Edhe Jahjaga dënon sulmin

Publikuar: 07.09.2012 - 18:27

Prishtinė, 7 shtator - Presidentja e Republikės sė Kosovės, Atifete Jahjaga me indinjatė tė thellė dėnon aktin terrorist, qyqar e tinėzar ndaj patrullės sė policisė sė Republikės sė Kosovės dhe autokolonės sė misionit tė BE-sė pėr sundimin e ligjit, EULEX, nė afėrsi tė Zubin Potokut, nė tė cilin sulm me armė nga prita persona tė maskuar plagosėn njė pjesėtare tė Policisė sė Kosovės.

Sipas kumtesės nga Presidenca, Jahjaga shpreh pėrkushtimin dhe angazhimin e institucioneve qė ata tė cilėt zunė pusi dhe sulmuan Policinė e Kosovės, duke rrezikuar jetėn e pjesėtarėve tė saj, do tė zbulohen dhe do tė marrin dėnimin nga organet e drejtėsisė.