Vrasje në Metergovc të Podujevës

26 Qershor 2013 - 09:35      

Është arrestuar një person, pasi ai kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të një viktime, duke i shkaktuar lëndime vdekjeprurëse.
Ngjarja ka ndodhur të martën në fshatin Metergovc të Podujevës.

Podujevë, 26 qershor - Është arrestuar një person, pasi ai kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të një viktime, duke i shkaktuar lëndime vdekjeprurëse.

Ngjarja ka ndodhur të martën në fshatin Metergovc të Podujevës.

“Nga i dyshuari është konfiskuar një pushkë gjuetie Monte Karlo dy tytëshe me katër fishek të cal.16mm, ndërsa në shtëpinë e viktimës janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie me katër fishek dhe tjetra Karabinë me 62 fishekë të cal.7.64mm”, thuhet në raportin policor.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në Instituti i mjekësisë ligjore për autopsi, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...