Rezultatet e Provimit të Maturës publikohen më 5 korrik

Publikuar: 29.06.2012 - 15:38

Prishtinė, 20 qershor - Komisioni Qendror Shtetėror i Maturės (KQShM) njofton tė gjithė

kandidatėt qė i janė nėnshtruar Provimit tė Maturės Shtetėrore se rezultatet e provimit do tė publikohen tė enjten, mė 5 korrik 2012.

KQShM bėn tė ditur se kjo shtyrje e publikimit tė rezultateve tė provimit tė maturės, ėshtė bėrė me kėrkesėn e Njėsisė pėr Standarde, Vlerėsim dhe Monitorim, e cila ėshtė duke u ballafaquar me harmonizimin e shėnimeve, veēmas pėr identifikimin e fletėpėrgjigjeve, nė tė cilat mungojnė disa shėnime tė domosdoshme identifikuese.