Në Rubikon sonte: Për çka po akuzohet "Grupi i Drenicës"?

28 Maj 2013 - 15:54      

Kush bëri krime në Kosovë?

Kush bëri krime në Kosovë?

A u respektuan konventat për të drejta të njeriut nga Ushtria Çlirimtare e Kosovë?

A pati qendër ndalimi UÇK-ja në Likoc?

A po tentohet të futet me një thes lufta çlirimtare me krimet e Serbisë në Kosovë?

A ka dëshmi të mjaftueshme për tu ngritur aktakuza ndaj ish-komandantëve të UÇK-së?

Mysafirë:  Xhavit Jashari - Përfaqësues i Organizatave të Veteranëve të Luftës

Tomë Gashi - Avokat i Sylejman Selimit,  Fadil Lepaja - Analist politik dhe Shkelzen Gashi – Publicist. Rubikoni në KTV mund ta ndiqni nga ora 20.00 ndërsa në TVArta nga 22.00.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...