Sot shpallen rezultatet e maturës

Publikuar: 05.07.2012 - 11:28

Prishtinė, 5 korrik - Komisioni Qendror Shtetėror i Maturės ka bėrė tė ditur se sot do tė shpallen rezultatet e provimit tė maturės shtetėrore. Rezultatet do tė shpallen pas njė shtyrjeje, pas kėrkesės sė Njėsisė pėr Standarde, Vlerėsim dhe Monitorim.

Shtyrja e shpalljes sė rezultateve ėshtė vlerėsuar si e nevojshme shkaku i nevojės pėr harmonizim tė shėnimeve qė i kanė dhėnė nxėnėsit gjatė testit. 

Testit tė maturės sivjet nė Kosovė iu shtruan 35 mijė nxėnės.