Bajram Rexhepi: “Vetëvendosjes” nuk i besohet

Publikuar: 24.10.2012 - 21:39

Prishtinė, 24 tetor - Ministri i Brendshėm, Bajram Rexhepi tha se dhunė ėshtė ushtruar nga protestuesit, e jo nga policia. Duke folur nė emisionin Rubikon tė KTV-sė, Rexhepi tha se “metodat qė ka pėrdorur policia nė protestė nuk lėnė pasoja afatgjate”. Sipas tij, policia intervenon konform situatės, nė mėnyrė profesionale”.

Ai shtoi se Inspektorati policor ka nisur hetimet dhe pritet shumė shpejt tė dalė raporti. Ai shtoi se edhe EULEX-i do tė dalė me raport tė tij pėr intervenimin e policisė nė protestė.

Ministri i Brendshėm tha se MPB-ja e ka obligim ruajtjen e objekteve institucionale, kurse shtoi se “Vetėvendosjes” nuk i besohet.

Ai vlerėsoi se VV-ja ka ambicie tė sėmurė qė tė marrė pushteti me dhunė, dhe shtoi se kjo lėvizje nuk po di tė gjejė veten dhe ambiciet i ka mė tė mėdha se fuqinė e saj me votė 

Ai shtoi se policia nuk vepron nė mėnyrė selektive, duke theksuar se “nė momentin qė prokurori jep urdhrin pėr ta arrestuar Xhabir Zharkun, ne do ta arrestojmė”.

Mė tutje, Rexhepi tha se nuk ėshtė e vėrtetė qė policia ka qenė brenda objektit tė Kuvendit dhe se ndoshta kryekuvendari Krasniqi ėshtė informuar gabimisht. Mė pas, ai tha se nuk i nuk i bie pishman pėr atė qė ka thėnė pėr kryetarin e Kuvendit, pasi sipas tij, ai ka fituar pėrshtypje se “Krasniqi ėshtė afruar me Vetėvendosjen ndoshta pėr tė mbajtur njė balancė”.

Arsimi nga Peja25.10.2012/14:29

Sa i përket marrjes së pushtetit me dhunë këtë mund ta bëjë vetëm qeveria aktuale, me dhunë, këcënime, blerje votash ,vjedhje industriale sic e pat quajt një diplomat i huaj tani ndonjë militant i PDKës sigurisht thot ai diplomati është me shkije tipike për militantat e PDKës. Kështu që me të vërtet nuk po muj me kuptu Bajramin kur thot VV po tenton ta marrë pushtetin me dhun. Nuk jam as anëtar e as simpatizer i VV por solidarizohem me ta plotësisht. Shiqoni se në cfarë gjendje e keni pru vendin. Ju skeni fare turp, dërgoje policin në veri të Mitrovicës nëse don ta përdor dhunën.

rogana 25.10.2012/13:49

ne qoft se flasim per te smur psikik ateher te gjith ne parlament jan te till nje nga ta e zbuloi edhe shteti zviceran e sa i perket se kush dha me shum per kosov ather kryetar duhet me kan dikush nga familja jashari por me sa di un murat jasharin nuk e lan mu ba as avokat te popullit besoj se edhe ju e dini falemderit per mirkuptim

haku25.10.2012/12:46

Nuk mund te kerkojme nga askush qe te kene te njejtin mendim.Ke shqiptaret inati per kete ceshtje eshte tejet i madh.Intervenimi i policise kunder kundershtareve politik nuk eshte aspak demokratik.Insertet filmike te dhunes se policise ndaj demonstrueseve i ngjajne deri ne identike me ato e te vitit 1981, atehere kur milicia serbe e Millosheviqit i torturonte studentet dhe profesoret tane.Marri!Marri edhe me e madhe nese Qeveria e Kosoves e lejon qe edhe me tutje Ministri aktual Rexhepi te ushtroje te njejten detyre."Vetevendosja" nga njehere ndoshta edhe e tepron, mirepo sjellja e policise ishte tejet arrogante ndaj tyre.Kjo me asgje nuk mund te arsyetohet.

gashi25.10.2012/11:54

Ka shkuar koha e dajakut edhe e gazit lotesjelles po kjo qeveri nuk po don me pranu ni gja te till se e kan dasht at koh dhe tash po mundohen me kopju kohen e milloshoviqit ne popell te vet

kameri25.10.2012/11:17

o bajram rexhepi, jakup krasniqin,ne parti e kini legjende!

Truri25.10.2012/11:14

O Bajram VETVENDOSJES i besohet diku kah 80, kurse ty hiq. Njëkohësisht shfrytzoj rastin ti apeloj kryeministrit që ta detyroj këtë Bajram Rexhepin të shkoj për shërim në neuropsihiatri se shumë smut është.

flami25.10.2012/11:06

Me ne fund nje gja e kuptume se ti ne lufte nuk ke marre pjese vazhdimisht por vetem kur te kane thirre me intervenu diku.Me siguri te kane pas marre me zor se nuk je ti prej atyen qe ke shku vullnetarisht.Mjeket si puna jote ne ate kohe kane qene rahat ,kane pas punu neper spitale e kush nuk ju ka nguce.Prandaj mos i thuj Jakupit je i vonum ne lufte se ti s'paske qene fare.Me mire vone se hiq thot populli.Edhe fizionomine nuk e ki te shqiptarit.Vetem sllavet flasin me kete mllef dhe me kete gjuhe per shipetaret e ti jashtezakonisht po u perngjane atyre.Paske pas ardhe prej rruges vertet prandaj te quajten rrugaq!!!Edhe ashtu mjafte argumente po jep se je i tille!!!

remidi25.10.2012/10:47

VV i besohet dhe esht e vetmja shpres e popullates .... si nuk ju vjen marre me perhap dezinformata te tilla . kujt ti besohet atyre qe do te nenshkrujn autonomin substanciale per pjesen ma te begadshme te kosoves , apo atyre qe krijun sisteme te korrucionit qe nuk lan nivel shoqror pa e prek ,apo ti besohet asaj pjese te popullates qe e kini hipnotizue,a po e shihni ju se me ju dhe per ju esht vetem ajo pjes e popullates u nuk shohin ma larg se hunda e vet , ata te korruptuerit e pasuris te kultures etj e tjer. VV esht baza e shoqeris se shendosh te kosoves, qytetar evropjan ne kuptimin e plot te fjales.

Hajredin Kunxhi Bon25.10.2012/10:42

O Ti i"Nderuar"me nofken @Murtez Xhemajli"!me keto shkrime tuajat ne komente,po me befason.Askush more "Tarzan"nuk eshte as kundra Bajram Rexhepit,as kunder Ashim Thaçit,as kunder Qeverise aktuale,sepse thirren shqiptare,jo serbe,me gjithese rolet e serbeve jane duke i luajtur Thaçistet sa i perket rehabilitimit politik,kulturor e shoqerore te Kosoves.Mirepo o zotrote@Murtez Xhemajli@mos perdor gjuhen e Komunistit dhe ne fakt me nje potencial te rrezikshem per shqiptaret e Kosoves.Sa i perket z.Bajram Rexhepit,edhe na kemi shenime per biografine dhe periardhjen e ti,mirepo askush nuk po kalon pa rene neper gabime te llojllojshme.Apo,ndoshta edhe ate eshte duke e genjy stafi i vet,e mbase nuk e di perfundimin.ZoteriMurtez Xhemajli@ une faktikisht jame nga Dukagjini ,por me pune te perkoheshme ne Botene e jashmte.A e di ti Diaspora ne çfare kollapsi jane,sidomos perqindja me e madhe,mos te flasim per 10perqindshin,a e di ne çfare gjendje te mjerueshme eshteHem pa shkolle,te pa ditur,te punesuar neper punet me te renda neper disaspor.me shume sish te semuar,te operuar nga semuarjet e ndryshme,si pasoj e peshave te renda,dhe pastrimit te kanalizimeve te tyre.E kjo Qeveri mbyll veshet gjeja se s'po degjojme,kur per vete jane maje piramideje me pasuri e me atoritet te genjeshtert.Une Zoteri njeri i shetitur.Thone"Njeriu i shetitur eshte gjysem i ditur",Ndalu ore zoteri Xhemajli e mendo nje çike!Me ate teorine tende destruktive dhe shume njekaheshe,hudhe sterkala ndaj subjektit me aktiv dhe me patriotik te Kosoves Partise se VVetvendosjes,pa dite ,pa argumente vetem duke e perdor thashethenjet dhe hipokrizine ,e ... itetin.O shqiptare duku shqiptare!Evropa dhe Serbija jane te pregaditur te ndajn shapin nga sheqeri me ne shqiptaret,e me na i len kembet e arushes ne dore.Ai qe u struket armiqeve ,eshte Thaçi,Rexhepi dhe shume tjere si dhe Ty po te shoh shpesh hre se je nje injorant i gjakut te gjakut tend,injorant i triumgfit te atdheut dhe gjeloz ndaj Vetvendosjes,si parti e paster shqiptare.Nuk jam adhurues as anetar i asaj strukture ,por gabimin tuaj se toleroj.Sa i perket Zoteri Ahmetit ,eshte njeri i paperseritshem.Kisha propozuar qe te ikesh nga komentimet dhe nga skena z.Xhemajli!Lavdi trimave te Kosoves,lavdi atyre qe nuk kursyne jeten per Kombin shqiptare dhe per Kosoven Heroike!

Artani25.10.2012/10:32

Athu sa turperohet nene jote per qumshtin e gjirit, qe ta ka dhone, e me te cilin t'ka rrit. No further comments

BESI25.10.2012/10:26

O BAJRAM REXHEPI TE LUMTE,SE KETYRE PISAVE NUK U BESOHET.ALBIN KURTI ESHTE NJERI PSIKOPAT.PO I SHFRYTEZON NDJENJAT E POPULLIT,SIMBOLET E POPULLIT,VARFERINE E POPULLIT.PO MUNDOHET QE ME KETO GJERA TA PERFITOJE POPULLIN PREJ VETE.POR JO O ALBIN TI ME KETO SJELLJE TUA....VEQ PO E FUNDOSE POPULLIN DHE IDETE TUA,PO SHKAKTON PERQARJE DHE TRAZIRA NE POPULL.KJO LUFTE E JOTJA ESHTE VETEM PER KARRIGE E PER PUSHTET POR KOT E KE.TURP PER JU.

ismaili25.10.2012/10:18

Pooo minister i mbrendshem ty te besohet e atyre nuk ju besohet, as Amnesty Internacional nuk i besohet e as OJQve te ndryshme nuk ju besohet, sepse te gjithe genjejne, perpos teje. Gjynah mos me te besuar ty, ketij far burri! Bile edhe filmimet qe jane bere gjate intevenimit te policise s'uaj mejerane flasin ne favor te pohimeve tuaja!!! Eee more i mjere, ti bashke me shefin tend e me disa buzhala e "kamisha", se shpejti do te perfundoni ne berrllogun e politikes suaj ... .

beta25.10.2012/10:13

po ksi njerz si Legioni e Dervishi, e kan prue Kosoven ne ket gjendjee, ku largpamsien e kan jo ma shum se nji meter e edhe me siguri te dy personat perdorin syze per te pamurit, po ma regjim komunist se ky qe osht ku po don me quee, Bajram regjepi fol per kur ka qen ne luft ne Mitrovic , po ai njieri ma mir me than se nuk ka qen hiq ne luft se duhet me i ardh marre se ne qfar gjendje e ka lan Mitrovicen, ai njeri me pas pak shije te njeriut kish dhon qysh kur dorheqje.

petrit25.10.2012/10:05

a tye pot besohet po ti e kput popullin tuj rejt me ato liberalizimin e vizave dhe gjdo dit po deshtojsh me polici more rugaq i thjesht

peja25.10.2012/09:54

o bajram EXTREMI juve PDKse nuk ju besohet se jeni ty manipolu me popull se jeni ty ble deputet prej partive te tjera veq me mbajt ket qeveri ne pushtet deri ne perfundim te mandatit.

Albert25.10.2012/09:52

O Bajram o katunar i keq ka kaluar koha kur politikanet si ti flasin cfare te dojin, sot ka kamera dhe mediat regjistrojne cdo gje.
Te gjithe e shohin se a ka perdor policija dhune apo jo, por njerezit pakurrizor si ti nuk e kuptojne kete gje.

Arbi25.10.2012/09:40

Pse shkieve ne Mitrovice po ju beson A??? qe spo guxon as dheun ne ure ne hyrje te Mitrovices me hjek..
Atje po te fryn, ta shtin dheun ne goje,,

Ti je nje debicil i vertet dhe i pa kripe.

LaannT25.10.2012/09:31

mjere kosova mjere,mjeres na qfar udheheqsa kemi sot.Dej sa nje kirurg qe dej dje eshte marre me syneti,vjen ne pozit qe te udheheq me policin e Kosoves,ksi gjera kan ndodhe,po ndodhin,edhe do te ndodhin.Kur behet fjal per intervenim ne mitrovic,zotri Bajram Rexhepi,mshefet mas nderkombtarve dhe frikes se tij,trup turp turp...!!!

Dervish25.10.2012/09:15

O populli im. Cila do qeveri qe te vjen ne pushtet do te kundershtohet na W.Ata as nuk jane ne opozite as ne pozite.Jena ngope me dhune kurse W njeh vetem dhune.Gjuj me ve, gjuaj me domate, gjuaj me gure, ngjyrosi teshat e policise, po a jane normal ata njerez.Kur pyeten pse keni dale ne protesta at thoneMos me lane me hy kryeministrin ne zyre.Po ky eshte GRUSHTSHTET.Policia e Kosoves le te veproj dhe le te i ruaj Institucionet e Kosoves.Seshte me rendesi kujt i pelqen apo nuk i pelqe.

skenderi25.10.2012/09:14

O Bajram Regjepi tu kisha lut jep dorheqje se dorheqja ashte akte moral dhe patriotik

Fatmiri25.10.2012/09:12

Sa i perket besimit , po te them sinqerishte se ma shum i beson populli nji .... se ty me banden tane.

gjoni25.10.2012/09:06

prej gjarahit ne xhandar , hahah hej kuku per kosven

guri25.10.2012/09:01

o bajram rexhepi miloshi i ka shti policin ne kuvend edhe ti
kush tjeter mos haro se edhe unë jam ushtar i vjeter para teje,pjesmars i 3 luftave po nuk pe sho gjendjen e mir ma mir asht ti mu largu prej ministrit se ne nuk jem shtet policor edhe ne kem dhan bool se hashimin e ngjoh shum mir prej kur ka qen ne zvicer edhe xhavit halitin,shkurt ju njoh gjithve po nuk e meritoni mu kan ne pushtet
hiq edhe ju ju njo mir kam disa foto mejuve si ushtar po shka keni gabu asht e vertet poplli nuk fal pi sheh gjërat

Agimi25.10.2012/08:50

Un nuk e di ku e ka qellimin qe po thot nuk i besohet por me sa kam pa un deri me tash gjysma e me shum e deputetve te PDK qe jane ne parlament me vota te vjedhura po te kishe qene votimi real jam i bindur se 70 te votave do ti kishte vetvendosje sepse ashiqare po shihet vendimi i tyre dhe synimi i tyre kombetar a me vjen keq qe nje parti si PDK me fitu qeverin me koaliconin me shkije ,turp

arendalipeja25.10.2012/07:53

JU BAJRAM REGJEPI ME QEVERIN TENDE SHKONI LYPNI AZIL NE SERBI OSE NE RUSI ,,,,POPULLI VARFER KEMI QEN DHE JEMI ,JU JENI HAJNA KURSE VEDVENDOSJA JAN NJERZ TE VARFER DHE I QMOJ LART,,,JU DHE SHOKT TE QEVERIS THAQI JENI MASHTRUS TE KORUPTUM,,,TREGO TI PER VETE SE SI U PASUROVE AQ SHPEJT ME MBAR FAREFISIN E LE TI VEDVENDOSJEN ,,SE KA ENDE SHQIPTAR QE DIN ME LUFTU ME PUSHK NE DOR PER SHQIPTARI,,,GJUMI NUK ME KA MAR DUKE PAR SKENA TE MILLOSHEVIQIT TE UDHEHEQURA NGA JU BAJRAM REGJEPI,,,,MOS MI MALLTRETOH VELLEZRIT SHQIPTAR E LEMI REHAT SE VIM ATJE E JU TREGOJM TRIMERIN E HAJNAVE,,,LAVDI DESHMORVE

toti25.10.2012/07:48

I habitur,trishtim kur shef duke rrahur vllau vllaun,a i haruat kohrat e serbis.Por vall kta polic mos ishin serb,rahin si policet serb dhe te trajnuar ne ringje kik boksit.Mari per Bajram Rexhepin dhe personave te tjer labil,prej te cilve vuan dhe peson Kosova martire.

Avdi25.10.2012/06:26

Skenat e para drejtpërdrejt dhe për mes ekranit dhe dëgjimi i fjalëve të këtij far mistrec ministri të dëgjuara kohë të gjatë dhe ato në rubikon, të sjellin në përfundim se sa i gjorë është ose ka probleme të rënda mentale ose morale. Aq shumë ka gënjyer deri tani sa nuk do ta gjej ndonjë njeri mendërisht normal që do ti besoj. Ndjenja se do të humbas pushtetin ia bllokon mendjen. Këtë ndjen duhet ta ketë edhe Kryeministrii cili nuk i sheh veprimet e tijë . Do të duhej ta lexojnë Frojdin.
.

Iliri25.10.2012/02:50

Dallimi i vetëm Kësaj here, shfrytëzohet për ta rrëzuar Hitlerin.

Murtez xhemajli25.10.2012/01:59

Nuk pajtohem me disa komentues që shprehen me kësi fjalori per z.Rexhepi, unë e njofë Dr si e kena quajtur gjithnjë shumë kohë më parë dhe ai është i një familje te paster dhe mundem me thanë qartë se ka dhanë shumë per ketë liri që sotë e ka Kosova si ne vitet 80 ashty edhe me vonë 1989 e mandej edhe pasë 1991 e deri ne luftë e gjatë luftes dhe pasë luftes pra gjithnji ka qenë një njeri që e ka dashtë shumë Shqiptarin dhe popullin e vetë më së shumti , unë mbajë mendë para lufte kur po ky Bajram Rexhepi me qmtë ne dorë ka shkue ne shumë shpija si në Tavnik te Mitrovices ashty edhe ne rrugen e Vaganices qe me i sherue te plagosurit shqipëtar qe i plagosi armiku pra organet e atëhershme te rendit, une vetë e di qe shumë raste e kam marrur me veturen time dhe e kam que neper shtepia private ku ju ka ndihmue dhe ato rastet e renda e ka gjetë metoden qe me i ba operacion ja ne spital ja ne ordinancen e vetë private qe eka pasë ne shtepi e mbajë mend kur e ka leshue terë shtepin si spital, mandej gjatë lufte prindet e mi tregojn se ka shkue ne malë ku janë kanë te strehuar popullata dhe ju ka dhanë ndihmat mjekësore dhe ne njeren dorë mbajke qanten e dr e ne tjetern pushken, mandej pasëlufte si kryetar i Mitrovices e qe ne shumë apele e thirrje te tina per mosë me leshue shtepita anena dhe mosë me i shitë nuk e kan ngue pastaj si kryeminister i Kosovës e deri me tani ky njeri ka bagazhë të madhë dhe është njeri i madhë dhe trim e guximtarë. Ajo qka është duke berë VV pajtohem me z.Rexhepi që është tentimper ta marrëpushtetin me dhunë asgjë asëmeshumë e asëme pakë, por ata janë te deshtuan sepse ne mesin e tyre ka njerez te deshtuar dhe te denuar nga vota e popullit e marri per ta është qe me dalë ne kamerat e TV e me deklarue diqka dhe mi thanë veti profesor mazamakeq per atë student qe z.Ahmeti i jepë ligjerata e meson si mosë me e perfillligjin dhe si me e shkel ligjin sepse ai vetë a shkelësi i ligjeve dhe i kushtetueses së shtetit te Kosovës.

f. raka25.10.2012/00:48

Populli eshte ai i cili duhet ta korixhoj gabimin te cilin e ka bere,mirpo nuk eshte vone qe ti jep fund kesaj diktature qe po instalohet ne palcen popullit te varfer te KOSOVES prandaj psikopat te rangut te r. bajramit nuk duhet te lejohen qe te udheheqin me nje dikaster ac te rendesishem,prandaj populli duhet te veproj sa me shpejt....rinija Kosovare gjithashtu nuk duhet te rrije indiferente

Ibish Ventilli25.10.2012/00:13

Albini eshte i smut kjo eshte me se e kjart,deputet te parlamentit e besushme,si ta qel gojen ren me nje fjalor rrugaqi,edhe grupi tije perdorin fjalor te rruges ,dhe pa kultur.ky me udheheq Kosoven me duket si serbet me udheheq

mergimtariLonder25.10.2012/00:11

Zotri B. Rexhepi. Me vjen keq qe ti si nje intelektual del dhe shpreh deshiren e Thaqit , vetem e vetem qe te qendrosh si ''Minister''. Duhet te japesh dorheqje te menjehershme per ate qe bene policia e Kosoves ne protestues dhe delegat, qe lirisht mund te them se ato shfaqje nuk jane pare ne asnje shtet demokratik, qe do te thote ju bene juve regjim komunistsiq ju quajn te majt ksi gjera kane bere vetem serbet dhe tere bota i denoi. sot jeni ju qe i mroni po ato krime , duke e riperseritur gjendjen me malltretimin te paligjshem te delegateve me vota legjitime, e jo me vota te vjedhura siq po ndodh me PDK tash e disa here.
Turp gjithe kabinetit qeveritar ne krye ma Hashim Thaqin.
turp,

Gjilan gj ShqiperiKosove25.10.2012/00:05

Bajram Rexhepi ā VetĆvendosjesā nuk i besohet. E tashe ke fol,e juve ju besohet qe prej se ke ardhe sidomos ti na ke kryp me RRENA,po mshile o i pa ftyr....

vedat luzha24.10.2012/23:58

si nuk i vjen marre , me dal e me fol ketij ministri qe moti koh u kan dasht me dhan dorheqje,,shko arrestoje xhabir zharkun ,,ke me pa veten ne hanë se jo ne tok ,i nderuar marre per ket qeveri, edhe aak, marre se ra pdk,ramushi,ne hagë tash e sa vite eshte.

Gashi24.10.2012/23:53

pasha besen pom doket albini i rrugeve me shoke,sikure duce musolini,e hitleri,po edhe ne rusi kshtu e paten mare pushtetine revulucionaret!!!hajri edaft krejt lufta per kariga,po ti o bini me kan qe je politikane e diplomat,problemet zhgjedhene ne tavolina,parlamente e jo ne rruge,veq ju ka mush menja robit qe e merre ne dore me udheheqe shtetine e hala i ri je o bini,kto protesta shkurt po tregojne se ti po done me mare vendin ne dore,e sa iperket,asaj retorikes tane fjaleve te njejta qe shume vite,ti nuk je Profet,,,as shpetimtare i kosoves,nuk jemi mete na populli ti me na kajte hallin e as me fole ne emer tonin,hajt bacit Albin,nuk je kerkun ti as nuk ki kurfare vizioni per te ardhmene,me u ule me fole me diplomat et jashtem ti jo qe nuk din diplomaci politike,po na hasmon eme krejt dynjane,e neve po na vyne to tipa,te mequm diplomat,si surroi,blerim shalla,,,e jo tipat gjysmaka si puna jote bini me shoket e rrugeve,street fighters albin kurti,me Kullerat e vete qe luften e kan pa vetem ne tv edhe video lojra e hala ju qete buza tamel,shkoni bacit punoni diqka mesoni se rruges kerkush nu ja ka pa hajrine,hajt ishalla bini po mledhi mend e po jave shehe famija hajrine e masandeje populli!

zhegran gjilanasi24.10.2012/23:52

e shiten krejt Kosoven ma skan shka shesin mjert na?!se tash kan me na plaqkit policija ne emer te ...kumedijt se shka dot shpikin mafijasht e hashim e bajram daqiqit.runu se kta trrujn si ti lam hala

vjollca24.10.2012/23:48

Mos vete ju e knaqt krejt jeni per me ju marr msysh,e ki me te drejt se jeni per me ju besu e keni lodh kete popull te shkret ncncncnc mjer ky popull qka perjetoj nje here prej rezhimit te shkaut e tash prej juve e keni degjeneru Kosoven e mas luftes me ju ardh keq se qka jeni kah ju beni kti populli,ishim kan shki sme kish ardh aspak qudi inshaalla i madhi Zot merr hak mas pari te ti e taj edhe tjert me rend

Dreni24.10.2012/23:42

Shifne policine qetnike, fashiste se si sillet ndaj popullit duarthate. Kjo motra dhe vellezer nuk eshte demokraci por diktatur e terbuar. Shikoni videon ku shifet shtetasja gjermane duke tentuar ta heq vjehrrin e saj nga kthetrat e bishave te policise kosovare. Po me vjen turp qe jam shqiptar kur po e shikoj ket video. Shikoni ju lutem httpwww.youtube.comwatch?vbx1IWhjSyi8

malsor sopi24.10.2012/23:42

Këtu pajtohemi z.ministër me thënjen e juaj se VV nuk i besohet,sepse ju i besoni ma shum Daqiqit.

hajdarr dushi24.10.2012/23:40

sjam i vv po as i pdk e asi ldk e as sps po turp qa jan tu ba o bajro sju vje turp ,, duhet me pas pak ndergjegjej ,nese ki pak gjak shqiptari ,,po su met me besu sengat ktyneher jeni kan vllaynim bashkim ,,kur keni festu u perzi,.... se na populli i ngrat kurr snau hiq robria , na lan shkijet e serbis e kan mar kta ta kosoves ,, qebesa eseh ma shakvella edhe milict gati mat shtir...po do ju denoj zoti se skeni menej gjat anati ... rige

Fati24.10.2012/23:37

Nuk po mujim te kuptojm fort mire Bajramoviq,ku ne te dyja raste e arsyeton vetveten.
E para po vepron ne parlament sikur shkijet me polici ku i murren votat me e rrecu kushtetuten e 74 pom duket se per ty ka qene normale ather edhe tani?
E dyta jepe urdhera ndaj popullit tuaje policis per masa jo normale per nje protest ndaj pazarrllykeve me shkijet,por po me duket se paske qene i etur per ato kohera sepse te mungojin ne Suadoll qe te komunikojsh serbisht?

zhegran gjilani24.10.2012/23:34

zotri minister,kush prek kosoven integritetin territorial dhe don me shkaktu dhun ju lutemi perdoreni forcene dhe ne ju ndihmojmpor njerzit qe dalin me protestu ne menyr paqsore,apo kalimtart e rastit me i rrah vetem me shkopinj gomash kurr hallall sta ban POPULLI

Endrit24.10.2012/23:25

Ky far tipi,ska kurrfar politike.
Te isha shefi yt,5 minuta ti kisha dhene me e palu bagazhin e me dal jasht institucioneve.
Sepse njerezit si ti e ven ne rrezik,popullin ne luft civile,qeverin dhe vet instuticionin te cilit i perket.Edhe populli di me kan i dhushum edhe me kap arme.Ke kujdes se te gjitha jan pron e popullit,si qeveria,si parlamenti,si posti yt,si policija.IDIOT

vasa24.10.2012/23:24

Me beri pershtypje deklarata e ministrit Bajram Rexhepi, se ne qeveri mund te vihet me vota e jo me protesta. Shum e vertet,po une do te them me vota legjitime e jo vota te vjedhura ashtu siq ju i keni vjedh dhe sot jeni ne qeveri.... po te isha ne vendin tend do te turprohesha te dal ne tv e te deklaroj diqka te tille.....

mergimtari24.10.2012/23:20

me intereson sa do te ishte profesionale P K ne pjesen veriore te Kosoves dhe ne enklavat tjera .Mirpo aty jan shum te kujdesshem ngase tutori nga serbija ju thot mjaft.Mjerimi i Kosoves edht vet Taqi dhe disa njerz ne krye te PDK qe pasi kan plaqkitur nuk kan qare pa nejt ne pushtet me qo kush , ngase i pret burgu .............

RRUSHI24.10.2012/23:20

un tani jam 30jet vjeqar kam lindur ne kosov dhe shpresoj aty te vdes por nga lindja e ime e deri tani LIRI sakam pas ose par ne kosov ni her me vite e me vite luft me shka ski serbi e ta me vetveten kjo esht marre pa fund.

mej troni24.10.2012/23:19

o kjo qeveri kan smundje te pasherushme prandaj nuk e kan larg ppo ju ka ardh fundi e duhet mu rujt prej tyne se gomari kur te cof i ka ma te fortaa

rama bosi24.10.2012/23:16

o njer mus folni kur nuk dini kurgju qiky bajram regjepi njeri maj mir kosov nuk ka a dini ju hiq sa njerin ka nimu ky ky ash njeri shkollum i ndershum e vetvendosja ata jan njerz qe ju ka hup udha aborr.bashk me kupen ku ke pa ti bot nuk lejon kush ty me thy dyrt qeveris po mir ja ka ba qe ka qu policin parlament kosova asht demokraci po nuk do me than qe asht demokraci e un boj qa du i thej dyrt qeveris e boj qa du..

cobra 1124.10.2012/23:06

Vetvendosja eshte krenaria e gjithe atyre se e ndin veten Shqiptare,pdk,ldk,akk... ... sia eketi populli,ti kerkosh falje,serbis sete ... u,te dhunoj,te shkatrroj...qdo dite punon site zhduk nga faqja e dheut...ksaj i thojn tradhti...

mergimtari24.10.2012/23:04

kurkun ne bot nuk reagon policia aq dhunshu ndaj protestusve qe jan ni numer ma i vogel se policia po ne kosove .ndodh kjo perse shefi i policis ska ditur boll as komandati jo po as policia nuk jan te aft per ket pun po veq veproj si urdhron dikush tjeter se nese i rrezikohet ketyre vedi kta duhet me lshue kosoven me familje bashk e kta nuk pe din sse shpejti ka me ndodh kjo ky njer ska ba hiq kurgjo per ks duhet me pranu fajin po shiptari esht trathtar i vetetes e po me vjen keq per populli e mjer qe po jehk kaq shum sherri i hajnave trathtarve matrapezve etj ishall zoti i sheh te gjith

sabri24.10.2012/22:42

fjale shume VV gure bolle edhe kur gjujne ne polici e mshehin doren. E kur policia i rreh ata atehere shihet. Nese Kosova udhehiqet nga VV ja ska me pas as buk me hanger se voet i gjujne ata. Hiqjuni VV se demokracia nuk eshte keshtu. Kur ben proteste policia duhet me u informue e jo proteste mas proteste a e dini se sa deme i ka bere shtetit dhe popullit deri tash VV? Ata prish sene e kostoja vetem rritet. Po te ishte nje polic i Serbise e kishi shtie bishtin nor kame dhe kishi ike si zgarte e kqinje.

Legioni24.10.2012/22:24

Tentativa se si shiqon VV te vije ne pushtet te gjason shume me menyren e ardhjes se nazistve gjerman ne kryje te shteti me te fuqishem te evropes Gjermanis me 1933, kuptohet kata nuk jan , fashista po kta te vetvendosjes jan nacionalsocialist. Ne zgjedhje Hitleri kishte fitu nje perqinje te mire te votave po jo aq sa i duhet ta merrte pushtetin, aje gjeti meyren si te vinte ne pushtet permes bojkotimit te parlamenti, protestave, madje nje here edhe u plagos nga ushtra gjermane qe i mbronte institucionte, presion pas presioni, gjermanet u derzuna dhe i dhan pushteti Hitlerit, ndersa VV, eshte duke e ndjek kete strategji, duke e shfrytzuar mllefin e popullit, megjthat vetvedojse nuk do ta merr pushtetin si Hitleri por duke krijur urrejtje tek populli per regjimi e Thaqit, ne kete form siq po vepron.

Islami24.10.2012/22:22

Jo jo , ju i besoni Daçiqit ma shumë, I mjer aj popull për kët Qeveri , me njerz rrugaqa!

TOPALL SAKATI24.10.2012/22:12

ALBIN KURTI SE SHPEJTI DO TE ZGJET KRYETAR I KOSOVES SE LUFTON PER KOSOVE KURSE BAJRAM REGJEPOVIQI LUFTON ME U BASHKUE ME SERBINE KY NUK GUXON ME DALE NE QYTET OSE ME SHKUE NE ZYRE PA E RUJT POLICIJA SEPSE I KA RREH AKTISTAT SHQIPTAREDHE DELEGATET

Besimtari i zhgenyre24.10.2012/22:12

Zoteri Bajram Rexhepi,nuk jam aleat i Vetvendosjes,por kur eshte situata e ketill,e pakjarte sa i perket Marreveshjeve me Serbine dhe Konkluzioneve te ndryshme dhe kerkesave afariste politike EvropianeVetvendosja eshte ne vij te drejt Patriotike edhe sipas mendimit te 80 perqindeshit te adhuruesve te popullates Kosovare,brenda ne Kosove dhe ne Diaspor.Neve kemi mbetur sergjiA te ju besojme Ju Qeverise s'uaj kontradiktore me historin e kombit shqiptare,apo t'i besojme popullates se lodhur dhe tejet te demoluar nga paslufta e kendej dhe duke duruar e perjetuar kriza te njepasnjeshme edhe politike,edhe ekonomike,edhe kulturore,edhe juridike e antidemokratike.Ju zoteri Bajram Rexhepi,prej se sundoni me ligjet tuaja,e gjere me sot nuk keni dalur para popullit me nje Direktiv apo dekret te shendoshe dhe te ngjesur kombetare,me drejtesin ne krye por perkundrazi me iritime,pergojime,hiperbolizime,mashtrime, fjale shume e pune pak me mekanizma te tjera antidemokratike,ne perkrahje te armikut shekullore,ajo çfare esht pare gjere me tani.Mund konkludojme ndrysheAta qe lakojne rrugene e drejtesise ne Kosove,ata qe tradhetojne kete popull te mjeruar neper shekuj,popullin shqiptare e marrshin denimin e Zotit dhe perkundrazi uraten e Zotit...!!!Takohemi gjithesesi prape...

vonesa24.10.2012/22:04

Lene se qenka vërbu ministri dhe e këshilloj me shku te oftamologu.

Melo24.10.2012/22:01

O Bajram Rexhepi, ty nuk te besohet se kosoven po e shendron ne shtet policor,sepse per here te dyte ky kuvende po mbushet me police,qe nga suprimimi i autonomis,por ket here eshte me skandaloze ngase policija e kosoves brutalishte i rrahe deputetet shqiptar.

blerimi24.10.2012/21:52

shko analfabet mesohu te flet shqipe se e ke problem me fol ne gjuhen shqipe .shiko ministrit tuaj qe nje pjese e madhe jane nen hetime e si ka mundesi ti me qendru akoma minister kur nje pjese e madhe e minsitris tuaj jane ne hetime?

toni24.10.2012/21:45

Diktatura brina nuk ka, ja shifne ... ne aksion. Edhe kete e perjetove oj Kosove martire.