Fieri heq simbolet e partive politike në qendër të qytetit

25 Maj 2013 - 22:34      

Bashkia e Fierit ka ndërmarrë sot një aksion duke hequr banderolat dhe flamujt e partive politike të vendosura pa leje në sheshin qendror “Nënë Tereza”, trasnmeton BW.Sipas Bashkisë së Fierit, vendosja e simboleve politike në sheshet kryesore publike, bëhet vetëm

Fier, 25 maj - Bashkia e Fierit ka ndërmarrë sot një aksion duke hequr banderolat dhe flamujt e partive politike të vendosura pa leje në sheshin qendror “Nënë Tereza”, trasnmeton BW.Sipas Bashkisë së Fierit, vendosja e simboleve politike në sheshet kryesore publike, bëhet vetëm gjatë mitingjeve dhe më pas ato hiqen përsëri. Gjatë ditës së sotme policia bashkiake, hoqi dekoret e Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste.

Gjatë heqjes, se simboleve te dy partive kryesore nuk pati incidente.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...