Autostrada Tiranë – Elbasan gati në qershor

10 Maj 2013 - 09:33      

Kanë përfunduar pothuajse plotësisht punimet në tunelin e Qafë Krrabës, pjesë e segmentit të rëndësishëm rrugor Tiranë - Elbasan. Ky segment është pjesë e Korridorit të Jugut. Aktualisht po punojnë rreth 1500 punëtorë të angazhuar nga firma Aktor.

Elbasan, 10 maj – Kanë përfunduar pothuajse plotësisht punimet në tunelin e Qafë Krrabës, pjesë e segmentit të rëndësishëm rrugor Tiranë - Elbasan. Ky segment është pjesë e Korridorit të Jugut. Aktualisht po punojnë rreth 1500 punëtorë të angazhuar nga firma Aktor.

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, gjatë inspektimit që u bëri punimeve në këtë rrugë, u shpreh i kënaqur me ritmet dhe cilësinë e tyre dhe paralajmëroi se ajo do të jetë gati në qershor. 

Kjo rrugë përbën një rëndësi të madhe për qytetarët e tregun e Tiranës dhe Elbasanit, pasi te dy qytetet afrohen shumë me njeri tjetrin.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...