IADK-ja dhe EUred ndihmojnë fermerët e rajonit të Mitrovicës

25 Qershor 2011 - 15:12      

Zyrtarë të BE-së, të komunave të rajonit të Mitrovicës si dhe ata të IADK-së kanë inspektuar të shtunën financimet e tyre të përbashkëta në agrikulturë në rajonin e Mitrovicës. Financimet e përbashkët të këtyre organizmave prej 447 mijë euro,

Mitrovicë, 25 qershor-Zyrtarë të BE-së, të komunave të rajonit të Mitrovicës si dhe ata të IADK-së kanë inspektuar të shtunën financimet e tyre të përbashkëta në agrikulturë në rajonin e Mitrovicës. Financimet e përbashkët të këtyre organizmave prej 447 mijë euro, janë bërë në kuadër të projektit “Promovimi I bujqësisë, hortikulturës, blegtorisë dhe prodhimtarisë së frutave” ndërsa janë implementuar nga IADK-ja dhe EUred.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...