Erkand Qerimaj, kampion i dyfishtë evropian

12 Prill 2012 - 22:22      

Një sukses të ri të madh ndërkombëtar kanë korrë sot peshëngritësit shqiptarë në aenën ndërkombëtare.

Antalya, 12 prill - Një sukses të ri të madh ndërkombëtar kanë korrë sot peshëngritësit shqiptarë në aenën ndërkombëtare. Peshëngritësi shqiptar nga rrethina e Shkodrës, Erkand Qerimaj ka fituar dy tituj të kampionit evropian në kampionatin që po zhvillohet në Antalya të Turqisë.

Qerimaj doli i pari i pari në shtytje, me 190 kg., si në dy garësh me gjithsej 348 kg peshë të ngritur.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...