Kush po intervistohet lidhur me vetëvrasjen e Dino Asanajt

Publikuar: 16.06.2012 - 08:53

Prishtinė, 16 qershor - Hetimet e para tregojnė se Dino Asanaj ka vrarė veten me njė thikė qė e kishte marrė nga njė set thikash familjare. Ndėrkohė, letra prej tre rreshtash rezulton tė jetė shkruar nga ai. Njeriu i fundit nė zyrėn e tij kishte qenė deputeti Naser Osmani. Policia intervistoi Abdurrahman Konjufcėn dhe pritet ta intervistojė edhe Rezmi EjupinTetė prerje e therje janė zbuluar nė trupin e tij, por vetėm njėra ia ka shkaktuar vdekjen – ajo nė zemėr.

“Koha Ditore” ka mėsuar pėrmbajtjen e raportit tė autopsisė, nė tė cilin konstatohet se ai ia ka marrė jetėn vetes tė mėrkurėn pak para mesditės. Sipas raportit tė kryer nga ekspertė mjekoligjorė kosovarė dhe tė EULEX-it, i ndjeri kishte dy prerje tė lehta nė pjesėn e djathtė tė fytit dhe katėr therje tė lehta tė bėra me thikė. Derisa nė gjoks ka pasur vetėm dy, njėra prej tė cilave edhe ia ka shkaktuar vdekjen pas pak kohėsh. Aktin, sipas familjarėve, e ka kryer me njė thikė qė i ka takuar njė seti thikash nė shtėpinė e Asanajt.Mė gjerėsisht lexoni sot nė “Koha Ditore” 

 

iyet sopi09.08.2012/12:09

Pse po i versuleni vetem dr.arsimit nuk ka punuar ai vetem por adhe dr . flamur blakaj dhe nje nderkombetar

Anonime24.06.2012/13:03

Ngushllime familjarve te Asanjve.Po ndoshta i ndjeri ka marre pare e i ka fry xhepat, se kur i hyn valles duhesh edhe me lujt me kcy qysh te rreh tupani, mbi te gjitha ai nuk mun te quhet Kriminel.Kriminel jane ata mjek qe punojne ilegalisht e ... sin per pare , edhe cka ashte ma e shemtuar ne gjithe kete mburren per aftesite e tyre te ashtuquajtur MJEK ose me mire te themi Vrases Serial te Engjujve.............Po se shpejti do te zbulohen.Krimi ne Kosove ka arritur ne permasa te medha..........turp, turp , turp .Milloshi ka len shume Millosha mas vetiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNo Comment.....I ndjeri Dino se ka merituar nje gje te tille. R.I.P

MetiGer17.06.2012/10:59

O Populle Logjikoni diqka ........Ku eshte e mundure Njeriu me pas Force me hudhe Thiken ne Trupin e tij ma shume disa here kurse dihet qe mbas te Goditjes dy here apo tri here do te Alivanoset e Njeriu ska Forc me godite veten siq Flitet ne shtyp ma shume se 9 here....Logjikoni pak kete mund ta dien qdo femije 5 vjeqare se nuk mundet me qene Vete ... sje....Kurre ..Kurre....Por Dikush po mshefe gjerate ketu....Ndoshta edhe Njerzite e Qeveriese qe kane Perfituare nga Agjenesia Kosovare.per mua ky Persone eshte Vrare nga Njerzite e paguare aigurishte nga Biznismenet Koosvare siq e dini ehde ju Disa jave kan que Pluhure rrethe Asanaj andaj ku mundet me ndodhe ky rast kinse i papriture....Turp per Populline Koosvare ...Turp Ky populle nuk e meriton as qe te jete Pjese e Europes ..Keto Vrasje skane te ndalure......Nncncncn Populle Primitive....

Ish Gazetar17.06.2012/07:23

Sa i perket komenteve per gazetare, eshte e vertete se disa shkrime behen me direktiva dhe urdhera te drejteperdrejta te pronareve, qe kane interesa ekonomike, apo kryeredaktoreve, qe marrin para mito per ato shkrime! Ishalla tash po e shohin demin qe po e shkaktojne. Ndoshta edhe Kuvendi reflekton e nuk i hjek nenet 37 dhe 38 se lehte eshte me than hajn ky hajn ai, veq sa me marr ne qafe njerin pa kurfare fakti, veq pse je i shtyme me shkru ashtu!!

enveri17.06.2012/06:33

Kisha pasur shumë dëshirë që lidhur me këtë obdukcion të degjoja mendimin e një grupi ekspetrësh në krye me dr. Tefik Gashin.

Shpend17.06.2012/02:00

KOT DEBATOJMË. PO PASTROHEN NJEREZIT E LIMAJT PARA FUSHATES. ME URDHER TE AMERIKANEVE TE CILET E DIJNE QE KETA NJEREZ SI DINO, KISHIN MILIARDA EURO NGA KRIMINALITETI. MEGJITHATE HASHIMI ESHTE KUVA ME BESNIKE E TYRE QE E KA NXEN RENDIN I PARI TE JETË SHERBETOR...MADJE PO E BEJNE EDHE NE MENYRE QESHARAKE PER TE NA TREGUAR QE JEMI ASGJE DHE BEJNE SHAKA. SENS HUMORI I KOLONIZATOREVE QE KA NDODHUR GJITHKAH NE BOTE. KOT HARXHOJME OKSIGJEN,

koka17.06.2012/01:18

nese e ka detyru dikush Dinon me shkrujt ate leter tuj e dite qe ka qene i shendoshe e trup madh e trim atehere dikush para syve te ti u kone tu e mbajt te kercenuar dikon qe Dino e ka dasht shume e per me shpetu ate e ka shkrujt ket leter dhe nuk ka rezistu ndaj therjeve. Familja e ka pranu vet ... sjen! a thu kush ka qene i kercenum gjat keti akti?

ekrem dauti17.06.2012/00:22

po spo dim gja o njerz,mos ja ka shkatrru jeten dikush i familjes me naj lidhje trekandshi ,e ai ka qen naj politikan dhe sban mi dal emri se prishet familja e tij,ka pagu njerin dhe hajt...tjerat sguxon as spitali e as policia mi qit nshesh

BARDHYLI17.06.2012/00:12

POPULL I CUDITSHEM
ME PAS BISHT TA HJEKIN
MOS ME PAS TA NGJESIN........
me pas than policia e ... u dikush
te gjithe komentuesit do te thonin se eshte vet ... sje.....bjeri ne fije ketij populli....
po shume me mire qe eshte vet ... sje, se te ishte ... sje....
krejt ju eksperta,
e ekspertat nuk din kurrgje

Rahman Rama16.06.2012/23:43

Mjeku ligor e i gjor, jo ligjor!
Njeriu nuk mund te bene vet ... sje ne kete menyr,edhe sikur ti mungojshin mjetet tjera si pistoleta,ryma elektrike,konopi,helmi,ilaqt! Te djitha i ka psur,si e zgjodhi thiken me te cilen e "theri vetveten"9 her? Ky njeri, Dino Asanaj,paska qene pa ndjenja te dhimbjes,kur ka aritur ta godet veten 9 her! E besueshne vetem per dr.Grxhaliun,te cilin po e presin 4OO skelete per identifikim te ADN ma se 5 vite!

itrent16.06.2012/23:39

Polics nuk kan faj vjen urdher thuj qishtu shkrentit skan qka bojn duhet qishtu ose ja qesin dhe atina leteren ne bander, per kosov sat osht thaqi me banden tina keshtu plot rastke kan me ndodh saher qe don drejtsia me vendos

woow16.06.2012/23:25

po ku ka qene gruaja, a eshte e mundur qe gruaja nuk ka qene e njohtuar me gjendjen e rende te burrit?po shoferi?cilat jane marredheniet e gruas se tij me shoferin?ne po shpekulojme per ejupa e konjufca, e pse njehere nuk menduam qe me te afermit munden me qene me shume gjasa ... sesit.lakmia , pasuria, tradhetija,grate gjahe te arit, qka dijme ne per gruan e tij, apo ndonje familjar tjeter, ndonje mik apo mike?sa ka qene i ndershem ndaj gruase?apo gruaja ndaj tij?cilat jane levizjet e tyre,sa deshmitare kane siguruar per levizjet e tyre?po alibi?cilat jane perfitimet e familjareve nga vdekja e tij?ka shume pyetjee ska aspak pergjigje

Skenda16.06.2012/23:23

Oooo popull ne nuk pe dim.ne qfar shteti.jemi.tu jetu as ne kub te fidel kastro nuk.ndodhin keto.gjera mjer populli.qka esht tu hjek un i shprehi ngushllime familjes dino dhe shpresoj.qe nete ardhmen dota kem nji siguri mat madhe.po siq po shifet kosova pa ligj.apo ligj mafioz
.

leo16.06.2012/23:21

budallt as me rrejt nuk din. qitu dihet qi nuk e shikojn shum CSI kishin msu najse. Te kishin than e ka fur veten ne kanop kisha besu ama me thik te kuzhines shko shitja dikuj tjeter hajna.

deshprimi16.06.2012/23:08

Komente sa te duash...neve mund te shkruajm komente plot e perplot,por qka po bojm me keto komente,KURGJO spo bojm,bash sen hiq.Kjo ... sje,kjo qka po ndodhe anemban Kosoves osht,,Luje mace kryt e bullit".
Per te gjithe komentuesit,,KJO VRASJE tregon shumeee,kjo ... sje tregon se edhe ne qe po shkruajm,familjet tona,femijet tan e gjithe shoqerija jemi ma shume se te ... re,mos harroni?! jemi te ... re.
Koha,ditet,perditshmeria do te tregoj dhe do te bindemi se na u Q. No.a ,,RAHMET NA PAST SHPIRTI".Me kete rast etj.nuk jane ... vetem Sali Kastrati,
Fitim Shabi,Dino Hasanaj...osht ... ,PO VRAHET KOSOVA VELLEZER ne syte e neve,neve te pafuqishmeve.
...jemi nevete mjere?.me tregon dikush

Lalushi16.06.2012/22:59

Per me plasu nje rrene duhet me e zie kogjo mire qe edhe ai qe e shpik me i besu. Kete rrene as lopt se hane e lere me opinioni. Njeriu qe ben vete ... sje aq sa kemi degju yakonisht shkon me varje, helmim dhe arme zjarri. Kjo farse fare nuk i ngjan vete ... sjes, ani mo mjekesia ligjore, o njerez nje pule me pre eshte pak veshtire e lere me vetes me ja be.

alban tahiri16.06.2012/22:53

sa her ben vizit kryeministri i kosoves diqka ndodh ne kosov shtrohet pytja pse,
rasti ma heret me mitrovic,ky u shetitke naper koridorat e shtepis se bardh etj....
diqka sasht ne rregull.

albion gashi16.06.2012/22:28

ska shanca mu vetëvëra po ja kan bo qata q e ja kan nenshkru para disa kohe disa hektar tok per universitet afer fshatit amerikan i cili dihet qe ka qen i dino hasanajt poashtu edhe universiteti e per interesa te veta pdk pe mytke edhe femijen e vet ne djep

Sami16.06.2012/22:11

se pari ngushllime familjes Asanaj une nuk po muj me besu qe nje njeri mundet me e therr veten 11 here e me pas koh me e lshu thiken ne tavoline ndoshta ka pas koh edhe me e dheze nji cigare o mafijahsa a po mendoni qe populli han bari a po me u therr 11 her me gjylpon nuk mundesh me duru e le ma me thike kjo asht veper e ... seve profesional e dikujt qe Dino e ka njoft shum mire.

Sami16.06.2012/22:11

se pari ngushllime familjes Asanaj une nuk po muj me besu qe nje njeri mundet me e therr veten 11 here e me pas koh me e lshu thiken ne tavoline ndoshta ka pas koh edhe me e dheze nji cigare o mafijahsa a po mendoni qe populli han bari a po me u therr 11 her me gjylpon nuk mundesh me duru e le ma me thike kjo asht veper e ... seve profesional e dikujt qe Dino e ka njoft shum mire.

Suhareka16.06.2012/22:03

Sa ham na mish tan jeten, aq njerz i han politika

Hektori16.06.2012/21:40

Nuk pata nerva me lexu kete artikulle. me mjaftun 2 rreshta edhe me fillu me te vlu truri.
Samurajve japonez ju nevoitet vetm nje therrje qe te vetmbyten me HARAKIRIKjo ne traditen Japoneze eshte simbol i pendimit, fjales se dhene, ruajtjes se nderit.
Sipas Policis se Kosoves z. Dina ju paskan dashte 8 therrje per me kry "HARAKIRIN" e tij. Si duket PK ka lexu shume mitologji e per mos me bo mitin e gjalle si ai i Gjergj Elez Alis i cili dergjej ne shtrat me 9 plage, z.Dina ja kane zvoglu 1 per mu duke pak ma "njerzore" jo mitike.
Haj medet ca na ka gjete, njerze analfabeta na udheheqin, njerze analfabeta na ruajne rendin, njerze analfabeta e bojne ligjin, njerze analfabeta e bojne gjygjine!!!!!!!!!!!!!!!

Ngushllime per familjen e ma shuem ngushllime per kete popull qe oshte qorru e nuk eshte kah sheh sen.

Kapesnicani peje16.06.2012/21:31

Ngushllime familjes se te ndjerit, dyshoj qe nje person mund ta qellon veten 12 her me thik, Dino jo as njeher nuk e ka godit vetveten at e goditi shteti pas shpines duke i derguar njerzit profesionist per ta ... r, humbje e madhe per Shqiptaret ai ishte nje Patriot i madh dhe puntor i pa lodhshem i qeshtjes son per liri dhe shtetsi, si osht e mundur qe mos te ket reagim nga Ambasada amerikane more delli ku osht qe te reagoj apo ai reagon vetem ater kur i rezikohet interesi i tij material ketu ne kosove, more dell gjdo ambasad ne bot i mbron qutetaret e shtetit perkate e ti ku je more... pasi qe ai ishte shtetas edhe amerikan e quditshme!!!

Arianiti16.06.2012/20:51

SIIIIIIIII OSHT E mundur qe per ni dit mjeket ja bojn autopsin edhe meniher e shtin ne varr siiiiii osht e munDUR KTU OSHT NI DREQ I MADH shum i MADH NA SHKATRRUFT HE REN PERFUNDOFSHIN MA ZI SE KYYYY

Gurbetqari SHBA16.06.2012/20:51

Vetem ne Mesjete, njerezit jane vete ... me thike. Sot, cdo kush e kupton se vete ... sja nuk behet me nje "thike kuzhine". Kete njeri te mire e te dashur e ka ... dikush qe "i ka pengua" sepse ky u tha"Stop privatizimit" te paligjeshem.Vrasje makabe, e ulte por shume "profesionale". Kurse, disa mediume dhe ata qe bejne hetime tani me shpallen konstatimin qesharak"Asanaj u vete ... ".Ja, si ata qe me se pakti duhet t'a bejne kete mshefin kryersin e krimit. Kurse, ne Kosoven e dashur, eshte aq lehte te zbulohen "kryersit e krimeve". Edhe zogjet e malit e dine se kush mund te jene ata.Kam besim te plote se Gazeta me e mire e vendit,"Koha Ditore", si medium, do te beje cdo gje qe Opinioni te informohet drejt per kete krim te ulket e makab.

Artoni16.06.2012/20:16

I nderuar komentues i mesiperm . Aresyeja pse une mendoj qe e kan be profesonistet ose sipas teje njerezit e porositur dhe pse i kan lene gjurmet siq jan thika dhe letra e shkruar nga aj vet eshte se at qe ja kan marr jeten te ndjerit kan dashtur qe rasti te kuptohet dhe te trajtohet si vet ... sje . Pra nese ata do ti largonin thiken ose nese nuk do ta shkruanin letren me doren e Asanajt atehere hulumtimet do te shkonin ne drejtimin e duhur , pra do te kerkoheshin kriminelet . Se paku keshtu me thot logjika e ime . Frikesohem qe me varrimin e ti eshte varrosur e verteta e vdekjes se ti. Me keqardhje

Lala16.06.2012/20:10

Kesaj i thone Kosove!Eshte vete ... sje?!Viktima varroset te nesermen!Ne asnje vend ne bote nuk ngjane qe dikush te beje vete ... sje,apo te vritet,dhe menjehere te varroset pa u verifikuar mire.Te ne mjerisht Gjeli bene ve!Lopa lind vicin me pese kembe!Delja lind qingjin me dy krere!Mushka lind mazin,qe nuk ngjane asnjehere!Dhe tani njeriu po mund ta ... s vehten me therrrje,dhe ate me 1011 therrje?!Kurse ne apriori themi se ishte vete ... sje?!A nuk eshte kjo rrene?A nuk eshte ky turp mbi turpet?!Deshti dikush apo jo ky person sot,apo neser do te nxirret nga varri,dhe do te behen hetime per rastin,sepse asnjehere nuk ka ngjare qe dikush te therre vehten me 1011 therrje!Kesaj i thone rrene,dhe dikush duhet te pergjigjet.Kete e thane me se miri komentuesit,dhe kete duhet ta beje drejtesia e Kosoves,ose ajo Amerikane,sepse tani i ndjeri edhe ishte shtetas Amerikan,dhe kjo do te ngjaje sot apo neser...

ilirr gashi16.06.2012/19:59

ngushllime per familjen dhe fisin
me vjen turp kur degjoj per kete "raport" te policis milicis se kosoves si paska ndodh kjo v......je nje zbulim i shekullit nga ana e tyre policies dhasht zoti te jet e fundit. Por te kisha mundesi e ta pervonin nje her ata policija ne te afermit e tyre do te isha shumkureshta ta lexoja nje rapor ose nje veprim se si do te reagunin ?

FALIMINDERIT KOHA NET jeni me te miret

Gzimi16.06.2012/19:53

Kjo osht turp i madh se qka po ndodh ne kosoven e Paslufteskorrupcion ,vjedhje ,Vrasje etj etj .deri kur mo keshtu kosova duhet te duroj ????????Po ta investigonte ket Rast FBI ateher ... sesit do te zbuloheshin shum shpejtt dhe kjo qeveri VRASTARE do te perfundonte ne Pranga redaksi Botoma pleasse se jam shum i mllefosur nga Kjo qe ka ndodh .flm

Beka16.06.2012/19:46

A ekziston tjeter vend ne rruzullin toksor ku njerzit vetevriten duke therur veten 11 here me thike , te njejten dit ti behet autopsia dhe te varrosen perpos Kosovistanit!
Nuk e di se deri kur populli i Kosoves do ti lejoj keta pushtetare qe ti terheqin per hunde sikur te ishin gomar , kjo cka ndodh ne Kosove nuk ndodh as ne Koren e Veriut!
Ngushllime familjes Asanaj !

Drenusha16.06.2012/19:34

Simbas keti artikulli,familja e te ndjerit paska pranu se eshte vete ... r??? ateher ... sesi qenka ne familje.Nje populli ter nuk po e pranon dhe as qe duhet te pranohet, e familja e tij po e pranon ateher nuk eshte ne rregull diqka me ket familje.Esht turp per ter shtetin dhe qeverin te jepen keso deklarata qe as qente nuk i hajn,turppppppppppppppppppp.

Shpresa16.06.2012/19:31

eshte shume e quditshem e shume paradoksale qe nje njeri mundet te therr veten me thike 8 here .. pasi qe kete edhe vet mjekesia ligjore e kundershton ....se njeri po qe se ... u vetn me heren e par nuk ka forc qe ta godas veten edhe nje her me shume e mos te flasim per 8 here.. po megjith ate ne Kosoven tone edhe kesaj populli i shkret duhet ti besoj ..... ngushllime Familjes

qauma8016.06.2012/19:23

Se pari duhet analizuar diqka tjeter ne lidhje rastin tragjik veprimin e Policis.

Kush e ka informuar Policin e Kosoves.
Kur ka arritur Policia e Kosoves pas pranimit te Informates,me ke u ndeshen ata posa shkuan ne vendin e ngjarjes.
3.Eshte e pamundur nje Polici profesionale te mos e marre ne pytje as nje njeri te vetem qe kan qen aty ne momentin kur kan mberritur fizikishte ne objekte apo ne zyren e tij.
Le ta thote dikush ah ka vepruar Profesionalishte kjo polici ne ket raste tragjik ?

Pse pse pse nuk eshte kerkuar lista e hyrje daljeve te njerezve posaqerishte at dite ne ket agjencion per te pare se kush ka mundur te hyj sidomos ne intervalin 2 ore para se te privohej i ndjeri.
Ku ka qen sigurimi ne at momente .
Pse nuk patem asnje informacion ne lidhje me kete.
Nga kush eshte kontaktuar ne tel ne 24 oret e fundit.
.Ky raste ne cilin do shtete tjeter perveq Kosoves pergjigjen perfundimtare do ta kishte dhen policia e shtetit.Kur te analizojme te gjithe kete veprim te policis bindemi se Dino eshte privuar nga jeta me porosi .

Ndersa ndegjova nga komentuesit se ... sje profesionale .
Vrasje profesionale nuk besoj qe eshte kur ti len gjurme aty eshte than qe eshte gjetur letera e shkruar eshte gjetur edhe thika .

Nuk kemi qka shkojme eh te akuzojme njerezit qe kan bere autopsin e te ndjerit ,thash dikush tjeter ka qen dashte me dhan verdiktin final se si eshte ardhe te vdekja natyrishte ne senet qe nuk shihen ,,ndersa bindja e zoteris kur thote se ka pas plage te lehta te renda, djathtas, majtas afer qafes, fatale 3cmm 4 cmm nuk jan asgje tjeter vetem me jav sha intelegjencen njerzve qe e din ket pune.
Nje performance e trupit te Dinos ka mujte me rezistu ne momentin e therjes e qe spaska rezistu qenka vete ... sje.

Ngushellime Familjarveshpetimi16.06.2012/19:03

cili hajn ka radhen tjeter me ba vete ... sje

kastriot16.06.2012/18:55

Ani qfare eksperta ka Kosova. Qesharake beri vete ... sje duke e ther vehten me nente her..athua kushe eshte ai budalle fatekeqsisht ka bolle ne Kosove qe ju besone kesaj autopsie te ekspertve Kosovar.Njeriu ben vete ... sje me thike duke i prere venat ose var vehten ose ben vete ... sje me pistolet apo hidhet prej ndonje lartesie te madhe...askunde ne bote nuk vritet vehtja me thike nente her kjo ndodhe vetem ne Kosove.

brisku16.06.2012/18:45

kam kshyr filma shum po skam pa ksi rasri edhe filma ... ton ska se e din qe sbohet

agron laja 16.06.2012/18:41

kuku per neve qfar shteti kemi,se spaska mujt i ndjeri me u vet ... r me pistolet po veq me thik te kuzhines,2 mil njerz po dojn me i ba budall!! 00

Jahiri16.06.2012/18:01

Shum absurde te jet vet ... r te pres veten ne fyt dy her dhe te therr dy her ne anen e djathet dhe te nxjerr thiken nga gjoksi sikur te ishte pa nje dhimbje dhe ta fut ne zemer njeri me i thjesht do ta kuptonte keta. Mos e Perulin Veten Para Ketyre Gjerav Se Eshte Marre Per Ne Si Popull e Po Kerkojm Evrop Turp

leana 16.06.2012/18:00

po pse po lodheni me komentue .ju apo e lexoni ne artikullin siper qe vet familjaret e tij e kan pranue se me thike te veten e ka mbyt veten.eku i dihet kesaj pune kush ka gishte ne kete ... sje...

sl16.06.2012/17:41

... sja e radhes,kush do te jete?kuptohet te gjithe ata qe i dalin para ketije pushteti mafioz qe si gjdo here vrete edhe ne mes te dites,ashtu bene vetem mafia kudo ne bote,kete me se miri na tregoj z bllaca te cilin menjehere e quajten te smure psiqikishte,sherbetore i serbiise etj etj,por simbas deshmive te tije disa njerez jan gjykue e te tjere po gjykohen,kurse ... sjen e dino hasanajt ky pushtete e quajti menjehere pa kurfar autopsije vete ... sje,vertete sa qesharake aq me teper mizore,tmerruese dhe friksuese,edhe me keq ... sesit e tije ishin edhe ne varrimin e tije,

Ylli16.06.2012/17:40

Me qellim eshte zgjedhur koha e ... sjes kur Thaqi eshte jashte Kosove, ashtu qe gjoja ai nuk ka gisht ne kete ... sje. Aq larg ka shkuar krimi i organizuar shteteror sa tash nuk i je i sigurte ma as ne shtepine tande. Une per vete do te shiqoj mundesine e pare te largohem nga Kosova, se eshte rrezik nje dite te me ... sin edhe mua.

messi i16.06.2012/17:37

ku mune njer me therr vat 11 hr bre rren maarr mer mjeksin jqor

artoni16.06.2012/17:34

Me se pari ngushllimet me te sinqerta familjes se viktimes Asanaj Shpjegimi me i logjikshem eshte ky Te ndjerit dikush ka shkue me ja marr jeten ashtu siq ja ka marr . Ka qene e planifikueme me heret se si te veprohet . Kjo eshte ... sje tipike mafioze profesionalistesh . Une besoj qe ata e kan therre te ndjerin duke e perdor doren e viktimes , pra e kan therr me thiken e vet dhe me doren e vet po doren e te ndjeit e ka drejtue dikush tjeter se ku me godite . Sa i perket letres une besoj qe ate e ka shkrue i ndjeri vet por i detyruar nga ata qe e kan " vettherr " . Do te kisha shpresue qe ndrkombetaret te kerkojne nje ekspertize te pamvarun mjekoligjore , pra te ndjerin duhet qvarrosur dhe duhet te behet ekspertiza tjeter , dhe me kete nderkombetaret do te kishin treguar te verteten dhe do ta pastronin edhe vetveten nga kjo qeshtje . Ky ishte vetm nje mendim imi , nje logjik e shendosh .

toni bilina16.06.2012/17:30

esht per tu qyditur se deri kur keshtu!po pse more njeez po veproni keshtu!populli don shtet te vertet,qeveri korrekte,polizi serioze,mjeksi korrekte!keshtu me kso veprimesh smundem me shku perpara, po ndashta e kan porosin prej enver hoxhes.

kujtimigjakove16.06.2012/17:27

MU SA MA MERR MENJA KTI JA KA KAJT NANEN DIKUSH QE JA KA GERDIT YMRIN TAN KOHEN QE KA QEN VIKTIMA NE PUSHTET E TIPI SKA PAS RRUGDALJE VEQ SE E KA MASAKRU ZOT MOS NA PROVO VEQ SE UNE EDHE FAMILJEN JA KISHA ZHDUK KTI TIPI QKA KAN DIT ME BA ME POPULL E KTA ZOTI I SHFAROST ME TEMEL E KURR MOS JAU MRRIFT ME I HARGJU PARET QE KAN VJEDHE POPULLIT...

kemo16.06.2012/17:19

Me thike 8 here vetes ?! Me u pas fure ose me u pas vet ... me revole po , po me doket shume rrene e thjesht , me mashtru popllin ne kete menyre serbia naj ka baa edhe ske pas qka ban ! Marree "???!!!

Alban Kosovari16.06.2012/17:04

Per c'do plagosje apo lendim te ndonje serbi ,gjithmon ka reaguar ambasada Amerikane dhe shumicen e herave kan shkuar ne vendin e ngjarjes!......Ku esht zotriu Dell tani,ai qe esht i paguar nga taksat e pupullit amerikan,per ti mbrojtur intersat dhe popullin amerikan ne kete rast ne Kosove!Me sa po shof une ky rast do te zbulohet nja 100 vite pas zbulimit te vertets ,se ... jes se JFK!

M.G.16.06.2012/17:02

Kjo qka bejne POLICIA JONE eshe hajgare une kom ni qe e ... n njeri veten edhe e furrë por qe e therr njeri 7 here thik veten une skom pa kurr, kjo osht kriim i organizum bashk me policine e cila i mshef te gjitha kriimet per qata te ne ska as ligj as shtet as korgjo edhe pak ka mu bo shteti mafi si ne BUGARI dhe skem me pa as drite as diell me sy sa te ka hajna te flliqt qe sna lan mi qel syt kurr.

bashkim Latifi16.06.2012/16:50

S'ka lidhje se a eshte vet ... sje apo krim, njeriu ka shku. Mos u merzitni, edhe nja dy dite mediet na shurdhojne me te dhe mandej çdo gje e merr lumi dhe jeta vazhdon me korrupcion e me dallavere, keshtu qe mos u lodheni shume rreth kesaj ngjarje, ne te dy verzionet, ky njeri ja ka bere vetes, ska qendru ne SHBA mire e rehat po ka ardhe ne kete vend ku vetem krimi dhe korrupcioni kane perparuar e asgje tjeter.

shoferi16.06.2012/16:36

e di se nuk do ta botoni, por, le të dihet
në prononcimin e pare para gazetareve privatisht...pa kamera te kyqura pas ... sjes se Dino Asanajt, prokurori ka deklaruar se autor i ... sjes eshte shoferi i tij.... e kush jane urdherdhenesit, besoj se nuk eshte shume veshtire te qellohet...Pak kush ka pase mundesi te jete afer viktimes, marre parasysh te gjitha masat e sigurise...Gergjalija po na e shan inteligjencen, turp le te kete dhe le ta dije se meqenese din shume per rastin dhe se ka pranuar ta "luaj lojen e piste", as ai nuk e ka te ardhmen e sigurte. A thua kush do t'ia beje obduksionin atij???

I merzituri16.06.2012/16:35

ooo kto rrena nuk pin uj ma o Qeveria e Kosoves. Nuk ka shans qe nje njeri ta therr veten thik 11 here siq tha mjeku ligjor ne Interaktiv mbreme qe "Asanaj ka goditur veten 11 her thike". Mua po me qudit fakti se ne fillim te gjitha portalet e gazetat than se eshte ... re, dhe po ashtu te gjithe thoshin se duhet te gjindet sa me shpejt ai qe e ka bere kete akte qyqar, edhe kur filluan dyshimet epr vet ... sje perseri ato ishin 1 te mundshme qe zotri Asanaj ka bere vet ... sje. DHE NE FUND THONE QE E KA THERR VETEN THIKE 11 HERE DHE KA VDEKUR. Ku eshte Drejtesia ketu ku eshte AKIja, Ku eshte Kuvendi, Ku eshte zori i popullit. Ku jemi ne Shqipetaret, eh mo zot ma keq per neve.

besi16.06.2012/16:09

Une nje send po quditem kur po lexoj qe ky zotria ka ber vet ... sje e ka ther veten me shum se 6 her ,un studjoj ne suedi mjeksin edhe kjo ne asnje liber nuk thot qe njeri mundet me therr veten 6 her ,kjo eshte e pamundur njeriu nje therje kur ta bej qe ja prek qelizat e brendshme te trupit aj ska fuqi ma te leviz e nuk e di qysh aj ke ne gjendje mandej ta therr veten ,thjesht kjo eshte ... sje profesioniste e vet shtetit

malesoriny16.06.2012/16:09

Kjo eshte loje vdekje e dyte qe i behet te ndjerit, eshte nje ndytesire lajmesh qe leshohen ne publik dhe luajne me nje pupull te tere pa piken e turpit, qe vetem ne regjimin e Enver Hoxhes ka mund te ndodh. Strategjia se si eshte mbyt, kush e ka mbyt,kush e ka detyrue te merr thiken e te shkruan letren, jane aq te qarta qe mund te ndodhenin vetem ne nje shtet mafioz te tipi Al Capone , John Gotti ose Enver Hoxha style. Pse familja u ngut ta varros? A ka pas ky njeri familje , shoke apo bashkepuntor ne SHBA qe te inicojn nje investigim te dyt amerikan meqe ka pas nenshtetesi amerikane. Dino Asanja kurren e kurres nuk e ka ... veten.
Ky eshte imazh i keq qe i behet Koosves, eshte deshprim per te gjithe shqiptaret jashte atdheut. Si mund te shkon ne Europe me nje udheheqje rrence dhe pa pike vlerash morale. Kush ju beson te investoj ne Kosove?. PO, ju besojn se jeni servil dhe te huajve ua puthni kembet. TURP TURP .TUPRI i udheheqjes se Kosoves. Shtet pa Gjygj, pa Ligj. Asnje subjekt shteteror nuk te bene konforte te ndihesh si je shtet, qe ke rregullesi, siguri, perparim, te ndertojesh jeten apo familjen ne ket vend.

Hana16.06.2012/15:48

Me lart e lexova qe i ndjeri Asanaj te merkuren ka bere vet ... sje tash shtrohet pytja si eshte e mundur qe te merkuren ka bere vet ... sje e te enjten e ka dergu ne spital ky rast eshte shume i rend por edhe dihet mire qe eshte pergatit me koh kjo ... sje ngushllime familjes sepse te gjithe jemi te prekur nga ky rast

meli16.06.2012/15:38

1 pytje per doktorret qe bon obdukcjonin akini pa kur me nje qekiq tuj ngul gozhde mi ra gishtit qysh te dhemb 10 minuta smunesh me marr qekiqin prej dhimtes e lere mo 9 plag me jabo veti me thik

meli16.06.2012/15:22

ku asht thaqi keshe ne arabi ??????

peja florida16.06.2012/15:06

ia moren jeten biznismenet analfabet te kosoves. e futen ne dhe para se te reagoj ambasada e usa dhe para se te behen hulumtimet 100 .... ia moren jeten

suisse16.06.2012/15:01

ska nevoj per etopsi as 1 minut as nji person ne bot nuk mundet me i mshu thik 8 here vetess nuk eksziston

jakupi16.06.2012/14:54

qysh sju vjen turp me rrejt,hej mjeksia ligjore,kjo eshte fundi i gjdo ffliqsire njerzore.mjeksia ligjore botnore thot qi njeriu kurren e kurres nuk ben vet ... sje me thik,kurr ska pas asnji rast te till.po ket person e kan ... vet qeveria e tash luejn,mej hup gjurmet pomane mend oj qeveri,kush ka than qi bjen milloshi,po juve tash qeveritar po ju ndertohet burgu ne gedofc te llapit me sigurin ma te nalt ne balkan.krejt kini me shkue na gedofc pdkldk aak akr krejtveq per juve po e maron evropa

Bush16.06.2012/14:43

mos harroni se ka qene qytetare amerikan dhe ka pas mjek edhe nderkombetare une besoj e ka pa qa ka ba tipi masi dul z.Ejupi dhe tha une jam i gatshum edhe prokurorite ti them z.asanaj u prek shum aq shume sa psiqikisht lujti njeri dhe nuk eshte i vetmi qe ka na vet ... sje me thike edhe zakonisht ata qe bajn me thike gjithmone i meshojn vetit shum heret shkurt njeri i lige

konakioni16.06.2012/14:42

o Dino Hasanaj tpast shpirti rahmet n'at dynja se ti kurr nuk e kishe therr vehten por kta tkan therr ty me strategji. Sikur ne ushtrin e ish Jugosllavis kur i mbytte KOSi shqiptart dhe ua mvasht vet ... sjet.

Arifi nga Fush Kosova16.06.2012/14:30

gerxhalija e ka shpall ... sjen vet ... sje seeee thika ishte e kuzhines edhe seee sipas tij ka vet ... sje edhe deri me 12 vet therrje. Por qfar ka ne kto spjegime nga profesioni i tij?. Eeee, edhe per ket do te ket pergjigje mirepo ma von.

xhevdeti16.06.2012/14:24

Konflikt interesiiiiiiiiiiiiii,hetimet vazhdoineeeeeeeeeeeeeee pa sukses ashtu si per shume krime te tjera enigmatikeeeeeeeee.

Rozelita16.06.2012/14:13

Kot mundoheni te bidni popullin se kjo eshte vete ... sje.
Eshte shume gje e rende kur sinkronizohet "pushteti" te cilesoje ... sjen vete ... sje.
A kemi kurajen qe ketu ti themi STOP ksaj te keqeje! Apo do ti mbyllim syte e te behemi pjese e kesaj loje makabre me popull!

Katundari16.06.2012/14:02


Me ka ardhe keq te komentoj lidhur me kete rast sepse eshte rast i rende.Familjes se Dinos ngushllime.Por kur lexova ketu se po flitet edhe per nje " rast vete ... sjeje",e nese keshtu e jep edhe perfundimin KOMISIONI mjekoligjor,e jo nje mjeke specialist i mjekesise ligjore,atehere do te kisha nje rezerve me te vogel.Ndersa vetem nje mjek sado qofte ekseprt i mjekesise ligjore vete nuk duhej ti futet kesaj pune.Kjo nga se mu kujtua nje rast jashtezakonisht i rende qe pate ndodhur ne institutin e mjekesise ligjore ne Prishtine.Asokohe i ndjeri prof.Fadil Batalli ka pase nje ekspertize mjekoligjore ne rastin e ... sjes se nje gruaje nese nuk kam harru e cila ekspertize e kundershtoi perfundimin e mendimit te eskpertizes mjekoligjore te cilen e kishte bere me heret asistenti i dr.Batallit dr.Tefik Gashi.Per te mos e zgjatur dr.Arsim Gerxhaliu le te vete disa mjeke me te vjeter apo le te kerkon replikat ne gazeten Rilindja te asaj kohe e besoj se ajo gazete gjendet diku ne arkivin e Kosoves.Pra nese na ndodhin keso marifetlleqe,atehere po e them haptas se shqiptaret nuk jane te afte te mbajne shtet.Dhe kete e them me pergjegjesi te plote morale dhe penale!!!

Gazi16.06.2012/13:55

A nuk paska pas arme Dino komandanti me ... veten a, po e paska masakru keshtu me thik?! Veq njerezit qe nuk kane arme vetvriten me thike, keto Arsim Gerxhaliu duhet me dite. A ndoshta dino se ka perdore armen sepse ska dshate me ba zhurme per mo mi trazu njerezit.

Kujtim16.06.2012/13:55

Sipas mendimit tim unë mendoj se në këtë rast ka shumë të metura, nuk e besoi që njeriu mund ta mbys vehten në atë mënyrë aq mizore dhe aq të dhimbshme të pakten nuk kam dëgjuar për këtë llojë vetë ... sjeje siq thot ekspertiza. Njeriu mund ta mbyt vehtën me varje,revole ose në ndonjë menyrë tjetër por t'ja marr jeten vehtës në atë mënyrë është e pa kuptimit, dhe unë mendoj se ktu nuk ka të bëjë me vetë ... sje por dikush ka dasht të ndodh në këtë mënyrë.

krokodili16.06.2012/13:51

e more gergjali po te isha i une pjestar i kesaj familje se pari te kisha akuzuar ty per ndihmen ne kete krim.kurrrr nuk eshte e mundur qe njeriu ta masakroj vehten.ti mendon se populli ha bare
sdhe ti duhet te tregosh kush te detyroj
ta japish ket version te vdekjes ,dhe te tregosh sa para i ke marre per ket...
kuku per ne kush po na udheheq... aahh popull i mjere.as prej shkaut nuk kena hjek keshtu.

fitimi16.06.2012/13:37

mos rej o dr grgjaliu

B.Shala,Holande16.06.2012/13:37

Gabimi me i madh qe eshte bere rreth ketij rasti eshte kur thane se ai u therr shume here me thike.Sikur te kishin thene se utherr me thike pa permendur sa here kete rrene te kulluar ndoshta kishte patur mundesi qe ta kamufllojne disi.Por te pa pergatitur mire u doli fjala u therr disa here me thike.Kete rrene me nuk e gelltit askush.
Heshtja e familjes,e ambasades Amerikane dhe shume heshtje te tjera te bejne me dije se kjo nuk eshte vet ... sje.Vrasje e pergaditur,por jo mire e pergaditur qka pas ... sjes.

faik prapashtica16.06.2012/13:35

Une nuk jam ekspert por mendimi im esht se kursesi aij nuk ka mund spari mi ba 7 therrje me thik ne pjse te ndryshme te trupit e tani ne zemer mendoj se ky esht sulmuar nga dikush edhe therrjet e para e kan obligu me shkru nje leter qe me hup vemendjen opinionit edhe pert te qujtur sot kete vet ... sje pasi e ka shkru letren me doren e vet i ndjeri sulmusi e ka therr edhe ne zemer perndryshe aij qe donte te baj vet ... sje ka mundur vetem me nje therrje ne zemer edhe kish perfundu ketu

remzi avdullahu16.06.2012/13:35

Kame studijue ne Fakultetin e Veterinarise,nga pervoja e di se nje mace ose qene ,kur ngordhe ne rrethana te dyshimta ,behet autopsia me etapa dhe bajagi gjate,dhe kur japin deklaraten ,jane shume te kujdeshshem ne deklarime.
Kurse ne kete raste shume thjeshte konsatatojne vendosin se eshte vet ... sje ,perjashtojne te gjitha faktoret tjere ,shume e quditshme.Bile qe Arsim Grxhaliu flete edhe ne emer te antareve tjere te grupit.ta shohim si do te shkojne hetimet ,por me gjas si ndoshe ne Praktik do te zgjaten dhe stergjaten deri sa te harrohet rasti dhe te mbyllet lenda.

Avdullahi16.06.2012/13:27

SHIKu e din me se miri... !

Mehmet16.06.2012/13:23

Eshte dashur menjehere te reagoje Amerika dhe gjithe ket pune ta merr mbi veti se i ndjeri ka qene nenshtetas i Amerikes edhe Amerikanet do ta kishin zbardhur kete rast.

Hakiu16.06.2012/11:41

Ja kan ba sikur ati Selim Broshes, nuk ju konvenojn njerzit qe din gjera per ta. Pra, kjo eshte ... sje e organizuar nga SHIK, me vete fakti qe eshte e harmonizuar me organet e shtetit. Nuk paska pasur kamera apo sigurim ne zyren e njeriut i cili ishte me i rendesishem se presidentja. Ne dite te sodit edhe dyqanet e vogla kan kamera e sigurim ndersa ky jo.

toni 16.06.2012/11:30

REMZI EJUPI ? PO PO NUK KA QE NUK KA FAJ, PO NEJSE JU I DINI PUNET ME MIR SE NE!

erhan tan16.06.2012/11:28

per nje aksident te vogel behet odupsimi 2dite kurse per kete ngjarje 20 ore,memzi priten ta vorosin .as 24 ore nuk priten e futen ne dhe ta mbyllin menjehere proceduren.

edon visoka 16.06.2012/11:21

mjert na ne qfar vendi po jetojm , a din qysh ja ka bo policia ne qit rast si me vdek njeri prej infarktit e me thon ka pas gjakderdhje n tru , ose me shkel dikon kerri e me thon ka pas kancer .. nese ju SHTETI keni rrshit e jeni bo budall , populli osht hala i kfjellt , nuk mundet njeri me therr veten aq shum per me bo vet ... sje .. nese ka dasht me mbyt veten ka mujt me ni plum nkry me kry ket pun .. lagja ne te cilen aj jeton osht plot kamera dhe sigurim .. ku ishte sigurimi ne at koh ?? kush ka hy dhe kush ka dal nga fshati nderkombtar nga ora 12 deri ne oren 1 e 30 ?? leni pallavrat se na bari nuk po hajm po tregone te verteten

Altrim aliu16.06.2012/11:14

Asht e pamundun te bahet vet ... je ne kete menyre,harakiri ... sje japoneze bahet me nji mjete tejet te mpreht dhe sakte ne damtimin e organeve gjenitale,ndersa njeriu pa qene i ndikuem nga ndonji lende kimike asesi duerte nuk force te qellojne mbi tri here Gerxhaliu dhe bashkepuntoret e tij jane amator apo te ndikuem politikisht,kjo asht ... sje politike

Mirsadi Peje16.06.2012/11:09

Se Dino Asanaj ka bere Vete ... sje NUK BESOJ FARE HIQ.
Se Arsim Gerxhaliu ka Genjyer eshte shume e sakte,pra Arsim Gerxhaliu ka RREJT sa eshte i rend.
Se Kosoven do ta Udheheq Ramush Haradinaj eshte e sakte se DUGAGJINI duhet te KANTONIZOHET nga Kosova duhet Gjithsesi.
Justice komenti juaj eshte i mire vetem se mos te qudit pse nuk ka reagu Ambasada Amerikane sepse Ambasada Amerikane do te thot Hashim Thaqi.

bardha16.06.2012/10:52

Ku ku qkas nika njeriu i gjall, hajmedet per kohen qe e kemi prit , si ashtë e mundur njeriu t'ia baj vetes ne këtë menyrë masakren .Athu qka po mendojnë keta te humbur qe e japin ketë deklarat vet ... sje , a po mendojn se krejt njerëzit e kosoves janë budall a qka ?

billi16.06.2012/10:50

po kjo eshte ... sje me paramndim kadal dale deri te nenshkrimi i letres e tani penalltija ne zemer MJEKESIA LIGJORE ESHTE DESHTIM ME POLICI E DREJTESI JANE ZERROOOOOOOOOOOO turp edhe per Gergjaliun qe se thot te verteten NJERIU NJEHERE VDES O MJEK.

Qufaj16.06.2012/10:48

Vrasjet ne te cilat jan te involvuar Peshqit e mdhenje ne perendim u japin epitetin e vet ... sjes apo shum shpesh i klasifikojn te "vet ... ret" si persona me depresion,kjo ndoshta per shkak se pasojat politike cilsohet te jen te mdha per Peshqit e mdhenje,se ka thash e thema se i ndjeri tashme kishte kercenuar te involvuarit ne disa asete,me publikim te detajeve rreth tyre.Te vet ... ret spublikojn dot gje.Urime PDKAAKshtetndertuese.

shaja16.06.2012/10:46

@Agjentit 007ndoshta as Thaqi nuk guxon te ndihet gjalle se e hekin sikur Gjingjiqin , ktu jane ne pytje milionat e per keto shuma gjithkund ne bote humbet njeriu mbrenda nate
e gjen ndonje "fatkeqesi" apo vete ... sje sikur ne kete rast
KRIM I ORGANIZUAR nuk ka brina si ketu ne kosove ashtu ne tere boten , mbetet vetem shpresa qe te zbardhet kjo ... sje sa me shpejt

justice16.06.2012/10:42

Dinon, ndjese paste, e kam njofte personalisht mbi 20 vjet. Ky nuk e ka pase karakterin e personit qe do te bente vete ... sje.

Po t'i kishte ardhe puna ngusht, shume lehte ka pase mundesi te shkoje ne amerike shtetas amerikan ishte, ku edhe para se te kthehej ne Kosove ka pasur biznes te suksesshem qe ende ekziston perkunder shpifjeve, banese luksoze ne Park Avenue, NYC qysh prej 1994.

Ambasada Amerikane duhet te kerkoje sqarim mbi vdekjen e nje qytetarit te saj. State Dep. duhet te jete pjese e obdukcionit, se keta palaqot tane me 1000 euro i korrupton, qysh i korruptuen dje masdite se paradite thonin qe nuk eshte vet ... sje.

Dinon e ka ... ai dreqi i madh, te cilit ngadale po i hiqet mbulesa. Me kete akt, ai i ka siguru ndoshta edhe 12 vjet ekzistence. Po heret a vone, ka me e gjete ajo qe e meriton.

Kjo eshte thjesht, nje ... sje e paramenduar! Pse 9 here? Sepse Dino ka qene i plote, i fuqishem, edhe eshte vetmbrojte. Jam i bindun qe ... sesi poashtu ka plage ne trup...

Klasiku16.06.2012/10:38

Si qytetar i Amerikes, Dino e ka merituar nje obdukcion te pavarur, nga ekipi i State Departmentit. Sa nuk eshte bere vone, trupi i dij duhet te ekshumohet, dhe te behen analiza profesionale.

Pse hesht ambasada, une nuk e di!

Njeriu kur ben vete ... sje, prehet njehere, dhe vdes nga gjakderdhja.

Me 9 plage, kjo duket se ka pase edhe person tjeter aty, me te cilin ka pasur "lufte" per jete. Jam i bindur qe ne ate thike ka gjak edhe te ... sesit, i cili me siguri ka plage ne trupin e tij.

A i ka shiquar dikush kamerat ne shtepi? Ku ishte bashkeshortja? Kush e thirri policine?

Shume pjese te enigmes mungojne... e ndoshta edhe eshte shume vone pasi qe vendi i krimit vec eshte kontaminuar nga ekipet e korruptume te forensikes Kosovare.

Leon16.06.2012/10:37

Marre a ke ai Samurai apo ju dukemi ne klas te 1 hahahha mekat per per njerzt qe drejtojn shtetin ,vjedhje , ... sje tash edhe vet ... sje nuk zbulohen ncncnc vit i sukseseve brravo , kush eshte ne list tash Hashish Thaqi

EXPERTI16.06.2012/10:37

une si ekspert i kriminalistikes ky neri esht i ... r e jo vet ... r,njeri ne momentin kur ther vet veten ne therjen e par alivanoset menjehr,dhe humb vetedijen,nuk ka asnje koment per vet ... rje,per mua mbas kesaj ... rje profesionale,qendrojn r. e. dhe b.p.

Florenti16.06.2012/10:35

Qyshe po kan ftyr me than ka ba vete ... sje me thik.Me pas dashur me myt veten me thike e kishe mbyt ne shpin e vet e jo ne ztyre me siguri thaka paska kom paska ec e ka shkue vete te zyren e atina.Pas 24 oreve thojn u gjet thika ne zyre a ne fillim nuk e kan than policija paten than se u gjet veqe nje leter edhe nje stilo laps.Tashti del gjithe qka.NO COMENT KETU I THOJN KOSOVE

akuq e zi16.06.2012/10:34

eshte e mundur gjdo gje,te trgone posti qe ka patur,keshilltare i thaqit,shef i privatizimit,psh,,,,nje komandant bleu para 2 vjete 50 hektare toke 50000eu,dhe sa ka raste tjera

zogu16.06.2012/10:26

ani te perzier ne keto muhabete naser osmani,hiq per lakmi nuk eshte ai far'edhe mos te harojme behxhet pacollin,ne rastin grand.edhe zeka ka qene shok me kete.dmth gjithe lomshi politik i Kosoves.zoti e rujte popullin tim.

ngushllimi16.06.2012/10:25

Ne kosovë mund te ndodh gjith qka
Nuk mund ta paramendoj se i ndjeri dino asanaj ta ket vet ... r veten
por ne kosovë mund te ndodh sipas policis dhe institut mjeko ligjor se edhe po nje njeri ta ... sin ata e shpallit si vet ... sje ne polici vdhjedhet droga para edhe ari po as gje nuk nderrmeret sepse aty eshte hashim thaqi e banda e ti fam keq sa i perket naser osmanit mund te ket edhe aj kisht ne ... sjen e dino asanaj sepse naseri e bujari e shfrytezojn ende fondi vendlindja thrret NGUSHLLIME FAMILJES SE DINO ASANAJ U PREFT NE PAQE NDERSA HASHIM THAQI ME BANDEN E TI E MERITOJN TE JEN NE VEND TE DINO ASANAJ

Faruk16.06.2012/10:15

Kjo vdekje mund te cilsohet si vdekle e dyshimt, kur mjeko ligjoret thojn se eshte vet ... r athua pse mirren ne pytje njerzit tjer?.
Per mendimin tim kjo eshte nje ... sje e tipit shtetror ,kete njeri e ka ... r vet shteti dhe politika! shtrohet pytja athua pse njeher u tha eshte ... r pastaj u desht nje intervenim i politikesh dhe menjeher u shpall i vet ... r asnjeher nuk kam par se mbram ne emisijonin interaktiv ai Gergjaliu i mjeksis ligjore asnjeher nuk ka qen bindes dhe ka qaluar ne shum pyetje, edhe ai njeri eshte i kercnuar dhe i detyruar nga strukturat e SHIKut per ta shpallur te vet ... r sikur se ne rastin Bllaca qe u mundojshin me shpall te qmendur Nazim Bllacen edhe ketu po mundohen me shpall te "vet ... r".turp per njerzit e politikes dhe te policis.

jetoni16.06.2012/10:09

o njerz po qa po flitni ju lutem pak logjik
si eshte e mundur qe vetes 7 her thik mi ra vetit
kjo po behet sikur ndaj bllaces ai tregojke per krimet qe jan ber nga SHIKu
e keta dilshin e thojshin bllaca eshte i smur

berisha16.06.2012/10:01

nuk eshte e mundur qe njeriu ta godas veten 8 her me thike,mirpo duke u bazuar ne mega intelegjencen e policise se kosoves me duhet te besoj.

Agenti 00716.06.2012/09:54

Ja skenari i ... sjes
Se pari e kercenuan ta shkruan at letren qe u gjet aty dhe ate duke e there ngadale...mandej kur e nenshkroi e goditen ne zemer...
Kush e ... u e pse...Hashimi me kompani per ti mbuluar gjurmet e ndyta dhe per ta gjuajt krejt ket rast ne teren privat gjoja qe u vet ... per shkak te akuzave per korrupcion...shum qesharake, apo jo!?

izeti16.06.2012/09:00

EDHE NJERZIT E AUTOPSIS JAN TE SHITUR, TE SHNTAZHUAR, TE PA DIJSHEM DHE JO EKSPERT. NGASE NJERIU THJESHT KA QEN I MBYTUR E JO I VETVRAR.