Peshkopi: 28-vjeçari vret të fejuarën

21 Tetor 2013 - 17:52      

Një vajze 17 vjeç është vrarë me armë gjahu nga i fejuari i saj 28 vjeç. Këto janë të dhënat e para për ngjarjen e ndodhur mesditën e të hënës në lagjen 'Çipure' të qytetit të Peshkopisë.Peshkopi, 21 tetor - Një vajze 17 vjeç është vrarë me armë gjahu nga i fejuari i saj 28 vjeç. Këto janë të dhënat e para për ngjarjen e ndodhur mesditën e të hënës në lagjen 'Çipure' të qytetit të Peshkopisë.

Viktima Mbaresa Torba është gjetur e pajetë ne kasolleën e bagëtive në shtëpinë e gjyshit të saj. Të dhënat e para flasin se autori i ngjarjes të jetë Arbër Deda, 28 vjeç. Dëshmitarët i thanë policisë se gjatë paradites mes dy të rinjve kishte patur një grindje e me pas është dëgjuar edhe krisma e armës, qe i mori jetën vajzës së re. Mendohet se vajza ka dalë që ta përcjellë të fejuarin dhe sapo është kthyer ai e ka qëlluar me armë në shpinë., transmeton TCH

Policia ka shpallur në kërkim autorin e krimit dhe ka gjetur në vendin e ngjarjes edhe armën. Sipas policisë autori i krimit është një person me precedente penale.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...