Kush janë 30 drejtorët në QKUK

Publikuar: 09.07.2012 - 13:09

Prishtinė, 9 korrik - Komisioni i formuar nga ana e Drejtorit Ekzekutiv tė Qendrės Klinike Universitare tė Kosovės Dr. Nijazi Gashi, ka publikuar sot rezultatet e konkursit publik pėr drejtorė tė klinikave, instituteve dhe shefave tė shėrbimeve, bėn tė ditur pėrmes njė komunikate Zyra pėr media e QKUK-sė.

Pėr  Klinikėn e Kirurgjisė Maksilofaciale komisioni ka vendosur tė rishpallė konkursin meqė asnjė nga kandidatėt nuk ėshtė paraqitur nė testim.

Pas testimit me shkrim dhe me gojė, komisioni sipas cilėsive tė vlerėsuara dhe kritereve tė pėrzgjedhjes pėr drejtorė tė klinikave, instituteve dhe shėrbimeve  ka zgjedhur kėta persona:

1.    Prof.dr. Mehmet Maxhuni-  Klinika e Kirurgjisė

2.    Prof.dr. Arsim Morina- Drejtor i Neurokirurgjisė

3.    Prof.dr. Nexhmi Hyseni- Drejtor i Klinikės sė Kirurgjisė sė Fėmijėve

4.    Prof.ass. Faton Morina- Drejtor i Klinikės sė Ortopedisė

5.    Ass.mr.sci Fahredin Veselaj- Klinika e Urologjisė

6.    Prof.dr. Ahmet Brovina - Klinika e Hematologjisė

7.    Dr.sci. Ibrahim Rrudhani - Klinika e Nefrologjisė

8.    Prof ass. Bedri Zahiti - Klinika  KArdiologjisė me Angiologji

9.    Prof.assoc. Sylejman Rexhepi - Klinika e Reumatologjisė, Aleregiologjisė me Imunologji Klinike.

10.    Dr. Dritė Mekuli- Klinika e Endokrinologjisė

11.    Prof.ass.dr. Sadik Zekaj- Klinika e Gastroenterologjisė

12.    Prof.asco. dr. Myrvete Paēarada- Klinika e Obstetrikės dhe Gjinekologjisė

13.    Mr.sci.dr. Hajdin Thaci- Klinika e Otorinolaringologjisė

14.    Prof.dr. Kelmend Spahiu- Klinika e Syve

15.     Prof.asc. dr. Shemsedin Dreshaj- i Klinikės sė Sėmundjeve Ngjitėse

16.    . Mr.sci.dr. Valdete Sereqi- Klinika e Psikiatrisė

17.    Prof.dr. Sylen Vranica- Klinika e Neurologjisė

18.     Dr. Mr.sci. Fatime Kokollari- Klinika e Sėmundjeve Dermatovenerologjike

19.    . Mr.ss.dr. Muharrem Avdiu- Klinika e Pediatrisė

20.    Prof.dr. Mujė Shala- Klinika e Neonatologjisė

21.     Prof.ass Nehat Baftiu- Klinika e Anesteziologjisė dhe Mjekimit Intensiv

22.    Ass.dr.sci. Gazmend Zhuri- Klinika e Pulmologjisė

23.    Prof.dr. hajrije Hundozi- Hysenaj- Klinika e Mjekėsisė Fizikale me rehablitim

24.    Mr.sc Bislim Bislimi- Klinika e Biokimisė Mjekėsore

25.    Ass.mr.sc.dr. Arben Kutllovci- Klinika e Radiologjisė

26.    Mr.sci. Basri Lenjani- Klinika e Emergjencės

27.    Prof.dr. Behxhet Osmani- Instituti i Onkologjisė

28.    Prof.dr. Suzana Manxhuka- Institutet Paraklinike tė FM/UP

29.    Prof.ass dr. Ramė Miftari- Shėrbimi i Mjekėsisė Nukleare

30.    Z. Lulzim Geci- Shėrbimi i Ortoprotetikės.

 

fatmir 09.07.2012/19:56

E more Njazi Gashi nuk kishe pike personaliteti, kur zgjedh mesues biologjie drejtor te KLINIKES. Sipas te gjitha gjasave Latif Gashi ka vendosur. Prandaj mund te thuhet se " nuk ka shendetesi". Ka turp dhe ngecje.!!!!

xhafa nga istogu09.07.2012/13:19

E njof vetem Prof. dr. Muje Shala, kemi studijuar bashk ne Bgd. Njeri shume i mire dhe ekspert i shkelqyeshem . E pershendes.