U hap Spitali Amerikan në Prishtinë

6 Prill 2012 - 19:18      

Në Prishtinë, më saktësisht në Hajvali, sot është hapur solemnisht Spitali Amerikan, ndërsa në hapje kanë qenë edhe presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri kosovar i Shëndetësisë, Ferid Agani.

Prishtinë, 6 prill – Në Prishtinë, më saktësisht në Hajvali, sot është hapur solemnisht Spitali Amerikan, ndërsa në hapje kanë qenë edhe presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri kosovar i Shëndetësisë, Ferid Agani. 

Drejtuesit e këtij institucioni thanë se ky spital është i tipit të përgjithshëm dhe ofron pjesën më të madhe të shërbimeve shëndetësore 24 orë në ditë.

Në stafin e këtij spitali janë të punësuar rreth 100 persona, mjekë të specializuar vendorë e ndërkombëtarë, kurse investimi nismëtar në të është 7 milionë euro. 

Spitali Amerikan i hapur në Kosovë është pjesë e rrjetit të Spitaleve Amerikane të cilët 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...