Kuriri i Beogradit: Hashim Thaçi ka gjak serbi

Publikuar: 04.07.2012 - 19:38

Beograd, 4 korrik - Ėshtė e besueshme apo jo, por mediet serbe pretendojnė se kryeministrin aktual i Kosovės Hashim Thaēi ka gjak serbi.E pėrditshmja serbe e Beogradit Kurir, e cila ndjek skandale dhe ka pak besueshmėri te lexuesit, shkruan se stėrgjyshi i Hashim Thaēit ishte njė prift ortodoks serb, qė nė fillim tė shekullit tė 20-tė u konvertua nė mysliman dhe e ndryshoi emrin nė Jusuf.

Kurir iu referohet gjoja disa dorėshkrimeve ‘origjinale’ qė thuhet se gjenden nė arkivat e kryeqytetit turk Ankara.

Siē njofton Indeksonline, lajmi ėshtė publikuar nė numrin e sotėm tė gazetės serbe dhe i ėshtė dhėnė njė vend bukur i madh nė ballinėn e gazetės.

Pėr mė tepėr, ato kanė bėrė njė fotomontazh, ku kryeministri i Kosovės ėshtė i veshur me simbolin e ēetnikėve serbė, shajkaēėn.

Me kėsi lloj spekulimesh pėr kryeministrin aktual tė Kosovės mbase vetėm po vazhdon tentativa pėr tė mjegulluar edhe mė shumė opinionin shqiptar, komenton portali IO.

 

trimat e vjedhur24.08.2012/10:29

Hahahaha,po me kqyr ashtu,kret serbet te ton jone Shqipetar,se mbretnija e Serbis eshte Shqipetare.Karaxhorxhe prejardhjen e kan prej fisit Xhin Marash Klimentit.Obrenoviqat kan ardhe prej Elbasanit.Po vet Mollosheviqi e ka dite gjuhen Shqipe,edhe aj u kon sternipi i Vaso Keqes.Shkrimtari serb Marko Milanov i kon Shqipetar.Po fisi i Ibrahim Rugoves u kon i lidhur me fisin e Klimetave.Serbet na kan vjedh gjithni trimat e ton Shqipetare,tash po dojne edhe Hashimin me na vjedh

alishani05.07.2012/12:23

moti kam dyshue ne sjelljet e tina, por ani, seshte gajle e madhe. Edhe Millosheviqi na ishte nji shqiptar, nip sterrnip i Vaso Keqes.

elviri05.07.2012/12:22

mir de mir per hajr dhe mos u demoralizoni. Edhe babes se Hitlerit Alojzit smundesh askund me ia gjet emrin e babes, ngase ai ishte nji jehudi.

Ylberi X05.07.2012/12:03

O hIqnu ketyre horave se ata jane qyqar qe kremtojn humbjet ne kete Toke te shejt,ATA JANE HIQA QE U MUNDUAN QE EDHE sKENDERbEUN TA BEJN TE TYRE E mILLOSH kOPILIQIN E TANI EDHE hASHIMIN E NESER KANE ME THANE KREJT SHQIPTARET E KANE PREJARDHJEN PREJ SERBVE,VEQ RIKUJTONE FORMULEN E BETIMIT TE GJANDARMARISE SERBE TE PARA CA DITVE QE E TREGUAN BUDALLAKUN E TYERE,E TANI MUNDOHEN MEKRYQA ME I ZEN RRUGWT,E SHKA SU PJELLE MENDJA E TYRE.pO NJE PJESE TE FAJIT E KEMI EDHE NE SE PERCDO DIT VET I PERGOJOJM LIDERT TANE QE E DESHMUAN VEDIN ME QINDRA HER PER TE MIREN E VENDI.

i urti05.07.2012/10:58

Kjo RREN sin shume rrena te kuzhines se shkijeve po me qudit me disa prej komentueseve se si e nenqmojn intelegjencen e vet dhe bijn ne budallaku te shkjeve .
Edhe pse nuk jam simpatizues i Thaqit une e qmoj si shqiptar e sidomos per hire te prinderve te tij paramendojeni se si ndihet familja e tij per kete rren te flliqt.
Edhe pse ka te meta une besoj ne PATRIOTIZMIN e Thaqit per faktin qe ka gjake shiptari dhe edhe bire Shqiptari

reali05.07.2012/10:29

as ska qen e as nuk do te behet shka,
shqiptare eshte por sa i dijshem koha do ta tregoj ,ishalla gjithemon e ka pase dhe e ka mire.

sadiku 05.07.2012/09:13

sa mir po i rrika ky kapuq mos me pas njoft kisha than shka i kraleves koka

TONNY05.07.2012/08:59

Hahahaha, o mos u boni mendje lehtë o shqiptar, këto jan pollavra serrbe, mashtrime e trillime nga Bishat KARPATIANE. SerboVAMPIR ma, bëjnë trillime kta vampira a bisha t'egra si t'dush quaj apo edhe mishngrës njeriu. S'ia vlen mu merr me kto shpifje...

nasi05.07.2012/08:56

marre per do komente po shkit kan qef keto dyshime mi shti mes veti o esht shqiptar e gjak shqiptari e kuku per komente tona.qaq jemi ne shkurtpames sa qe i besojm kujdo sidomos pisave

memi05.07.2012/08:53

Ndoshta eshte e " vertet " se eshte njeriu qe e shkatrroje ideologjine e serbise se madhe.Se keta qafira i besojne rrenes vete kjo eshte e ditur,nje her thone se Mus Jashari shok i Zvonkos, tash Hashim THaçi me " gjak " shkau, sa te mjere sa te pa cip,te mjert keta kojshi te "deshirushem" te shtetit ton...!

bajram veseli05.07.2012/08:47

kjo esht prapagad serbe por si po ban leshime me serbien le shum me dyshue

toka05.07.2012/08:42

jo aspak e vrtet stergjyshi e ka pas emrin idriz .fisi thaq e ka dajt gash .

sharri05.07.2012/08:41

Eshte shume i forte .Perderisa serbet merren me te .Serbet me te dobtit as qe merren.

remi05.07.2012/08:38

tungjat hashimoviq

izhgenjyeri05.07.2012/08:35

Aiiii. Kete e kemi dijt.

anonimi05.07.2012/08:34

mashalla ju koft...e mundshme ncncnc a spo ju vjen marre a, kto jon shantazhe te serbis qe me qdo kusht te mundohen qe te hup vlerat e krerve te shtetit dhe te UÇKsë

mehmet hysenaj 05.07.2012/08:14

ju komentus mosu quditni se serrbija me gjdo kusht ban qmos se tna merr edhe patriotat edhe njrezt e fort sikur se ika marr me heret edhe sod po se njrez te pa vlere si vyn as kosoves se na jem njerez me te meta te mdhaja se patriotet si i kena ne shqiptari i shajna i ofendojna turp thaqi ash shqiptar edhe dem bab dem edhe kshtu dote mbetet nder shqiptar te vertet... se dis komentus ktu mesiguri ekan edhe dyshymin te prindrit evet mos ikan serrb.

cyberzee05.07.2012/07:51

Me gjestet qe eshte tu i ba hiq larg mendve nuk eshte ky pretendim.

Interface05.07.2012/07:28

o se paske ti kryt per kit far kapuci. Ta paskan fut nja dy numra me te madhe.
Edhe hiq mire spot rrijka...

Astrit 05.07.2012/05:20

prej kohes se luftes e deri tani kam pas shum dyshim te madh ne kete njeri ..Nuk ju besoj mediave serbe po me duhet te ju besoj veprave qe i beri mbas lufte..

Pashtriku05.07.2012/03:08

U cka i paska hije!

koha05.07.2012/02:51

sipas kesaj teorie qe eshte e mundshme po vertetohet qe shqiptaret sdine me ba shtet e hasha me gjak serbi na ka ba shtet ..hallall

shpendi05.07.2012/00:24

shantazhet kurr nuk ndalen per politikanet,por ajo qe eshte me rendesi jo stergjyshin por edhe babgjyshin po ta ket pas serb ai me rendesi eshte se kurr serbia nuk mund ta bej pervete.sidomos hashen,nuk eshte duke punu mire per kosov por edhe proserb nuk eshte.

Genti05.07.2012/00:23

Shumica e drenicakve kan origjin serbe

dil dobrosini05.07.2012/00:15

o e din ata qi jemi na hajvana , tash qit diçka na banu copa mes veti . sa shqiptari u kan ortodox perpara e jan ba mysliman,ajo nuk do me than qi krejt ortodoxet jan sllav apo serb si mendojn ata extremista!

hasa04.07.2012/23:28

shkau qysh i kqyr adetet e moqme kah e ka stergjyshin sa mir ta qudit krejt boten hahhahahha

Rrapi04.07.2012/23:22

Nje eshte shum e vertete se e tere popullata e drenices doher ishte ortodokse, por jo serbe. Pranimi i fese islame ishte diku nen presion e nga nje pjese e popullates eshte konvertuar per shkak te privilegjeve qe pak a shum i ofronte OKUPATORI TURK. E, wshte e mundur qe ndonje gjysh i joni ka pranuae fene islame sepse ata qe nuk pranuan u konvertuan me vone ne SERB, SI QE ESHTE PJESA BREZOVICES DHE ZHUPA E SIRINICIT QE DERI VONE KAN VESHUR TIRQI DHE PLISA DHE KAN KAN FOLUR SHQIP.

Afrimi04.07.2012/23:18

Zdravo Hasho

Pashtriku04.07.2012/23:12

Shume e mundshme, kur dihet qe hasha u garanton cetnikeve ne Kosove me shume te drejta se qe u ofron serbia cetnikeve te vet!

Kosovar04.07.2012/23:09

Mirë po i rrijka shajkaça!

Ardi04.07.2012/22:43

Jo more te gjore jo.ska ketu asgje te vertet.ju vete analizojeni mire se edhe po ta shifni kete foto edhe nga aeroplani ne
lartesi te larta menjehere mundesh ta identifikosh kete figure se i takon nacionalitetit Shqipetar.Por ju mundeni te i jepni gjitheqka vetem e vetem qe ta turbulloni situaten ne Republiken e Kosoves por kot e keni se Shqipetarin shume lehte munesh ta identikosh vetem ne dukje te pare.

Bardh Krasniqi04.07.2012/22:40

Se stërgjyshi i Hashim Thaçit ka qenë prift ortodoks me gjak dhe gjuhë shqiptari, kjo nuk befason njeri dhe deri këtu ky nuk është lajm, sepse pothuajse të gjithë shqiptarët eKosovës kanë qenë ose ortodoks ose katolik. Ky lajm vetëm vërteton marrëzinë e propogandës serbe. Besimi ortodoks nuk vërteton automatikish se bedimtari është serb apo grek, sepse ai mund të jetë edhe shqiptar. Mirëpo për hir të këtij "zbulimi" serb që nga dita e sotme unë do ta dua edhe më shumë Hashim Thaçin.

Loni04.07.2012/22:34

O per me jav mush menen serbeve me pranu realitetin ne Kosove e kane. Hajt thone pranone Republikene Kosoves se hasha eshte sikur na, ahahhah

BENI04.07.2012/22:23

PO MIR PO TE RRIKA SHAJKAQA HAHHAHHA EDHE PER KESI MARREZISH QE BAJN ATA BURREN QFAR KOMBI I FELLIQT JAN SHKIJET E DALSHIN FARE

Toni04.07.2012/22:15

Me habit fakti se sa te varfer jan disa njerez mentalisht. A edhe ketyre flliqesirave po ju besoni, tash po e kuptoi pse kaq mbrapa kemi mbet. Me vjen keq per ata qe ju besojn ketyre lojrave kaq te thjeshta te shkijeve.

agroni04.07.2012/22:10

he lunja shqipe he mene leht komentoni gjana pa pas lidhje armiku gjithnje punon me propaganda

tani04.07.2012/22:07

Nuk do len gure pa levizur Serbet ,per te diskreminuar dhe njellosur Hashimin,

Dalja ne sken e Hashimit,eshte fillimi i renies se Serbise ,nuk do ta harrojne kurre qe nje Hashim me politiken e tij te menqur ,beri qe te bombardohet Serbia dhe Millosheviqi ne HAGE ,

Ate se arriten Tugjmani,IZETBEGOVIQI ,SE ARRITI AS MESIQI,DERNOVSHEKU ,POR AS GJUKANOVIQI ,mos te flasim per Rugoven se skishte shance ...........por ja qe nje djale nga Drenica beri qe te ndryshone historia....

arsim kajdomqaj04.07.2012/21:33

serbet gjith mon e kan pas principin perqaj e sundo, edhe meket gjest po mundihen mena perqa e pastaj ata me mujt me sundu, se ata edin se deri satasht hashim thaqi ata smunen me ba asgj, forca thaqi te mbeshtesim deri ne fund te rruges ton per integrime

fadil04.07.2012/21:25

kurr nuk asht e mundshe se kryeministri jon e paska perardhjen nga serbija more komentues mos shkruani fjale banale se nuk ju ka hije se shovenistet serb i montojne kto gjana te pa verteta ju mir e diniu ndoshta jetoni ne perendim dhe kur jemi ardh si emigrant emri e mbiemrin tone na e kan qoroditur okupatori serb me fjalet qirilic andaj simbas juve po del se edhe ne e kemi perardhjen serbe mos u binduni me qafirat serb se mir e dini se ata qdo gje qka asht shqiptare mundohen ta humbin e ti zavensojn me ato serbe kto kan qene ide te krajlive te meparshme edh kto te tanishme.fleminderit redaksi e nderuar jeni te mrekullueshme

blendich04.07.2012/21:25

ja kshtu vepron armiku nese smund ta luftosh perqaje.popull shqiptar tani e dini se sa i papershtatqem osht Hashim thaci per shkije per at do e rivotojn deri sa vet te merzitet si kryeminister e per qfar do posti i do zemra se e meriton te lumt o kryeminister ata mun te vendosin qar don kapuca po nje i vetmi qe u pa ne koken tende ke ai qe ia shtiu dridhat ne zemer serbis e largoj pergjithmon nga kosova te deshiroj jet te gjat e te lumtu o legjend e gjall e kosoves

arddi04.07.2012/21:23

e kjo asht politik serbe e vetmja mnyr ju ka mbet kjo sikur dhelpra qe sun e ka mmri rrushin tani ka than se qenk pa pjek rrushi .edhe kta spo kan formul se si me mposht thaqin dhe provojn ne kit menyr duke shpresu se dot gjejn edhe kundeshtar te thaqit ne kosov qe mud ta pranojn ket si te vertet .

Gllogjansi04.07.2012/21:11

Po te ishte shka besoj se ekishte qeverisur kosoven pak ma mir se sa esht duke e ber

beka04.07.2012/21:11

mos u habitni hiq ju o popull se e vertet eshte kjo qe po thuhet.po po e vertet eshte keto nuk jane thshetheme jo po te sakta .po e shihni se qka po ju ben shqiptareve

Arber04.07.2012/21:07

shumica e drenicakve kan qen ortodoks e pse jo edhe te perzim me serb, qysh prej betejes se kosoves

Toni04.07.2012/21:04

a pe sheh o hashim qysh po bojn shkijet hajgare hahhaa

Fisi04.07.2012/20:51

Ehhh e dishim qe diqka nuk eshte ne rregull , ngapak ngapak ky pjau jep shkive tokat tona , ndoshta e ka amanet nga gjyshi

H.Krasniqi04.07.2012/20:50

Eshte e mundshme bile nuk asht vetem ka edhe shum si ky se edhe kpuqi po i rrin mir

ketu04.07.2012/20:49

thaq vzhdo se kjo esht ajo qe din me ba shkau dhe vetem kjo form juka mbet po qka esht ma keq diqka te ngjajshme shkruhen qdo dit ne portale qe do te thot se kto sene shiten tek disa qe nuk shohin me larg se hunden e vet vzhdo se keo shpifje tbejn edhe me te fort tlumt.

Hekuran Thaqi 04.07.2012/20:43

Mendim i qelluar por i vonuar , Ky Inson nuk asht Gjak Shqiptari por Tradhtari si nje Turk Drejtsija vonon por ky Shejtan , Nuk mud te hyn ne Histiri si nje Atdhetar por si nje Esat Pash Toptani

diku04.07.2012/20:33

thaq vazhdo se kio esht ajo qe ska fial fyese tjeter shkau per ty po e kan vrejt edhe ata se ktu te ne jo ne pergjthsi keto sene kan vler dhe merren shum parasysh tlum thaq se kto komente dhe disa te rregullta te bejn edhe me te fort ty edhe neve brravoooooooo...hashim

bejta04.07.2012/20:29

nje botim ne nje gazet sllave i ben qytetaret e kosoves te dushojn ne prisit e tyre marrja e zotit sa te ult jemi

bashkimi04.07.2012/20:29

serbi esht kjo deri ne vitin 99 i shkatrroj politikanet tan ne burgje siq jan UKSHIN HOTI ADEM DEMAQI ALBIN KURTI BAJRAM KOSUMI NAIT HASANI XHEVAT HAZIRI e shum e shum tjer e tash me fotomontazh po populli jon ma si han kto,mendoj se reklama me e mir per kryeministrin e madh asht kjo si shqiptar mendoj kshtu e jo me parti siq komentojn disa.

SKENDERBEU04.07.2012/20:27

kjo nuk mudet mu kane se Hashim Thaqi e ka Gjakun e AZEM BETASE e THAQI ja ka prish planin e Serbis per mi boh shqiptar ROB e qe ki Thaqi e ka nderpre Serbis planin Zoti e Bekoft meja rujt familjan

Katundari04.07.2012/20:22


Per mua me e besueshme do te ishte qe Ivica Daciqi te kete gjak shqiptari se sa Hashim Thaqi te kete gjak serbi.Pra vete analizoni!!!!

isaku04.07.2012/20:21

Valla tu e pas parasysh qe shpesh u taku fsheht me Tadiqin edhe favoret qe po u ja bon shkieve shum let mundet me kan e vertet po runu popull se ni dit do te pendohni po do te jet von.

pejani04.07.2012/20:19

shkijet jan nje popull i maleve te egra ... patekeshtu qe ne nuk kemi komente ma te mire per shkijet,,thaqi eshte nga mesi i dardanis 100 per qindë SHQIPTAR shkijet kan fobi nga shqiptart,,THAQI MOS KI FRIK SE I KE NDIMEN AMERIK

Shaban Haliti04.07.2012/20:12

mashallah po hije i paska
"Me shajkaqe ne europe"

sellca04.07.2012/20:09

por nuk ashte ashtu si thone gazetat serbe por qeveria e tij nuk punon me amanetin e gjakut te deshmorve per lirin e kosoves,per xhdo dit deklaron keq e me keq per kosoven,si per veriun si per rezolluten e fusnoten qe ja vun kosoves e shum shum gasbime qera qe ka bere qeveria e tij,prandaj edhe serbet thon qe ai eshte gjak serbi,por nuk eshte ashtu qe thon serbet,ata vetem me kesi fjale duhet te na percajn edhe ma shum sa qe jena te percare shkurt me than kjo qeveri i ka sjell shum dem kosoves prej fillimit te bisedimeve e deri tash qe pritet per veriun e kosoves.

dodi04.07.2012/20:01

Zdravo Hashime !Ja deri ku shkon marrezia Serbe.

toni04.07.2012/19:58

Hahahahahha u qyqe qka tpaskan ba hahhha o mustanin o thaq se pomendojn met shkatrru e masandej meba qkadojn po skan qka tbajn.thaqi.edhe pik.

Gjilan gj ShqiperiKosova04.07.2012/19:56

Nuk eshte qudi....!?

Vezhguesi04.07.2012/19:54

Shume e mundshme!

Kopili04.07.2012/19:53

Ne qofte se kjo ka vetem pakez te vertet, eshte per te dyshuar, atehere Hasha po na del se eshte kusheri me Jeremiqin !