Bukoshi në krah të LDK-së në zgjedhjet lokale e parlamentare

4 Gusht 2013 - 10:16      

Bujar Bukoshi ka thënë se do të përkrahë LDK-në që t'i fitojë zgjedhjet lokale dhe parlamentare, pavarësisht se është në koalicion me PDK-në.

Prishtinë, 4 gusht - Bujar Bukoshi ka thënë se do të përkrahë LDK-në që t'i fitojë zgjedhjet lokale dhe parlamentare, pavarësisht se është në koalicion me PDK-në.

Njëri prej themelueseve të Listës "Dr. Ibrahim Rugova", Bujar Bukoshi ka vendosur të përkrahë Lidhjen Demokratike të Kosovës në zgjedhjet lokale të kësaj vjeshte dhe në ato parlamentare që pritet të mbahen vitin e ardhshëm, transmeton Telegrafi .

Pavarësisht se është në koalicion me PDK-në në Qeveri, Bukoshi ka thënë se në zgjedhje do të përkrahë partinë që aktualisht e udhëheq miku e tij, Isa Mustafa.

"Ne jemi LDK, natyrisht ne do t\'i përkrahim edhe në zgjedhjet lokale. Dëshira jonë është që LDK të fitojë të gjitha komunat në zgjedhjet lokale e edhe në zgjedhjet parlamentare t’'i fitojë shumicën e votave dhe të qeverisë me vendin", ka thënë Bukoshi.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...