Dy pensionistë nëpër Evropë me një traktor të vjetër

27 Maj 2013 - 10:57      

Dy pensionistë francezë kanë ndërmend të udhëtojnë nëpër Evropë me një traktor të vjetër, të nxjerrë jashtë funksionimit 40 vjet më parë, njofton gazeta “Le Parisien”.
Udhëtarët, të cilët do të nisen për rrugë ditën e shtunë, kanë përcaktuar gjatësinë e rrugës prej tre mijë kilometrash përgjatë tetë vendeve evropiane. Pika e finishit do të jetë qyteti Amaliada në perëndim të Greqisë.

Paris, 27 maj - Dy pensionistë francezë kanë ndërmend të udhëtojnë nëpër Evropë me një traktor të vjetër, të nxjerrë jashtë funksionimit 40 vjet më parë, njofton gazeta “Le Parisien”.

Udhëtarët, të cilët do të nisen për rrugë ditën e shtunë, kanë përcaktuar gjatësinë e rrugës prej tre mijë kilometrash përgjatë tetë vendeve evropiane. Pika e finishit do të jetë qyteti Amaliada në perëndim të Greqisë.

Francezët kanë ndërmend t’ia dhurojnë traktorin shoqatës së vejushave të fermerëve të Greqisë, ku duke marrë parasysh krizën njerëzit janë të detyruar t’i kushtojnë më shumë vëmendje punimit të tokës.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...