AAK-ja mbyll procesin e kandidimit për KK

15 Shtator 2009 - 11:00      

AAK-ja për Vitinë të hënën me një konferencë shtypi ka bërë të njohur se ka përmbyllur aktivitetet rreth hartimit të listës së kandidatëve të saj për KK

AAK-ja për Vitinë të hënën me një konferencë shtypi ka bërë të njohur se ka përmbyllur aktivitetet rreth hartimit të listës së kandidatëve të saj për KK, prej 29 kandidatësh për 27 vende në KK, së cilës i prin Skënderbe Hebibi, kryetar aktual i Degës së AAK-së. Enver Rrustemi, kandidat i AAK-së për kryetar komune, ka thënë se AAK-ja gjatë përpilimit të listës për këshilltarë të KK-së ka marrë parasysh përgatitjen profesionale dhe shtrirjen gjeografike.

Ka theksuar se  krahas përgatitjes së listës elektorale për KK, ka shtrirë edhe aktivitetin e saj nëpër nëndegë, ku shihet se ka një interesim të madh të aderimit në AAK. “Gjatë kësaj kohe pos aderimeve individuale në AAK në Stubëll kemi pasur edhe aderimin e 70 anëtarëve të rinj të cilët librezat i kanë marrë drejtpërdrejt nga kryetari Haradianaj”, thotë Rrustemi.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...