Ndërpritet greva në Trepçë, u.d. drejtor Halil Qelaj

Publikuar: 19.07.2012 - 21:19

Mitrovicė, 19 korrik - Minatorėt e “Trepēės” kanė ndėrprerė grevėn, bėri tė ditur pėr REL kėshilltari i menaxherit tė Trepēės, Bislim Muēaj.

Ndėrprerja e grevės, sipas Muēajt, ėshtė bėrė pas vendimit tė Agjencisė Kosovare tė Privatizimit (AKP) pėr largimin e Eset Ujkanit nga posti i ushtruesit tė detyrės sė kompanisė "Trepēa".

"Grevistėt kanė ndėrprerė grevėn dhe nesėr do tė fillojnė punėn”, theksoi Muēaj.

Muēaj shtoi se AKP-ja ka pranuar kėrkesėn e minatorėve dhe ka emėruar nė postin e ushtruesit tė detyrės sė kompleksit industrial Halil Qelajn.

Ky i fundit ishte drejtor i Departamentit pėr Miniera dhe Zhvillim tė kompanisė “Trepēa”.

Avdi rama 08.08.2012/21:41

Ju pergzoi per zgjedhjen e juaj ne krye te minjeres Trepqa prandaj se pari te keni shendet se besoi ju do te dilni me ballë hapur kam pas edhe deshirë te të takoi porë kurë isha ne pushime kishit qen në grev ,ju pershendes Avdia , përshendetje nga Suedia.

Bahri20.07.2012/13:41

Dëshiroj suksese

Shartari19.07.2012/22:41

Urime Halil, te uroj sukses

Burim19.07.2012/22:27

Suksese në menaxhim e ndërmarrjes Trepça z. Qela.

Mitrovicalia19.07.2012/21:56

bravo ju kofte ooo minatore , mos i leni hajnat e mafiashat me e plaqkit shtetin e kosoves .
Marri u qofte atyre te cilet tentuan ta dergojne nje hajn ne trepqe