Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Serbi, më 16 mars

29 Janar 2014 - 12:56      

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka shpallur sot zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, që do të mbahen më 16 mars.

Beograd, 29 janar - Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka shpallur sot zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, që do të mbahen më 16 mars.

Ai ka nënshkruar edhe Dekretin për shpërndarjen e Parlamentit të Serbisë.

“Kemi krijuar dhe kemi përtërirë miqësitë me Lindjen, Perëndimin, Veriun e Jugun, por tani na presin shumë punë dhe reforma të dhembshme që do të çojnë përpara jetën e qytetarëve, përmbushja e kushteve që ia shtron BE-ja secilit kandidat”, ka deklaruar Nikoliq pas nënshkrimit të Dekretit.

Ai, sipas FoNet, transmeton Koha.net, ka përmendur edhe vendosjen e dialogut me, siç është shprehur ai, institucionet e përkohshme në Prishtinë dhe ka hapur rrugën dhe është pranuar si shtet (e ka fjalën për Serbinë).

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...