Usein Bolt hap sezonin me një fitore bindëse

6 Maj 2012 - 14:11      

Njeriu më i shpejtë në planet, Usein Bolt hapi sezonin në mitingun e kryeqytetit të Jamaicas, Kingston dhe menjëherë vrapoi rezultatin më të mirë të këtij viti në 100 metra për 9.82 sekonda

Kingston, 6 maj - Njeriu më i shpejtë në planet, Usein Bolt hapi sezonin në mitingun e kryeqytetit të Jamaicas, Kingston dhe menjëherë vrapoi rezultatin më të mirë të këtij viti në 100 metra për 9.82 sekonda.

Mbajtësi i rekordit botëror në disiplinën e shkurtër (9,58) ishte jashtëzakonisht i kënaqur me këtë, ndër të tjera, sepse ai mbeti i qetë dhe pas fillimeve të gabuara ka ruajtur përqendrimin në garë.

"Ky është padyshim një fillim i mirë. Unë jam ndjerë shumë më mirë se vitin e kaluar dhe besoj se unë do të vazhdojë të jem edhe më i mirë", ka thënë Bolt.

Vendi i dytë dhe i tretë gjithashtu e fituan xhamajkianët Michael Freyter, me 10.0 sekonda dhe Leron Clark me 10.3 sekonda.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...