Në Ditën e Tokës, botës i duhet më tepër ushqim

22 Prill 2012 - 17:21      

Derisa vendet në gjithë botën sot e shënojnë Ditën e Tokës, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon, tha se këtë ditë duhet të nderohet “planeti ynë i vetëm dhe vendi i njerëzve në të”.

New –York, 22 prill - Derisa vendet në gjithë botën sot e shënojnë Ditën e Tokës, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon, tha se këtë ditë duhet të nderohet “planeti ynë i vetëm dhe vendi i njerëzve në të”.

Në një kumtesë me rastin e 22 prillit, Ditës së Tokës, Ban Ki-Moon tha se botës do t’i duhen më tepër ushqim, energji, ujë dhe vende të punës, gjatë 20 viteve të ardhshme.

Vende të ndryshme e shënojnë Ditën e Tokës me mbjelljen e fidanëve dhe me ndaljen e qëllimshme të rrymës për një orë.comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...