KQZ publikoi rezultatet përfundimtare

14 Nëntor 2013 - 23:55      

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar sonte rezultatet përfundimtare për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit.

Prishtinë, 14 nëntor - Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar sonte rezultatet përfundimtare për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit.

Rezultatet janë këto:

Deçan:
Rasim Selmanaj fiton pa balotazh 54.26%

Gjakovë:
Mimoza Kusari-Lila- AKR 43.95 %
Pal Lekaj-AAK-LDD 35.70%

Gllogovc:
Nexhat Demaku PDK 63.44%

Gjilan:
Lutfi Haziri LDK 40.61%
Qemajl Mustafa PDK 25.44%

Dragash:
Salim Jenuzi PDK33.70%
Fatmir Mehmeti LDK 30.50%

Istog:
Fiton pa balotazh Haki Rugova 50.95%

Kaçanik:
Besim Ilazi PDK 52.64%

Klinë:
Sokol Bashota PDK 42.52%
Enver Berisha AAK-LDD 24.39%

Fushë Kosovë:
Fiton pa balotazh Burim Berisha LDK-64.33%

Kamenicë:
Shaip Surdulli LDK 32.95
Begazd Sinani PDK32.50

Mitrovicë e Jugu:
Avni Kastrati PDK 42.60%
Agim bahtiri AKR 21.90%

Leposaviq:
Fiton pa balotazh Dragan Jablanovic G.I Srpska 51.48%

Lipjan:
Shukri Buja PDK 36.05%
Imri Ahmeti LDK 35.09%

Novobërdë
Baajrush Ymeri LDK 31.47%
Sfetislav Ivanovic G.I Srpska 26.58%

Obiliq:
Mehmet Krasniqi LDK 30.52%
Xhafer Gashi AAK-LDD 26.34%

Rahovec:
Idriz Vehapi PDK 38.65%
Smajl Latifi AAK-LDD 32.86%

Pejë:
Gazmend Muhaxheri LDK 40.97%
Ali Berisha AAK-LDD 36.37%

Podujevë:
Fiton pa balotazh Agim Veliu LDK 50.16%

Prishtinë:
Isa Mustafa LDK 42.75%
Shpend Ahmeti VV 31.89%

Prizren:
Ramdan Muja PDK 37.23%
Eqrem Kryeziu 25.36%

Skenderaj:
Fiton pa balotazh Sami Lushtaku 88.21%

Shtime:
Fiton pa balotazh Naim Ismajli PDK 50.27%

Shtërpcë :
Bratislav Nicolic SLS 38.91%
Ivan Redzic G.I Srpska 36.02%

Suharekë:
Sali Asllanaj LDK 34.58%
Bali Muharremaj AAK –LDD 30.66%

Ferizaj:
Agim Aliu PDK 39.68%
Muharrem Svarqa LDK 34.29%

Viti:
Sokol Haliti LDK 36.41%
Nexhmedin Arifi PDK 23.79%

Vushtrri:
Bajram MUlaku PDK 38.99%
Muharrem Shabani AAK-LDD 22.40%

Zubin Potok:
Stevan Vulovic G.I Srpka 78.74%


Zveçan:
Fiton pa balotazh Vucina Jankovic G.I Srpska 57.55%

Malishevë:
Ragip Begaj IQPM 41.89%
Sali Morina LDK 26.19%

Junik:
Agron Kuçi AAK- LDD 47.81%
Zenun Shala LDK 32.54%

Mamushë :
Fiton pa balotazh Arif Butuç KTAP 52.59%

Hani I Elezit :
Fiton pa balotazh Rufki Suma, kandidat I pavarur 54.74%

Graçanicë:
Branimir Stojanovic G.I Srpska 48.70%
Bojan Stojanovic Savez Kosovski Srba 35.20%

Ranilluk:
Gradimir Mikic G.I Srpska 40.07%
Milan Artinovic SNPK 36.40%

Partesh
Nenad Cvetkovic SLS 45.82%
Dragan Nikolic G.I Srpska 33.91%

Kllokot:
Srecko Spasic G.I Srpska 35.50%
Sasha Mirkovic SLS 29.04%

Mitrovica e Veriut:
Agim Deva PDK 73.05%.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...