Prishtinë: Shitja e kafshëve për kurban bëhet vetëm në tregun e kafshëve

1 Nëntor 2011 - 17:15      

Komuna e Prishtinës, Inspekcioni komunal njofton të gjithë qytetarët dhe shitësit e kafshëve për kurban, me rastin e Festës së Kurban Bajramit, se shitja e kafshëve do të behet në tregun e kafshëve në magjistralen Prishtinë-Podujeve, në dalje të qytetit.

Prishtinë, 1 nëntor - Komuna e Prishtinës, Inspekcioni komunal njofton të gjithë qytetarët dhe shitësit e kafshëve për kurban, me rastin e Festës së Kurban Bajramit, se shitja e kafshëve do të behet në tregun e kafshëve në magjistralen Prishtinë-Podujeve, në dalje të qytetit.

Të gjithë shitësit e kafshëve për kurban nëse hasën nga inspektorët komunal duke tregtuar në rrugë dhe rrugica të qytetit, ndaj tyre do të merren masa ligjore.

Që nga nesër, më  2 nëntor deri në ditën e festës së Kurban Bajramit, qyteti do të inspektohet nga inspektorët e komunës në mbështetje të Policisë së Kosovës, të cilët do të pamundësojnë shitjen e kafshëve në rrugët dhe rrugicat e qytetit.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...