Kolona të gjata të automjeteve në Merdar

23 Gusht 2013 - 17:58      

Në pikëkalimin kufitar në Merdar ka kolona me kilometra të gjata të automjeteve që nga Kosova presin për të kaluar në Serbi.
Si njofton reporteri i radios KIM të Graçanicës, kolona e automjeteve lëviz shumë ngadalëë kështu që udhëtarët duhet të presin edhe një orë në mënyrë që në pikëkalimin e integruar IBM të identifikohen nga policia e Kosovës dhe ajo e Serbisë.

Graçanicë, 23 gusht – Në pikëkalimin kufitar në Merdar ka kolona me kilometra të gjata të automjeteve që nga Kosova presin për të kaluar në Serbi.

Si njofton reporteri i radios KIM të Graçanicës, kolona e automjeteve lëviz shumë ngadalë kështu që udhëtarët duhet të presin edhe një orë në mënyrë që në pikëkalimin e integruar IBM të identifikohen nga policia e Kosovës dhe ajo e Serbisë.

Në kolonë ka më së shumti shqiptarë, të cilët pas pushimit në vendlindje kthehen për të vazhduar punën dhe jetën në vendet e Evropës perëndimore, kurse raportohet që në mesin e udhëtarëve ka edhe fëmijë.

Problem tjetër është që në këtë vendkalim kufitar nuk ka as cisternë me ujë dhe as tualete, kurse këtë tollovi e shfrytëzojnë tregtarët ambulantë të cilët shesin pije të ftohta dhe suvenire me simbole të Kosovës.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...