Serbia ka pranuar marrëveshjen për kufijtë dhe - do ndryshime

Publikuar: 24.09.2012 - 18:12

Bruksel, 24 shtator – Shefi i ekipit negociator tė Beogradit pėr bisedime me Prishtinėn Dejan Paviēeviq ka deklaruar sot me kėmbimin e letrave me Komisionin Evropian Serbia ka konfirmuar se pranon marrėveshjen pėr menaxhimin e integruar tė kufijve (IBM).

"Nė pėrputhje me atė qė ėshtė marrė vesh kryenegociatori paraprak Borislav Stefanoviq, i kam dėrguar letėr pėrfaqėsueses sė Lartė tė BE Catherine Ashton nė tė cilėn kam konfirmuar se Qeveria e Serbisė e pranon protokollin teknik pėr menaxhimin e integruar tė kufirit tė cilin e kishte parafuar negociatori paraprak nė emėr tė Qeverisė”, ka deklaruar ai pėr agjencinė Tanjug.

Ai ka shtuar se implementimi do tė fillojė menjėherė me formimin grupeve tė punės. "Pėrmes grupeve tė punės do tė pėrpiqemi qė disa zgjidhje t’i ndryshojmė, t’i pėrmirėsojmė dhe t’i  bėjmė mė pak problematike, pėrkatėsisht mė tė pranueshme pėr Serbinė”, ka pėrfudnuar Paviēiviq.

Ramadan Kovaci25.09.2012/08:54

Citat Serbia ka pranuar marrëveshjen për kufijtë dhe do ndryshime
Koment Kjo eshte kontradiktore. Nese e ka pranuar nuk mund te kerkoj ndryshime, e gjersa kerkon ndryshime ben me dije se nuk e ka pranuar... Duhet gjerat definuar kur eshte fjala beogradi zyrtar...

kamerilozanë24.09.2012/21:21

dikush po genjen ose ky Paviqeviq ose B92,mbrëmë e kam lexuar deklaraten e tij i cili thot që asnje marveshje paraprake që ka nenshkruar homologu itij Stefanoviq për te janë të pavlefshme...