Kohavisioni mbushi 12 vjet, starton me “Oksigjen”

Publikuar: 21.09.2012 - 20:43

Prishtinė, 21 shtator - Televizioni mė alternativ nė Kosovė, Kohavision ka lėnė pas vetes 12 vjet tė suksesit, tė sfidės dhe tė vėshtirėsive, duke ecur gjithmonė me kohėn. Gjatė kėsaj periudhe tė ekzistimit, KTV-ja mbetet lider nė informimin e shpejtė dhe tė pavarur. Kohavisioni nisi punėn me njė staf shumė mė tė vogėl pėr tė prodhuar vetėm 2 orė program nė ditė.

Me gjithė sfidat dhe vėshtirėsitė, KTV-ja shumė shpejt arriti tė prodhonte 24 orė program, duke sjellė nė skenė programe atraktive. Kohavisioni vazhdimisht ėshtė konsideruar si televizioni mė alternativ nė Kosovė, i cili u ka ofruar dhe vazhdon t’u ofrojė shikuesve emisione informative dhe argėtuese, si edhe njė hapėsirė tė madhe me programe sportive.

Nė kėtė ditėlindje tė KTV-sė do tė nisė sė transmetuari edhe emisioni mė i shikuar nė Kosovė, “Oksigjen”. 

Gjithmonė nė kėrkim tė lajmit, ekipet e KTV-sė pėr mė shumė se njė dekadė kanė pėrcjellė ngjarjet mė tė mėdha.  Nė kuadėr tė Kohavisionit tash e gati 4 vjet funksionon edhe televizioni tjetėr informativ, i cili transmeton lajme 24 orė, TV ARTA.

 

emine22.09.2012/19:52

Perhajr perhajr

negi22.09.2012/14:10

Urime KTV jeni nr një

dina aliu22.09.2012/12:11

lajmi me i mire per mua kete vit eshte qe ka dal oksigjeni te ju shpresoj se ska cenzur gezuar.......

Luart Kuq e Zi22.09.2012/11:32

Urime

Arsim Kqiku22.09.2012/10:54

Urime ju koft se Televizioni ma real jeni

gezim22.09.2012/09:13

speari urime te veqanta nga une personalisht e dyta shyqyr prej te Madhit Zote qe ju kemi juve te pamvarur se vallai edhe ju mes me qen atheri na kishin myt me probaganda kta udbashat tone, vetem perpara KOHA kalofshi sa ma mire si ne pune ashtu edhe privat tung tung

luljeta lekiqi calefornia22.09.2012/05:35

JAM LULJA JETOJM NE AMERIK JU UROJ PUN TE MBAR TELVIZJONIT KTV .. E PERCELLIM TE GJITHAT PROGRAMET .. NA PELQEJN PO KEMI DESHR TE JE N PRGRAMET ME .. GJAT ASHTU PROGRAME ARGETUSE .. ME MUZIKA .. SHQIPE GJDO DIT JU PERCELLIM JU DESHROJM PUN TE MBAR LULJA

Beki22.09.2012/00:57

Krejt femra bravo Koha....

vaali21.09.2012/22:33

URIME URIME ju deshiroi pun te mbar

Fatosii21.09.2012/21:44

Urime, per KTVne ne veqanti, e per Grupin KHOHA ne pergjithsi!

Fatos21.09.2012/21:19

Shume urime per KTV...

Fitnete Tuda21.09.2012/20:51


Urime KTV, jeni me te miret