Pacolli paralajmëron dorëheqjen nga Qeveria

Publikuar: 12.07.2012 - 10:00

Prishtinė, 12 korrik - Kryetari i Aleancės Kosova e Re, Behgjet Pacolli ėshtė i zhgėnjyer me politikėn. Nuk e pėrjashton mundėsinė qė personalisht tė largohet nga Qeveria, por premton se AKR-ja do tė jetė pjesė e koalicionit deri nė fund tė mandatit.

Ai nė njė intervistė pėr “Epokėn e Re”, transmeton “Telegrafi”  ka thėnė se ka njė ofertė serioze pėr tė qenė i pėrfshirė nė njė mision paqeje tė nivelit tė lartė dhe kėtė tha se po e shqyrton seriozisht.

“Nėse vendosi pro kėsaj oferte do tė shkoj, por koalicioni do tė vazhdojė deri nė fund tė mandatit”, ka thėnė Pacolli.

Ai e ka komentuar edhe vendimin e Gjykatės Kushtetuese, pėr tė cilin ka thėnė se nuk ėshtė dashur fare mendimi i kėsaj gjykate pėr mandatin e presidentes.

“Jam i prirė tė besoj se presidentja do tė veprojė ashtu siē ka vepruar Fatmir Sejdiu, siē kam vepruar edhe unė, pėr hir tė shmangies sė krizės institucionale apo bllokimit tė reformave”, ka thėnė ai.

Pavarėsisht zhvillimeve tė fundit nė skenėn politike, Pacolli ka thėnė se nuk ndihet i tradhtuar as nga kryeministri Thaēi e as nga kryetari i LDK-sė, Isa Mustafa

 

mira13.07.2012/09:35

Bota me shum po te vlerson se ne populli yt, bota te njeh se sa njeri paqesor qe je, ndersa ne jo! Sikur te mund bota ti tregonte dhe popullit Kosovar se si je ne realitet, se qfare njeri paqesor qe je.. z.Pacolli, Kosova ka nevoj per ty duhet te largohen nga politika keta tradhear te kombit, hajnat, politika ka nevoj per ty po ashtu ka nevoj gjith Kosova per ty.. Kemi nevoj per dike qe jep jo si keta qe i marrin dhe ato qka i kem...

remdi 13.07.2012/00:19

o zotri po ju nuk kini nevoj me dal neper bot , mundohu da sjellesh paqen ne vendin tuaj , shiqo ne qfar gjendje esht shumica e popullates , veriu i kosoves ,lugina e presheves , maqedonia e pjes tjera te shqiptarve ku shumica nuk i gezojn te drejtat elementare ,lej prrallat se e tranut at popull te shkret ,edhe pse prej nji kendi shum mi po ua beni, apo ndoshta edhe shperlarja e parave esht pjes e lpjes..

Haha gashi12.07.2012/23:43

Te dashur lexues keni kujdes qka po shkruani z.pacolli nuk ka nevoj per para se ky ka boll me ju than te drejten kisha pas deshir qe ky te behet president e ndoshta behet me shtetin ton diqka se ky njeri per te holla nuk eshte eshte kthyer ne Kosove bile bile kish mujt mos me krhy kryt kurr nga Kosova ,klm

Teki ismajli samadraxh12.07.2012/21:48

Luga e mar kur te shkojsh me hanger buk,a nashta nuk je unt.
Po un mendoj qe nuk ke uri,se barkun e ke plot.

rexhach12.07.2012/18:51

ma allahille se je tu na majt me buk.ku ishe para 1999,me do autonomia konkret letren qe ja ke dorzu aganit,autonomi haahhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuu

Lasguhi12.07.2012/14:04

trathtari nuk ndihet i trathtuar nga trathtaret

Njazi Ismajli12.07.2012/14:03

Shpresoj se ki Kamen e Djatht se mbas teje edhe tjert...

genc genci12.07.2012/12:58

Pershednetje per te gjithe .zt. Pacolli ka veti te njeriu te madh dhe ate vetem njezit qe kan humb kontaktin me realitetin mund ta mohojne kete gje.quditem vetem per nje gje si ka mund ti duroj deri me tash ky njeri realitetit Kosovarë , une personalishte i falenderohem per kontributin qe ky ka dhene per vendin tone .

toni12.07.2012/12:55

valla jeni te na lodh me kto rrenet jeni ba si fmija tu lujt spo dini ma qka me ba jepni doreqje sa me bo lajme masane hini prap apet dilni jeni taman fmij jeni tu ba

zamfiri12.07.2012/12:55

mos e emito RRahman Morinen, se mos po des edhe ti sikurse ai. Por mue po me duket se Hasha ty po ta zijen ket gjell. Ne menyr qe me dek ti e jo ai.

gjeodezisti12.07.2012/12:53

kushtetuta u bo sikurse njeni e kishte marue nji shpi me rrota, e kthente kah te donte, sikurse te ishte lule djelli. Edhe kushtetuta me gjith ligje tek neve, per diken nan e per dikend njerk.

izet12.07.2012/12:40

Edhe ky po luen si Kuci gervisht dhe fito ...

lulipz12.07.2012/12:08

O Behxhet Pacolli me kyqjen tende ne politiken korupsionare te Hashimit dhe deshires se madhe qe te behesh edhe president i kosoves ke hup at sado pak autoritet qe ke pas te kosovaret derisa ishe vetem biznismen. Per president njeri perveq pasuris duhet me pas edhe PEDIGRE traditee te TI kjo pedigre mungon si edhe te Atifetja, Jakupi apo Hashimi. Per momentin keto dy komponente i posedon vetem nji njeri ne Kosove e ai quhet Veton Surroi.

UKA12.07.2012/11:41

Shka pe thu Bexh ja president ja hiqa, eee hajt te shpija.

AgimiBruksel12.07.2012/11:24

Dallimi eshte se Sejdiu ka qendruar president ne kundershtim me kushtetuten, ti je zgjedhur ne kundershtim me kushtetuten, me smsa dhe presione neper korridore, nderkaq Znj. Jahjaga eshte zgjedhur ne perputhje te plote me kushtetuten, me shumicen e votave te deputeteve ne raundin e pare.

Fatmiri12.07.2012/11:21

Sa i perket lekeve dhe pacolit qe i ka, sa ma shum me pase lek AQ MA I UNTE JE , e posaqarishte kjo vlen per pacolin.
Baju ti edhe ata rroketaret tu menjiher, askujte si bjen ne mende qe egziston.

Dyli12.07.2012/11:14

Valla Bexhet ia ke mbajt zhagin Hashimit si ta kishe pas djal hasreti. Ti e din pse por edhe ne edijme qe as tash e tutje nuk ia prish qejfin e jo me qeverine deri sa ai te thote ik se nuk me duhesh, por jo para shtatorit.

beka12.07.2012/11:11

ti largohesh me guxu por nuk guxon me u largu.se shef eshte hashimi ha ha ha .tenderat kush i marrke cila firm mabeteks.

besnik12.07.2012/10:49

po jo nuk ashu se bexheti me e mar shtett ashtin e ban si dubain se e ka lekun nuk ka nevoj me keqperdor lekun e popullit

Cani12.07.2012/10:35

Ju jeni njeri i paqes, dhe me mir per ty te largohesh nga ky rreth me tradhetar, njerz dallavergji,jo te sinqert e shum tjtera... Ti je njeri i madh z.Pacolli me gjitha anet pozitive, vetem te urojm suksese ne misionin tend per paqe ne bote.

skender beu12.07.2012/10:08

jo paralajmrim, por jep doreheqje menjiher e ishalla don zoti e ti kurr ma pragun zgjedhor mos me e kapercye, edhepse Thaqi vjedh vota edhe per ty.

agili12.07.2012/10:06

kryesorja Pacoll ti me i ndejt besnik Thaqit. Ti largoju vet, ndash edhe ministrat e tu hjeki, veq, allahile, mos e prish koalicionin se ateher Thaqi veq me shkije smundet ma me vendos asgja ne kuvend ha ha ha.