Tetë studentë serbë aksidentohen në Mitrovicë

31 Maj 2013 - 19:07      

Në përplasjen ndërmjet dy automjeteve sot në mëngjes në Mitrovicë kanë pësuar lëndime tetë të rin. Më së keqi e ka pësuar një femër, e cila është transportuar për shërim në Kragujevac, kurse të lënduarit e tjerë janë dërguar në spitalin e Mitrovicës, njofton agjencia e lajmeve Tanjug.

Mitrovicë, 31 maj – Në përplasjen ndërmjet dy automjeteve sot në mëngjes në Mitrovicë kanë pësuar lëndime tetë të rin. Më së keqi e ka pësuar një femër, e cila është transportuar për shërim në Kragujevac, kurse të lënduarit e tjerë janë dërguar në spitalin e Mitrovicës, njofton agjencia e lajmeve Tanjug.

Zëvendësi rajonal i drejtorit të Policisë së Kosovës, Ergin Mediq deklaroi se aksidenti ka ndodhur rreth orës 4 e 20 minuta të mëngjesit, në pjesën veriore të Mitrovicës, kurse arsye e aksidentit është shpejtësia dhe mosrespektimi i rregullave të trafikut. “Hetimi do të konstatojë nëse shoferët kanë qenë të dehur”, shoti ai. 

Të gjithjë të lënduarit janë studentë nga Kosova dhe Serbia. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...