Jeremiq: Thaçi s’do të flasë në AP të OKB-së

Publikuar: 24.09.2012 - 20:04

New –York, 24 shtator - Kryesuesi i Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Kombeve tė Bashkuara, Vuk Jeremiq, ka deklaruar se kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, nuk do tė marrė pjesė nė debatet e sesionit tė 67-tė tė Asamblesė.

“Mendoni se do tė lejonim dikė tė marrė pjesė nė debat, duke mos pasur tė drejtė pėr tė”, ka thėnė Jeremiq pėr mediat serbe.

I pyetur nėse do tė ketė diskutime rreth Kosovės, Jeremiq ka thėnė se “Serbia do tė jetė 12 muaj nė krye tė kėtij mekanizmi” dhe “mund tė diskutohet edhe pėr gjėra qė nuk janė nė rendin e ditės”.

Debati i pėrgjithshėm i sesionit tė 67-tė tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė do tė hapet tė martėn nga Jeremiqi.

Njė delegacion i Kosovės, i udhėhequr nga presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Hashim Thaēi, ndodhet nė Nju Jork pėr tė pėrcjellė punimet e Asamblesė nė fjalė.

xHEVDETI25.09.2012/14:14

I keqi Jeremick me te tera te kqiat,halli i tije ta pengoi dikend,keshtu e ka kur Qeveritaret e ndihmoin Serbine e Jeremicka i parandalon ne mbledhjen e OKB.