Vështrime

Flaka Surroi

Flaka Surroi

Serumi i Gjarpnit

Mustafa, si politikan që merret me këtë hobi qe 30 vjet, është dashur ta dinte se Thaçi nuk do t’ia lëshonte postin, po të mos ...

Flaka Surroi

Flaka Surroi

Hijedritat

Ajo e së shtunës ka qenë protesta më madhështore që ka përjetuar Prishtina në shumë vjet. Prishja e saj në fund duket tepër e ...

Lumir Abdixhiku

Lumir Abdixhiku

“Trepça”

Të gjitha pretendimet e Qeverisë së Serbisë për hise në “Trepçë”, janë ligjërisht po aq jovalide sa edhe pretendimet e saj pë...

Elmaz Isufi

Elmaz Isufi

Shkëlqimi i humbur i “Trepçës”

Mitrovicën për të parën herë e kam vizituar në fund të viteve 80, si gjimnazist. Mbaj mend që pasi kaluam urën mbi Ibër dhe bëm...

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci
Galeria >

Mes Për Mes

Lajme

Albin Kurti në lot

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është parë me lot në sy, por se lotët i kishte nga gazi lotsjellës, dhe jo nga ngjarjet që po ndodhin në vend...

Shkupi injoron mesazhet e Tiranës dhe Prishtinës për Marrëveshjen e Ohrit

Partia bartëse e pushtetit në Maqedoni, VMRO-DPMNE, nuk përfillë mesazhet e Tiranës dhe Prishtinës zyrtare për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit...

Goditet një unazë ruse e spiunimit në SHBA

Prokurorët federalë të Shteteve të Bashkuara kanë ngritur akuza kundër tre personave, që dyshohet se kanë qenë pjesë e një unaze ruse të spiunimit në Nju ...

Kulturë

“Trangullat” e Teatrit Dodona, dramë midis idealit e keqpërdorimit të UÇK-së

Gjilan, 27 janar - Talia e Flakës, e cila mbahet në kuadër të manifestimit mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2015”, ka vazhduar mbrëmë me shfaqjen “Trangullat...

Filarmonia nis vitin me tinguj klasikë e romantikë

Prishtinë, 27 janar – Sikur tradicionalisht, publiku mbushi sallën e kuqe...

Erzen Shkololli ftohet në “Artgenève 2015”

Tiranë, 26 janar– Drejtori i Galerisë Kombëtare të Kosovës, Erzen Shkololli, është ftuar si mysafir nderi në edicionin e 4-të të Artgenève, që do të mbahet...

Sport

Sa për paratë e biletave, klubet shuhen brenda natës

Klubet e Superligës në futboll për çdo ndeshje që e organizojnë shesin numër të caktuar të biletave. Zakonisht shesin qindra bileta, ndonëse në stadiume ndodh ...

Sporti shkollor në kërkim të talenteve që s'po i gjen

Nga rreth 400 mijë nxënës të shkollave fillore dhe të mesme, rreth 35 mijë prej tyre vitin e kaluar kanë qenë aktivë në garat e nivelit shkollor komunal dhe ...

United refuzon ofertën e PSG-së për Januzajn

Agjenti i Adnan Januzajt, Dirk de Vriese ka treguar se Paris Saint-Germain ka kërkuar shërbimet e reprezentuesit belg gjatë afatit kalimtar të janarit, por Manchester...

Lëmsh

Duhanxhiu gjatë jetës për cigare shpenzon 1,4 milion dollarë

Uashington, 27 janar - Një hulumtim i kryer në Pensilvani (SHBA) tregon se gjatë jetës duhanpirësi harxhon 1,4 milion dollar...

Pa këmbë, 12 vjeçari mrekullon botën [video]

Ruben Roland ishte nëntë vjeç kur derisa po punonte në arë i kishte kaluar mbi këmbën e majtë rrota e traktorit...

Moment dramatik kur mësuesi shpëton nxënësit nga një vrasës me thikë [video]

Ky është momenti dramatik kur një mësues trim hyn me makinë në oborrin e shkollës dhe shkel një person të akuzuar se po i sulmon nxënësit me një thikë mishi...

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

ec me kohën...