kuranit lejon te fejosh vajza 10 vjecare FEJA E SHCIPTARIT ASHT SHCIPTARIJA

safet al14.11.2012/16:07

me vjen shum keq kur i lexoi keto kumente ketu gjen shum shqiptar te gutshem sei cili ka te drait ta shpreh mendimin e vet si per shembul ne amerik ku u ba filmi per profetin muhamed bota islame kerkoi ta denoin regjisorin e filmit po ato than se ki ashte mendim i lir paska te drait

ela14.11.2012/16:06

Zoti Krasniqi qe ka qene ne UCK bravo i kofte,ka kryer obligimin ndaj Atdheut te vet dhe per kete ka respektin me te madh nga ana ime.Pikerisht nje ish luftetar duhet te jete edhe me atdhetar se te tjeret e keshtu te mos sjelle perçarje nder shqiptare.Nese ne Europe ka individe qe shajne myslimanet ata nuk i bejne deme kombit te vet sepse gjith kombi i tij eshte i krishter e anasjelltas nese ne nje vend mysliman ka individe qe shajne e punojne kunder te krishtereve perseri ata nuk i bejne dem kombit te vet sepse ne ate vend jane te gjithe myslimane.Por ç'ndodh nese sharje te tilla te ndodhin nder shqiptare qe jemi me tre fe?Direkt ne kemi ofenduar nje pjese te kombit tone.Kaq pak sa jemi ne na duhet veç bashkimi me njeritjetrin e jo perçarje.Pastaj ofendimi i nje figure kaq te madhe sa ajo e Nene Terezes e cila kurre nuk shau kend,por veç ndihmoi te varfrit pa dallim feje nuk duhej te ndodhte.Te mundemi edhe ne te ndihmojme te varfrit e te duam shqiptari shqiptarin

agron14.11.2012/16:04

feja islame ashte fe e tolerances vet fjala tregon paqe po kane ra disa qe jane tu na prishe edhe kete fe qe e kem...a edin hoxhe i dashur qe gjynahi ma i madh ashte me i marr njerzit neper goje vet na jep ders e vete ban gjynahe tmerr tmerr...

Cufa14.11.2012/16:04

Ky burre eshte tipik shqiptar, hallall i koft.

cimi14.11.2012/16:01

po hic nuk ka gabuar qe ka then se do te shkoj ne xhehnem...se ajo far tereza ate e meriton .ka shkuar ne nje shtet ku ka varferi , vetem e vetem me ju dhen buk qe te ngrihet kaatolicizmi .pse nuk e beri ne shqiperi apo kosov ku ka pasur me shum nevoj se ne kalkut .nuk e ka ditur as 10 perqind shqipen

merita14.11.2012/15:38

Populli jone i perket besimt islam me shumice absolute andaj per neve eshte dituri themelore perfundimi i atyre qe besojne drejt dhe i atyre qe kane besim te devijuar.

Genci14.11.2012/15:24

E verteta eshte se Gonxhe Bojaxhiu Tereza nuk eshte nene e askujt andaj pse te quhet nene kur nuk ka qene e tille por mund te thirret p.sh. lokja Gonxhe.

fatos gerguri14.11.2012/15:13

Ky fundamentalist flet keshtu sepse i "shitet" te xhemati i tije,te cilet besojne se myslimanet e kane ne dore se kush do te shkoje ne ferr e kush ne xhenet.Ky imam qe ka tru te ceket dhe interpreton Kur'anin ne kete menyre dhe thote qe ata qe s'besojne Allahun,shkojne ne ferr,duke perfshire edhe nene Terezen.Prape mendoj qe nese Krasniqi vertete e beson kete,eshte i lire te mendoje si te doje perderisa nuk cenon askend,thjeshte eshte mendim i tij bazuar ne besimin e tij,sa do qe duket mendim i tepruar dhe extrem.Eshte pune per besimtaret myslimane qe shkojne ne xhami te madhe se a e duan nje imam te tille apo jo.Bashkesia islame e Kosoves do te bente mire sikur te lente pak retoriken fetare extreme qe duket sikur e ka inkorporuar ne mjedisin e vet dhe duket sikur don qe te imponohet pak sa me agresivitet ne keto vitet e fundit.

HamdiaDeqan14.11.2012/15:12

Rastesisht e lexova nji kunderpergjigje qe e kishte komentuar lexuesi Bujar gjikokaj prandaj vendosaqe edhe nji her tja bej me dije te nderuarit se un hamdia nga deqani nuk jam anti islamik as i shitur as i mjer etj por te jesh i sigurt jam nji mi her ma besimtar ma musliman se aj dhe shum te tjer te cilet deklarohen si te till, por i nderuar un jam kunder perqarjes nder fetare jam kunder urrejtjes fetare dhe kunder urrejtjes se figurave madhore siq asht nana Terezë,dhe mbi te gjitha per mua i gjith fuqishem i nderuar dhe fuqi plot esht vetem i madhi ZOTë ati kofshim fale por ti i nderuari gjikokaj me mynyren e komentimit dhe ato shprehje tuaja nuk besoj se ti mendon dhe logjikon me koken tande ore kusha i jem por me bindje dhe logjik te huajen pranda po te kisha mundesi me deshir do te takohesha me juve per te ndihmur dhe meti rikujtu vargjet e te madhit Vaso Pash shkodranit nese ke ndegju ndonji her,mos shikoni kisha dhe gjamia se feja e shqipetarit asht shqipetaria,persh deqanit.

arben14.11.2012/15:10

Te lumet ne qe e kemi nje njeri vizionar dhe atdhedashes si hoxhen e nderuar se njerez hipokrita dhe injorata sikurse disa komentues e kane zhveshur popullin tone shqiptar nga vlerat e mirefillta qe kane poseduar me gjenrata te tera.

pozitivi14.11.2012/14:57

lutem qe prokuroria te kryej punen e saj me perpikmeri dhe mos te hezitoj dhe te deshtoj qe ta denoj ket te mjer,ky njeri eshte e keqja e kosoves,ky krijon vetem perqarje dhe nxit urrejtjen fetare ne vend gje qe tek ne kurr nuk ka qen prezente urrejtja fetare me dekada,ky njeri si dhe disa perkrahes te tij nuk e meritojn te jetojn ne kosov,ata vetem duan ta arabizojn kosoven dhe te krijojn nje bindje qe kinse kosova eshte nje shtet ekstrem islamik e qe ne realitet kurr nun do te jet,si mund ta ofendoj nje nene tereze qe ka qen e nderuar me nobelin,si mund ta akuzoj nje nene tereze per mos besimin ne kuran kur ajo ishte e besimit katolik ajo ka pas orientimet e saja,ti o i mjer ke vetem me dhjetra fanca kurse nen tereza ka me miliona,turp te qoft ty dhe shum njerezve sit ti qe jan kanceri i vendit ton.

Freedom of Speach14.11.2012/14:57

Ku mbeti liria e gjuhes për se ne luftuam sërbin. Qka u shpreh Imami I gjamis sź madhe źshte e drejt e ti. Pse nuk I merni funksionaret tan që me se pari ta shkelin drejtat tua qe jan ne kushtetut siq ështe drejta e fes por vllezer edhe motra shqiptar ketu ështe te behet fjal per diqka krejt tjeter me se pari si e kuptoj un e urrejn imamin e gjamis se madhe se e flet te drejten. Ku mbeti aj prifti që e fyrjen e pejgamberit tan. Dhe ne qoft se ka thy naj ligj pse mor vlla tashi u ka dal gjumi pas 8 viteve. Me ne fund prukoria ështe duke I hargju parat e tatimpagusve dhe kohen kur kemi ne kriminela dhe korrupcion që me vite kan pun por e kan mar ket ne dor se bajagi është diqka kunraj ligjit me ne fund kisha than që ne populi dhe keta papaket qe jan Grow up.

lilars14.11.2012/14:43

Denimi mund te jete edhe ndr te tjera ky
T'i ndalohet te qenurit te tij imam gjate periudhes 20vjeqare ne te gjitha xhamite e kosoves

KOSOVA SHQIPTARE 14.11.2012/14:31

Ky Hoxha me mire te shkoj ne Siri dhe te vdesi atje si Demolli per fen e vete se sa te na ofendoj ne SHQIPËTARËT e bardhe!
SHQIPTARIA gjithmone ka luftuar kunder ketyre maskarejneve turkoarabe dhe ende do te luftoj!

JEMI SHQIPTAR TE BARDH, ILIRODARDAN!

Vdekje races TurkoArabeRome!

KOSOVA E SHQIPTAREVE, E SHQIPTAREVE, E SHQIPTAREVE!

Okambo14.11.2012/14:31

Ky njeri po prishë tolerancën fetare gjë për të cilën me sa duket është edhe i paguar, turp le të ketë.

Prizrenasi14.11.2012/14:11

Pershendetje Qerim Ujkanit, si dhe avokateve , te cilet i dolen ne mbrojtje personalitetit madhor te Nenes Tereze , laurates se Cmimit Nobel per Paqe . Posht imami shpifes e ekstremist, Shefqet Krasniqi. Kush e done kete imam per Kalif , dhe e cmon per ideolog mund qe ta merr per vete , dhe ta dergon ne oborr te vetin .Ky njeri duhet qe te perfundoi prapa grilave per shpifje , dhe perpjekje per perqarje kombetare . Fryti thelbesor i demokracise mundesia e shprehjes se lire per gjera te caktuara ne nje shoqeri nuk nenkupton se dikush mun mund qe te shpif dicka ndaj dikujt . Kete parim imami Sh. K . si duket e paska harruar. Andaj edhe ai duhet qe te merr denimin e merituar.

Dukagjini14.11.2012/14:07

@ Sali, dmth nese nuk je kon ne UCK me luftu per Kosoven ateher nuk e meriton kete vend a? More i mjere, shyqyr qe nuk e di ti se sa injorant je se me bo me e dite me te vertet kishe vdek shume ma heret prej inati. Rrespekte

Lulja14.11.2012/14:07

Sali, jo cdo kush qe ka qene ne UQK eshte njeri i mire e i drejte.
Ky nashta ka qene ne UQK po vlera njerzore spaska hiq, per derisa e gjykon dhe e ofendon se pari nje njeri te vdekur e se dyti vetem pse eshte e fese tjeter.

shemsi14.11.2012/13:55

gjitha fet e kundershtojn njera tjetren por. ata te fortit kur ... sin e shkatrrojn e bejn filma ofendus nuk ja she kush per te madhe sepse jan te fort. por edhe shefqeti e ka pas gabim se kush nuk mun e din se ku shkon ne xhenet apo xhehnem atu vetum allahu vendos ati i kofshum fal. e sa i perket nanes terez ajo ka ndihmu ne kit dynja fukareve e femijve gjith bota e din. e sa per detyra te allahut a i ka kry apo jo vetum allahu e din dhe do te jep llogari para ti sikur qdo njeri ka me dhan llogari as nje nuk do te shpetoj pa dal para ti sepse jemi krijesa te ti i cili na ka kriju ne e gjithsin. allahu ne kuran thot duani fen tuaj e rrespektoni fet e tjera. pershendetje

gjyshi14.11.2012/13:54

Mendoje se per figura te rendesishme kombetar si ç'eshte Nene Tereza e shume te tjere nuk eshte ne interese te kombite te percaktohen se te ciles fe jan apo te jepen vlersime duke u bazuar ne fe.Hoxha i nderume ka gabuar ku me emrine e Nene Tereze duke nenqmuare eshte munduar te spjegoj Kuranin per kunder islamet ku ka pas mundesi mi marre 100 shembuj te tjere e jo ate qe krenohet sot gjithe kombi shqiptar qe e patem.

Genc14.11.2012/13:38

... une lexova disa komente, dhe vrejta qe ne mesin e tyre komenteve kishin ngjashmeri me qendrimet e mija.
Nder te tjera une mendoje qe

1 Nena TEREZE ka kontribu shume ne humanizem
2. ka kontribu shume ne qeshtjen kombetare
3. Ajo nuk ka bere dallime racore, gjinore apo cfare do dallimi tjeter, por vertet ajo ka shtri doren e humanizmit aty ku ka qene me se shumti e nevojshme etj etj

kurse sa i perket individeve qe kan kaluar ne rryma ekstreme, siq ishte ky Bujar Gjikokaj dhe ndonje individi tjeter qe ka brenda vetes frymen ekstreme, une ju them qe te mos vrapojn pas askujt, por te veprojn ne rrugen e drejt, ne rrugen e arsyes. Ne fene muslimane nuk mbizotron fyerja, por miresjellja dhe respekti edhe ndaj feve tjera ...

beni14.11.2012/13:36

ju kisha propozu te gjith juve qe flisni kunder njeriut te shekullit siq esht doktor shefqet kraniqi ta merni kuranin dhe te lexoni se qka thot feja e vetme e pranume te allahu siq esht islami e pastaj te flisni

genci14.11.2012/13:35

O shefqet krasniqi ti je numer 1 po defakto osht qe ajo ka bo shirk allahut edhe dihet se ku e ka vendin

sali14.11.2012/13:32

O ju te mjer komunista ,un kur i lexoj kto komente quditem me ju , ky njeri ishte UQK luftoj per lirin e kosoves ,ky hogje eshte figur kombtare e kosoves , tereza ter jeten e saj e ka kalu jashte kosoves ka vdekur ne kalkuta te indis edhe qatje eshte varrosur o te mjert ju as ni dobi nuk ka pasur populli prej saj , jan qelur shoqata humanitare ne emrin e saj Dr Shefqet Krasniqi e ka vendin ne Kosove aty ku edhe kontribon Allahu e mbrojt hoxhen ton.Kurse Tereza e ka venin ne Kalkuta te Indis

Pz14.11.2012/13:31

O mos ja rritni morrin kti far morri, se ky mendon se duke i fy njerzt e mdhenj te botes te barazohet me ta. Duhet te besh gjurm te prekshme duke punuar e vepuar e sakrifiku edhe jeten rinin e familjen per njerzit ne nevoj. E jo duke shit pallavra para parazitave qe te ndegjojn thjesht jeni parazita, vetem fjal e idologji keni asgje tjeter...thjesht trunin e provincalit.

Atdhe14.11.2012/13:30

qka jeni nxe more po normale qe ai njeri qe Njeriut Isait i thot zot,e i thojn i biri i zotit, normal qe vendi per te eshte xhehnemi, si ka mundesi njeritu ti thuhet zot, estagfirullah

shqiptari 14.11.2012/13:30

a ka ma mire se me kan shqiptar musliman me fe te pastertse ju tjeret qe po shkruni per dr shefqetin e nuk po shkruni per ato gazeta qe kan shtu fjal edhe po thoni nana terez e mire kur vet indianet e kritikojn e ju po ma livdoni u shku prej atdheut te vet o vorros ne kalkut une nuk di qe ka ndihmu shqiptarve

arberorja14.11.2012/13:26

ky Shefqeti eshte nje perfitues,ku edhe fene e perdore per perfitimet e veta materiale,ky eshte nje njeri aq i keq sa po e perqan popullin,ky njeri i keq nuk ka asnje vlere,ky nuk ka dinjitet,nuk ka karakter,eshte nje antishqiptar,turp eshte per te,edhe nuk ia vlene me u marre me nje matrapaz si ky....

Korabi14.11.2012/13:26

Nuk e di ku e merr kete te drejt ky njeri me i caktu dikujt se a do shkoj ne xhennet apo ne xhehenem.

Fatmiri14.11.2012/13:21

@ shqipja Ja paske futë kot! E cila fe sipas teje nuk "esht e vertet", cila nuk "ka drejtsij", cila fe nuk "e lufton korrupcionin, prostucionin, varferijen, interesin, hajnijen, dhunimet etj"? Cila? Nuk është e vërtetë që " allahu spranon tjeter fe"! Ata që lexojnë për fetë tjera, e dijnë mirë që në çdo fe Allahu, Zoti, Jezusi e Buda thonë DUAJE E RESPEKTOJE NJERIUN. Asnjë fe nuk thotë vjedhe, dhunoje e poshtërsoje tjetrin, etj.etj. Bile tjerat fe janë rreth të drejtave te grave më përparimtare se feja ynë.
E sa i përket asaj që "imami ka tregue qa shkrun ne kuran kurgja ma shum", unë themë që tipat e imamve si ky, mendojnë që janë duke predikue në shekullin e XIX! Sot, të gjith atyre që dijnë lexim e shkrim dhe kanë një IQ mesatare, nuk ka nevojë asnjë imam me u tregue se çka shkruan në Kuran, sepse ata e lexojnë vet! Ndërsa disa tjerve, si p.sh. ty mundet ende me i tregue prralla!

gjeneta14.11.2012/13:19

Po ajan normal more kta njerez? o ALLAH udhezoj zot ne rrug te drej po qe si udhzon shkatrroj kta njerz,sepse ne ks npergjithsi nuk duhet ai njeri real duhet me qen i korrupum per mete desht ndokush ose per met len reaht,por ta din se ALLAH esht gjykues i drejt dhe e drejta me ne fund triumfon.DR Shefqet kraniqin ALLAHU pa dyshim e ndihmon sepse esht jeri mjaft i devotshem ne gjith boten.e shkruva ket koment prej merzis.

doruntina14.11.2012/13:16

Emri ste ban njeri, hogja nuk ngjet emra po jane prinderit ata qe marrin pergjegjesin per emerimin e femijes. Une krenohem me ate qe kam, e krejt qka kam eshte Allahu i plotefuqishem.

labi14.11.2012/13:11

ketij smund ti thush shqiptar me kete mjeker arabi, vetem nese duam drejtesi atehere edhe ai prifti qe i ka fy shqiptart duhet vene para drejtesise

Dukagjini14.11.2012/13:11

Besa more hoxh trimi mos t'ish nana Tereze sot ti nuk kishe fol shqip shlir ne Kosove. Ty duhet me u kujtu shum mire qfare denimi te forte me ta dhon se jo me u mendu a me te denu a jo. Ndersa ju qe po i thuni vetes musliman e po akuzoni tjeret si te pa fe e qe nuk e kuptojne Islamin, veq po ju pyes a jeni ka e dini se shka po flisni. Gjyna te mjere, ishalla gjeni prehje shpiterore ndonjiher ne ndonji vend se te zoti kurrsesi nuk keni me gjet, se zoti, nese ekziston, i shperblen njerezit me mendime te drejta e mendim i drejt asht me i respektu njerezit pa dallime fetare.

geneve sviss14.11.2012/13:08

nuk ka gje me te mir se mu respektu gjdo fe. sidomos ne ne ks,sa i perket hoxh krasniqit i ka perzij gjerat ne ks por kur mungon LUANI EDHE MAJMUNI BAHET MBRET.

realisti14.11.2012/13:08

Dante Aligeri pat thene se Papa eshte ne ferr,e pse une apo hoxha ska drejte me e tregu qendrimin e Islamit per kete femer te krishtere,se ajo e ka vendin ne xhehennem.Nese edhe une tash e thame kete se gongje bojagjiu eshte ne ferr,a do te denohem me burg?! Nese po,atehere le ta bejne me ligje qe cdo komentuesit ti kontrrollohet IPja dhe te fundet ne burg per shkak te ofendimit dhe sharjes te Islamit apo hoxhallareve,shamijave..! Pyetni priftat per Muhamedin alejhi selam se a eshte i derguar i Allahut, nese se pranojne a do te thote se na kane ofenduar si musliman? Allahu e ruajte kete hoxhe,qe po e tregon nje te vertete,e ajo eshte se kush nuk e beson Zotin se eshte Nje dhe se Muhamedi i Derguar i Zotit,ai eshte pabesimtar dhe vendin e ka ne xhehenem edhe komentuesit qe i perkrahin ata xhehnemli!

ferizaj14.11.2012/12:30

ky shefqet krasniqi na qenka ai person qe po shkakten perqarje fetare ne kosovë qe nuk ka pasur ndonje her spaku aq sa jep historia mendimi i esht qe ky nuk ka drej te i fyej figurat kombetar. nese jemi muslima ather sa na ndihmun shtetet arabe ne luften e kosoves .po ky person eshtë ekstremist islamik dhe celul e alkaides

shqipja14.11.2012/12:25

a keni ber ndonjeher vetes pytje cila fe esht e vertet
ajo qe ka drejtsij
cila fe e lufton korrupcionin
prostucionin
varferijen
interesin
hajnijen
dhunimet etj
dhe me e verteta qe allahu spranon tjeter fe
mushnu men e kerkone te verteten
e mos gjykoni vetem pse keni urrejtje ne fe edhe pse jeni te pa fe rrespektoni fet tjera
imami ka tregue qa shkrun ne kuran kurgja ma shum
allahu ka then ken edoni me se shumti me te do te jeni ne jeten tjeter
pra ne gjenem apo gjenet

gipa14.11.2012/12:17

O ti mjekrra e keqe ma flliqe mbiemrin.

Elhami14.11.2012/12:15


Nuk keni fajë o Komentues, per me kuptu Fenë e Allahut duhet te keni dije, dije ne Komentet e shumices nuk jam duke par.

Mesone te verteten se do japni llogari edhe per keto Komente te liga.

Dr. Shefqet Krasniqi ka energji edhe per Kalif.

Ermal14.11.2012/12:14

Kso Hoxhsh të bëjnë me e humbë besimin tërësisht në fenë e bukur Islame

engjull bajrami14.11.2012/12:09

Une e kuptoj z.krasniqin,sepse vet ashte i roberuar, dhe i poshtuar nga erresira dhe urrejtja,qe smund ta dallon te miren prej se keqes.Engjulli gjermani

ikeqi14.11.2012/12:01

kete qelbesire me identitet te degjeneruar duhet transferu ne serbi apo azi.

Nexhat Cocaj14.11.2012/12:00

Këtij monstrumi nuk ia vlen as emëri të përmendet.

meli14.11.2012/11:58

Unë jam i besimit islam, por do t'i lutem Zotit, që këtë matrapaz antishqiptar, kurrë, as edhe në "xhehnet" mos ta takoj!

izber Pasjaqa14.11.2012/11:48

Ky far hoxhe taraku me te vertet meriton te burgoset sepse nuk i ka hije dhe nuk guxon kurresesi te flase keq per fetaret,besimtaret e ku me keq per N,Tereze e cila eshte e nderuar dhe respektuar nga kombete dhe fet e tere botes e ky te komit te vet e nenqmon dhe i ngjet epitete te turpeshme.Po ky si hoxhe e hup edhe besimin te xhemati dhe nuk duhet askush te falet me te.

agron demaj 14.11.2012/11:47

Ky ësht në shërbim të sllavo arabeve, anti kombëtar.

Lulja14.11.2012/11:41

Eshte fakt historik qe shqiptaret jane islamizuar muslimanizuar prej sundmit 500 vjecar otoman. Edhe paraardhesit e ketij"hoxhes" a thu cka kane qene?

baftia14.11.2012/11:39

Ruana zot nga keta njerz qe vlerat me humane te njerzimit e aq me keq te nje shqiptare te madhe qe gjithe bota e repekton per humanizmin e saj,ta ...osh,ta nenqmosh,ta urresh kjo nuk ka koment edhe kur kto etiketime negative vine nga nje predikues ne pozita te larta fetare ne kosove,ateher kjo eshte nje mesazh shume negativ per gjithe Ne shqiptaret.Ishalla Zoti na ruan nga kta njerez pa vlera njerzore.

Lulja 14.11.2012/11:35

Njerzit e medhenje nuk e gjykojne tjetrin.
Nena Tereze ka bere shume per krejt njerzimin, a spo ju doket mjaft qe ka be per ne vetem me faktin qe krejt bota e njef si shqiptare?
FEJA E SHQIPTARIT eshte edhe duhet te jete SHQIPTARIA

Agu14.11.2012/11:34

Intelektuali i mirefillt i edukuar ne frymen e mirefillt te islamit nuk ka fjale ofenduese per aske.Nuk eshte aq mendjelehte sa te perzihet mes robit e Zotit.Askush perveq Zotit muk mund tia caktoj vendin dikujt ne parajs a ne ferr.Hoxhe Kurani i ndalon ofendimet.
Per dite e me shume po bindem se tani fete me teper po mirren me politike.Shume prijes fetar te te gjitha feve, me sjelljet e tyre po deshmojne se fete paskan qene parti politike...

Andi14.11.2012/11:28

SH.Krasniqi si pas jush Zoti po folka vetem Arabisht po shkruajka Arabisht si pas jush, ju a jani Shqiptar apo qka...N.Tereza para se gjitash ka lind si gjak Shqiptare esht eduku dhe Rrit si Shqiptare.....ju keni kerku edhe Flamurin e shejt ton Kombetar qe asht lar me Gjak gjat shekujve,ta zevendsoni me flamurine e Arabis Saudite.Tru shperlar......

Bujar Gjikokaj14.11.2012/11:26

E para Shefqet Krasniqi eshte doktor i shkencave islame prandaj mos t'iu vije rende ju redaksi qe ta cekni kete, sa i perket Terezes Doki e ka thene ate qe e meriton kjo . Ndersa arsyeja qe me shtyri ta shkruaj kete koment eshte nje komentues me emrin HAMDIADEQAN i cili ne qdo shkrim vjelle urrrejtje kunder muslimaneve dhe islamit ky i shkrete mund te jete ndonje qe per para ka shitur .... dhe eshte konvertuar ne ndonje besim te prishur , por meqe une jam nga Deqani e dhashe emrin e vertete do te doja te takohem me ty o HAKIADEQAN e nese je burra atehere shaj o i lig . Edhe per ju te tjeret komentues vlen kjo oferte ne pergjithesi po per HAKIADEQAn ne veqanti .

Gimi14.11.2012/11:24

Ti ceti jo ne siri po ky ishte nej Ushtar i denjt i Ushtris qlirimtare te kosoves edhe ky eshte shqipetar dem baba dem e per komentet qe ka ber per gongje bojagjiun une nuk jame dakort se nuk eshte dasht me dhan as intervista per gazetart e as me dhan ders ne xhami per gongje bojagjiun se nuk ja vlen ne xhami me fol per gjan te ketilla se xhamija eshte Shpija e Allahut eshte kult fetar e ti ceti e ju tiert nuk bon ta fliqni gojen e juaj se asgje trimeri nuk po tregoni se vetem nje ta keni ju kundershtaret e shefqet krasniqit se nese ai burgoset me siguri se do te ket trazira te mdha sa qe atehere do jet shume von e nuk ka ma kthim mbrapa dhe ta dish ti shoku ceti une dhe shefqet krasniqi jemi shqipetar edhe ma shqiptar se ti bile ne kemi ken pjstar te ushtris qlirimtare te kosoves e ti ku ishe ku mos shkruej komente se nuk jane komentet per analfabeta

Enuar14.11.2012/11:11


Keni shume nevoj per kete ndegjoni dhe lexoni me kujdes ketu eshte e verteta, zgjonu o njerz se te krijusi do te kthehemi. />httpwww.youtube.comwatch?vDfFG7I7DV9E

Drita14.11.2012/11:09

Ky wahabi duhet te denohet me para sepse vetem parane e ka Zot.

tafa14.11.2012/11:05

ani de se ajo tereza ska pa sen te mir per ket ven..nuk asht mir me ofendu kerkan ama ajo ska ba as ni sen per Shqiptar qe me permen kaq shum

arta14.11.2012/11:01

turp te ket, si njohes i fese ai eshte dasht ta di se nuk i perket ketij te vendose kush shkon ne xhenet e kush ne xhenem, turp i madh, pastaj si shqipar duhet ta dij rrjedhen e historise pak bile dhe ta kuptoj se ne shqiptaret te ketille jemi i pranojm te gjitha fete dhe nuk jemi fanatike fetar, ti hoxho se paske kuptu Kuranin se askund nuk propagandohet urrejtja fetare, dhe nje detaj po mos shkonin muslimanet e par te mbeti Abisin si do te kishte rrjedhe e tera por ja qe vet Pejgamberi u ka thane shkoni se ai eshte besimtar! Une jam musliman e te jesh musliman eshte njerezore, e te jesh njerezor pra eshte respektimi i tjetrit qe ti siq duket e ke marr pak me hove me perqa mes nesh.

lebibe14.11.2012/11:00

jo hogja ij nderum mir eka
po ju qe jeni musliman lexone kuranin nese ij besoni
e nese jo na vjen keq
por allahu thot ne kuran o bir ij ademit kthehu te un dhe pendou se edhe po te ishin gjynahet etua deri ne qiell apo edhe te ishin gjynahet sa dy toka do ti fali vetem
MOS ME PERSHKRUAJ SHOK
pra ajo gongja ij ka ber shok zotit
ska ku me shkue
por ju mos u merreni me gongjen por shikone veten tuaj sepse allahu nuk do te ju pyt as per gongjen e as per imamin
por juve do te ju pyet se qa keni besuar
a katolik
a te pa fe a ortodoks
runa allal prej tyne besimeve te kota
apo musliman fe e paster

Capital City14.11.2012/11:00

Prof.Dr.Shefqet Krasniqi,është njëra ndër figurat që gëzon respektin më të madhë të qytetarëve.Është shumë pak e rëndësishme se çka shkruhet e çka shpifet për te,ky mbetet dhe është i respektuari jonë.Zoti e shpërbleft me të mirat e ti,sepse është ndoshta i vetmi që e thot të vërt8tën .

Kush do të ngre kallxim penal ndaj Anton Kçirës një prift që ofendoj të gjithë popullin shqiptar të Republikës së Kosovës. ???

Vetëm përpara profesor i nderuar,se ska kush çka të bënë,ki frik vetum ZOTIN.

end 14.11.2012/11:00

zdu me ba shum koment reth dr krasnicit po ashte e vertet se nen tereza sk bar asniher gje te mir per popullin e vet shqiptaret.

ceti14.11.2012/10:56

simbas emrit dorentin koke e re por paska pas nevoj me ta ngjit ni emer tjeter ky hoxha i pist

Artooni14.11.2012/10:52

tmerr per neve Kosoven, burrin mat t'madh te kti veni po dojna me shti ne burg. le ta kuptojne krejt se ai njeri qe nuk osht musliman venin e ka ne xhehnem, kshtu ka than edhe Zoti, jo veq hoxha. e priftat qka po bajn sa karikatura te pejgamberit i kan ba pse kta nuk gjykohen, pse kta jane te lire, a spasna une te drejt me fol qka duu aa!!.

Fatmiri14.11.2012/10:51

Posa ti shohe maskarenjet e tille si ky Shefqeti, te maskuar nen petkun e hoxhes, me vie qe te kthehem ne fene e katragjyshit tim. Ne kete fe me mbane vetem kujtimi se si gjyshi e babai im e praktikonin ate. Prej se ne Bashkesin Islame jane infiltruar ekstremist e dashakqinje të shiptarizmit, kjo nuk eshte me feja qe do tia preferoj femijve te mij!

Mehmeti14.11.2012/10:45

Krasniqi nuk ka fyer aske, ka thene te verteten.

afrimiaustri14.11.2012/10:43

ky hoxh sdin qka flet sepse eshte psikopat e disa komentus qenkan te till si ky hoxh dilingjija. pse si beni pytje se sa gra i ka mbasi paska then se Nena Terez paska pas shum burra e spaska pas fe ,po qfar flet ky dembel qe veq perfiton nga populli e perqan xhematin neper xhami e ndjell urrejtje fetare .ky asht i paguar nga shtete arabe per me perqa popullin ne baza fetare.ky e ka vendin ne burgun e dubraves se masi spo funksionon shteti ligjor ky ben qka don .mekat eshte te hasmosh popullin ne baza fetare .

i urti14.11.2012/10:43

une mendoj se ky njeri ka probleme psiqike. por megjithat ky duhet te merr denimin e merituar sepse nuk eshte mire qe nje i ashtu quajtur imam i xhamis te fyej njerz. se ne fund te fundit te gjithe jemi njerez prej mishi e shpirti pamvarsisht profesionit...

drini i bardhe14.11.2012/10:41

ky far hoxh krasniqi po thojne i meqmi i dyjes po vehten me kontrollu hiq jo ky po munohet mu ba ma musliman se atje ku kan msu u dal krejt ne serrnisht ishalla zoti i nimon e zavitet pak se e pava ne youtube ni iftar me do krejt me mjekrra ,pantoll deri ne gu kosova kurr nuk i ka pase ksi fare njerzish....

HamdiaDeqan14.11.2012/10:40

Me vjen shum keq qe nji person si ky zoteria ne fjal esht predikues i fes sepse ky njeri sesht gje tjeter vetem se nji agjent i alkaides ose i ndonji sherbimi sekret i ndonji shteti aziatik sepse te japësh nji mendim te till per nenen e njerzimit nenen Terez esht tersisht ... jo njerzore jo etike dhe ma se keqi jo fetare sepse nena Terez dhe te tjeret e ka njohur dhe e njohin ZOTIN E MADHERISHEM sipas mynyres dhe bindjeve te veta fetare dhe personale,pra esht mekat i madh qe keti matrapazi fetar ti lejohet perhapja e urrejtjes nderfetare ne mes te keti populli kur dihet se ne mesin e shum vlerave nese na ka mbet ndonji harmonia nderfetare te ky popull deri me tani ka qen nji vler e pa mohushme,dhe arsya tjeter qe ne nuk guxojm qe ti lejojm keto gjera esht se mu keto paraqitje dhe keto veprime te disa personave qe merren me fen i ndihmojn me te madhe qellimeve djallezore te armiqve ton qe per fat te keq jan te shumt.

Enuar14.11.2012/10:35


Me sa me duket ne Kosove ka liri per shprehje, apo nuk vlen per Myslimanin qe e thote te verteten?

Allahu e shperbleft Imam Dr. Shefqet Krasniqin qe merr guxim me fol vetem te drejten ne kete kinse shtet te flliqt.

Nexhmedin Gerguri14.11.2012/10:35

Shefqet Krasniqi jo vetëm se e fyen Nënë Terezën, por e fyen edhe Allahun, kur i përshkruan atij karakteristikat e një qenie që ua hapka jomyslimanëve dyert e "dëfrimit e të kënaqësisë", thuajse Allahu i konsideruaka jomyslimanët orgji e jo njerëz me dinjitet ashtu si edhe myslimanët.
Jo vetëm përmes kësaj "mbrojtjeje", jo vetëm përmes kësaj pledoajeje, por edhe përmes shkrimeve dhe qëndrimeve të tij, Shefqet Krasniqi është ai që më së shumti fyen, në radhë të parë,vetë myslimanët.

n.n.14.11.2012/10:33

Fyrja e Nënë Therezës,është fyrje e gjithë bëmirsisë së Botës.

Justiniani Dardan14.11.2012/10:33

Une kish ky far Shefqeti eshte ne Siri,per me u fliju per me e perfitu 12 pehrijet qe e presin ne parajsë?!Ku ke ti te drejtë te gjykosh o baba hoxhë? Dihet se kush mund te gjykoj...shkruan shumë mirë ne librin e shenjtë,e ti ketë pune duhet ta dijsh!Jeni tu e perdhosë cdo gjë qe eshte shqiptare e qe nuk eshte myslimane,kjo eshte turp! Deri Skenderbeun e keni degradu si hero qe identifikohet kombi ynë!STOPSTOPSTOP me keto marrezira ose te gjithë si ti te shkojnë ne lindjen e mesme se ketu nuk na duheni aspak!

Bujari14.11.2012/10:33

Ne Kosove dijetaret akuzohene denohen, ndersa hajnat e servilat lavderohen e nderohen

idriz rakovica14.11.2012/10:30

merruni me akademine e shqiperise qe i ka thirre akademiket shkije ne pervjetore qisi patriota jeni ju qe e kritikoni hoxhen e nderuar...

bardha bardhi14.11.2012/10:28

Kur e gjithe bota e nderon dhe ia dine vleren Nenes Tereze,ky mallkon e shane,...ta pyesin njeher veten nga eshte??? se shqiptar asesi nuk eshte jo....

FLORI14.11.2012/10:27

njeri i pa formuar tersisht vetem ne pikpamje fetare,i fut hundet atu ku ska aftesi te dale.Ti injorojshe figurat historike te shqiptarise sic nane terezen,gj. kastrioti etj, eshte marri qe ska kohe e gjykat qe ta fale ky edhe me bacen adem demacin ka pas reprika.Te mjere ata njerze qe ndjekin mesimet e keti "dinjitari te madhe islamik"....

Emri e mbiemri14.11.2012/10:26

Me pas kan Gonxhe Bojaxhiu atedhedashese atehere nuk kish shkue ne Indi por kish ndihmue ne vendlindje ,lene hoxhen rahat se plotesisht me te drejte e ka !

doruntina14.11.2012/10:17

po eshte e vertet qe se ka vendin ketu, sepse ky meriton shume me shume se kosova. eshte shpallur nje nder dijetaret me te medhenj ne bote, e ne kosove vihett ne fund ne vendit sepse per interesa vetjakee shkilet e drejta e tij per te ligjeru e per te udhezuu njerezit e humbur nga rruga e drejte. respekt per hoxhen e nderuar,

anonim 14.11.2012/10:15

e aj prifti qe i shajti muslimant ku e ka venin aja nuk asht kurgja a ?

Miran Marku14.11.2012/10:15

O Hogj Shefqet , mos u frigo he burr, mos rrej ,se me KURAN eshte e ndalum rrena... a po tutesh tash me e than ata qe e menon a....!!!! e qfar burri koke more ti... po hyn ne youtube e e degjon veten edhe ni here shka ke than...Ke sha nje njeri te shenjt... ke sha nje njeri permes se ciles na njeh bota si bamirese...ke sha nje besim fetar... ke ngjall urrejtje fetare...Pergjigje he burr!!!

Besimi14.11.2012/10:15

Gjithë çfarë ka thënë Imami Shefqet Krasniqi për Terezën, potësisht pajtohem me të, sepse Tereza ka qenë satanike!

Bardha14.11.2012/10:13

Ky njeri,nuk eshte i denj as ta permend emrin e Nenes Tereze.Nenen e meshires dhe besimit e cila me shembullin e vet te bamiresis u be shembull i DASHURISE ndaj njeriut dhe KRISHTIT.E falenderojme Zotin qe e patem nje Nene kaq shpirtemadhe SHQIPETARE.Lutu per mekatet tona Nene e Dashurise!

Realisiti, Austri14.11.2012/10:13

Une nuk jetoj ne Kosove, por ne nje vend demokratik ku liria fetare eshte e garantuar me ligj. Mirepo ku zotriu Krasiqi nuk e di qka d.m.th. liri fetare. Une e kam shiquar ne disa emisione dhe pa dashur te ofendoj ne nje emision tha edhe vete qe po me quajen i krisur, budalle, etc ku me te vertet ishte psikopat. Pra une i propozoj gjyqtarit me e derguar me force kete zotriune ne kurim te nje psikologe shume i forte....

nexhi14.11.2012/10:11

une nuk kuptoj pse dikush pyete keta pesrona. e di une vete kush ishte nena tereza dhe kam mendimin tim per te. ashtu sic kam medimin per keta hoxhallaret tone qe popullit i propagojne te bej sakrifica ne ket dynja qe allahu te jau kthej ne ate dynja. vetm qe allahu im po kerkon kete prej meje e allahu i juaj po lejon ce ju hoxhallaretne kete dynja te vozitni mercedes.Ose eshte fjala per dy allahe te ndryshem!? me siguri ekzistojne dy allahe te ndryshem , sepse po te ishte i njejti qe lejon kete padrejtsi ateher do te isha shume i deshpruar nga allahu yne!!!

Basri14.11.2012/10:10

Deri kur ne do tju japim hapesire qe predikuesit e fese te fyejne nje njeri qe e njeh bota mbar me humanitetin e saj dhe me veprat e saj te paaritshme. Njeriu si ky zoteriu duhet me ja ndalu predikimin ne fe, ky njeri eshte largpames me logjike te mesjetes, keshtu qe ky nuk e ka vendin aty ku eshte. Une mendoj qe Bashkesia islame e Kosoves duhet ta largoj ket njeri nga gjithe objektet e saj e te mos i lejohet qe te bej ksi komente mizore e cnjerezore. Turp te ket.

Dibrani14.11.2012/10:08

Fali Zot se nuk dine cfare flasin. Si mund te mbjellin njerez te tille dashuri ne zemrat e besimtareve kur vete ne zemren e tyre kane vetem urrejtje?

ceti14.11.2012/10:02

ky person nuk e ka vendin ne Kosov por te aj qe ka shku para ca ditesh ne siri.