Listat e kandidatëve për deputetë në Shqipëri

7 Maj 2013 - 09:29      

Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse orët e ditës së djeshme kanë qenë të gjitha momente pritjeje, partitë zyrtarizuan në mbrëmje vonë emrat e kandidatëve për deputetë. Dy krerët e partive më të mëdha, Berisha dhe Rama në daljet e tyre për mediat, i vlerësuan listat, si lista të fitores më 23 qershor.

Tiranë, 7 maj - Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse orët e ditës së djeshme kanë qenë të gjitha momente pritjeje, partitë zyrtarizuan në mbrëmje vonë emrat e kandidatëve për deputetë. Dy krerët e partive më të mëdha, Berisha dhe Rama në daljet e tyre për mediat, i vlerësuan listat, si lista të fitores më 23 qershor.

Ajo qe ra ne sy është fakti se Berisha në lista ka përfshirë dhe emrat e aleateve, ndërsa Rama jo.

Suprizat
E para që zyrtarizoi listën me emrat e kandidatëve ishte LSI. Plot 140 emra, por në të mungonte emri i të shumëpërfolurit, Shezai Rrokaj.

Pas orës 21:00, PS ka qenë ende duke përpiluar listat nga ku u mësuan dhe të papritura. Arben Malaj dhe Arben Isaraj, vendosin të kandidojnë të pavarur. Malaj i zhvendosur nga Vlora drejt Tiranës, përjashton veten nga listat e PS. Malaj vendos të kandidojë i vetëm në Qarkun e Vlorës. Burime nga PS konfirmojne se botuesi i Shekullit, Koço Kokedhima është i dyti në listën e kandidatëve për deputetë të PS, në Vlorë. Kurse në listat e AK nuk figuron emri i Myslym Pashaj.

Gjatë hartimit të listave të PS, ka pasur nervozime. Burime nga PS bënë të ditur se para përfundimit të përpilimit të listave, Shkëlqim Cani ka bërë sherr me Ardit Kajën, kurse Namik Dokle ka braktisur i nervozuar mbledhjen e kryesisë.

Me hartimin e listave të PS mësohet se jashtë mbesin Arben Malaj, Arben Isaraj, Albert Caci, Marko Bello, kryetarja e FRESSH, Elisa Spiropali, Petro Koçi  si dhe Qemal Minxhozi.

Pavarësisht lajmeve të përhapura në media për mundësinë që deputeti socialist Erion Braçe të mos pranonte kandidimin në një qark tjetër dhe jo në Berat, ai ka pranuar të kandidojë në qarkun e Fierit.

Burime nga selia e PD  bënë të ditur për News24 se jashtë listave kanë mbetur emra të deputetëve si, Rajmonda Bulku, Enkelejd Alibeaj, Jemin Gjana, Lajla Pernaska, Fatos Hoxha. I fundit në listën e Tiranës, i 16-ti, ku rrezikon dhe fitoren, është Ilir Rusmajli.

Berisha: Lista jonë  për fitore, dhe Kastriot Islami aty

Ora 23:30-Kryeministri Sali Berisha në orët e vona të mbrëmjes deklaroi se listat e kandidatëve të deputetëve janë të plota dhe gati për KQZ.

“Listë fitoreje, listë e shkëlqyer fitoreje. Ju keni qarkulluar gjatë gjithë këtyre ditëve emra dhe kjo është e drejta juaj. E vërteta është se lista shumë shpejt dorëzohet dhe keni gabuar në shumë raste në parashikimet tuaja, por kjo është çështja juaj.

I pyetur rreth listave të PS, Berisha tha: “Nuk kam asnjë koment të vetëm, se kam qenë i zhytyr në një punë intensive të selisë, mos harroni se ne kemi aleatët tanë të vendosur sipas pozicioneve dhe sa i përket palës tjetër, komenti më i mirë është ‘no coment’.

Madje kreu i qeverisë nuk mohoi as përfshirjen e Kastriot Islamit, përkundrazi vlerësoi maksimalisht figurën e ish-deputetit socialist.

“Absolutisht e konsideroj një meritim të tij, sepse ai u bë një nga zërat më kredibël, më të besueshëm në mbrojtje të interesit publik për të cilin e përjashtoi dhe kreu i tij. Shumë normale është përfshirja e tij në listat tona”.

LISTA ZYRTARE E KANDIDATËVE TË PS

QARKU TIRANË
1. PANDELI MAJKO
2. SAIMIR TAHIRI
3. VASILIKA HYSI
4. DITMIR BUSHATI

5. FATMIR XHAFAJ
6. LINDITA NIKOLLA
7. BESNIK BARAJ
8. XHEMAL QEFALIA
9. SADRI ABAZI
10. PARID CARA

11. SPARTAK BRAHO
12. ARTAN GAÇI
13. PJERIN NDREU
14. RAKIP SULI

15. MILENA HARITO
16. DASHAMIR PEZA
17. ENKELEJDA SHKRELI
18. ERVIN BUSHATI

QARKU DIBËR
1. SHKELQIM CANI
2. ULSI MANJA
3. HASAN CENI

4.
ARBEN KESHI
5. ASHIM DOMA
6. EZMERINA HOXHA

QARKU LEZHË
1. MIMI KODHELI
2. ARMANDO PRENGA
3. ARBEN NDOKA
4.
NDREC DEDAJ

5. MEJREME DELISHI
6. EDUART NDOCAJ
7. KASTRIOT PIROLI
8. MIRELA NELI

QARKU SHKODËR
1. MIMOZA HAFIZI
2. TOM DOSHI
3. PAULIN STERKAJ
4. NAMIK KOPLIKU

5. SAIT FISHTA
6. GENTIAN PALAJ
7. NIKOLL DEDA
8. ROZAFA ZMIJANEJ
9. MEGI AJTYRESA

10. DJANA BEJKO
11. ZEF ÇUNI
12. PAL LERA
13.
JANKO SHELÇAJ

QARKU KUKËS
1. VEXHI MUÇMATAJ
2. LAVDIM ELEZI
3. RAM HOXHAJ
4.
ADEM LALA

QARKU BERAT

1.FIDEL YLLI
2.ERMONELA FELAJ
3.EDUARD SHALSI
4.EDUART BEJKO
5.ARTAN LAME

6.STAVRI CECA
7.ERJON KËRI
8.ANILA AGALLIU
9.ALMA KULE

QARKU FIER
1.GRAMOZ RUÇI
2.EGLANTINA GJERMENI
3.ERION BRACE
4.ILIRIAN CELIBASHI

5.ARMANDO SUBASHI
6.ERVIN KOÇI
7.FATOS KLOSI
8.SPARTAK BRAHO
9.
PIRRO LUTAJ

QARKU DURRËS
1. BLENDI KLOSI
2. KLODIANA SPAHIU
3. ILIR BEQAJ
4. NAMIK DOKLE

5. GENTIAN BEJKO
6. ARTUR BUSHI
7. SHKELQIM TROPLINI
8. JURGIS ÇYRBJA
9. SOKOL SULA
10. ARDIAN KOKOMANI

11. GËZIM AGASI
12. TAULAND XHERAJ
13. ERALD HASANAJ
14. ESMERALDA SHKJAU

QARKU KORÇË
1. BASHKIM FINO
2. ARTA DADE
3.
OLTA XHAÇKA
4. ILIRIAN PENDAVINJI

5. ILIR XHAKOLLI
6. YLLI ZIÇISHTI
7. ARDIT KONOMI
8. ARTUR PORPOLLOGU
9. ANA VERUSHI

10. ADRIATIK BRAÇE
11. ZAMIRA BEQIRAJ
12. ILIR TORRA
13. NADA NASTO

QARKU ELBASAN
1. BEN BLUSHI
2. DAMIAN GJIKNURI
3. EVIS KUSHI
4. ALFRED PEZA

5. TAULANT BALLA
6. MUSA ULQINI
7. ARBEN KAMAMI
8. ILIR BEJTJA
9. LULJETA ARAPI
10.
AGIM LEKA

11. KASTRIOT GURRA
12. MEHDI PEPA
13. ALTIN AGO
14. YMER TOLA
15. ROVENA BEQIRAJ
16. SOKOL SKURA

QARKU VLORË
1. EDI RAMA
2. VALENTINA LESKAJ
3. KOÇO KOKËDHIMA
4. LUIZA XHUVANI
5. FATMIR TOÇI

6. ANDREA MARTO
7. EDMOND LEKA
8. SHUAIP BEQIRI
9. MIRA SHEHU
10. SHEME LULO

11. SOKOL BANA
12. GENCI KOJDHELI
13. NEIME GJIKA
14. NORETA KALCUNI
15. INES STASA

QARKU GJIROKASTËR
1. ARBEN AHMETAJ
2. ERION VELIAJ
3. ANASTAS ANGJELI
4. VLADIMIR KOSTA
5. DASHAMIR KAMBERI

LISTA PARAPRAKE E KANDIDATëVE TE PD

KUKËS
Flamur Noka
Besnik Dusha
Alban Zeneli
Ismet Jaku


SHKODËR

Jozefina Topalli
Helidon Bushati
Voltana Ademi

Nard Ndoka
Gjovalin Bzheta

Ndue Paluca
Bardh Spahia
Gjok Uldedaj


VLORA

Astrit Patozi
Arben Ristani
Liljana Elmazi
Ardian Kollozi

Leonard Sinani
Ylli Pirro
Vasil Koçiaj
H. Sharra


KORÇA

Ridvan Bode
Eleina Qirici
Edmond Spaho

Fatmir Mediu
Gjergji Papa
Fatbardh Kadilli
Leonard Olli

Viktor Duro
Ledina Aliolli
Sorina Koti
Adriana Hysenbegasi
Artan Zaimi


TIRANA

Sali Berisha
Myuqerem Tafaj
Majlinda Bregu

Halim Kosova

Florjon Mima
Gerti Bogdani
Dashamir Shehi
Jorida Tabaku


Edi Paloka
Keltis Kruja
Kastriot Islami
Asllan Dogjani
Visar Zhiti

Arben Qirjako

Gent Deliallisi
Tritan Shehu
Ilir Rusmali
Jemin Gjana

Lajla Përnaska
Gazmend Dibra

Kreshnik Çollaku
Rajmonda Bulku

Kreuza Leka
Shkelqim Hoxha
Fetah Hasani

Ervin Minarolli
Elvana Hana

Grida Duma
Ivi Kaso
Andia Pustina
Sahit Dollapi


DURRËS
Eduard Halimi
Gent Strazimiri
Albana Vokshi
Igli Cara

Oerd Bylykbashi
Osman Metalla
Vullnet Topalli
Lufter Xhuveli
Kseanela Muderizi

Zamir Ramadani
Merita Bakiu
Arjan Dedej
Mirlinda Çeka


DIBËR
Sherefedin Shehu
Roland Keta
Ekrem Spahia
Bedri Hoxha


FIER

Sokol Olldashi
Mesila Doda
Shpëtim Idrizi
Kozma Dashi

Bedri Miha
Myslim Murrizi
Florjan Dani
Ferdinand Murati


ELBASAN

Arben Imami
Eduard Selami
Ardian Turku
Luçiano Boçi
Dashnor Sula

Arbiola Halimi
Aurel Bylykbashi
Irena Progni
Rrahim Çota

Mati Çela
Zamir Muzhaqi
Medi Shehu
Hysen Moli
Muharrem Kajolli
Bujar Cakani


LEZHË

Aldo Bumçi
Gjovalin Kadeli
Albina Deda
Vasil Bicaj

Mhill Fufi
Artan Bushi
Zef Maci

GJIROKASTËR

Genc Ruli

Spiro Ksera
Alije Kokalari
Veledin Zaçe
Arjan Kasaj

BERAT

Genc Pollo

Astrit Veliaj
Lefter Maliqi
Mehmet Xheka

Çaush Qato
Fatbardha Bullari
Hafize Skendo
Nevila Haznedari

 
LISTA ZYRTARE E LEVIZJES SOCIALISTE PER INTEGRIM

QARKU TIRANE
1. ILIR META
2. KLAJDA GJOSHA
3. LUAN RAMA
4. YLLI MANJANI

5. ARDIT ÇELA
6. ENDRIT BRAIMLLARI
7. KEJDI MEHMETAJ
8. VIRON BEZHANI
9. SOKOL DERVISHAJ

10. BRUNILDA PASKALI
11. DRITAN HYLLI
12. FATIME GOGA
13. LUAN SALLAKU
14. MIRELA MEKO

15. REXHEP BALLMI
16. RUSTEM MURATI
17. ALMA DYRMISHI
18. EDMOND STOJKU
19. ILIR DASHI
20. EDMOND RRUSHI

21. HASAN HOXHA
22. XHAVIT HALILI
23. MALVINA PALUSHI
24. BESNIK HYSENBELLI
25. PARIT XHIHANI

26. ERIOLA HYSENI
27. EDUART TAFAJ
28. REDI BERBERI
29. MATILDA TYLI
30. MAKSIM LULO

31. RIGERT XHARRI
32. ERIONA BIXHA

QARKU ELBASAN
1. EDMOND HAXHINASTO
2. BUJAR KLLOGJRI
3. MIRANDA RIRA
4. SHKELQIM ELEZI

5. KASTRIOT BELSHI
6. DASHAMIR XHIKA
7. EDLIRA ÇEKREZI
8. ALTIN IDRIZI
9. REXHEP BIÇA
10. FLORIKA TUKA

11. ZENUN BULLARI
12. RUDINA MITA
13. KLAUDIA KRASNIKA
14. VEIZ BOJA
15. BEHAR ALMETA
16. AGRON ROKA

QARKU BERAT
1. NASIP NAÇO
2. GLEDJON REHOVICA
3. SELFO KAPLLANI
4. SILVA CAKA
5. LEFTER KUQO

6. VALBONA PAPA
7. MIMOZA VELIKO
8. EMILJANO KAMSI

QARKU VLORE
1. SHKËLQIM SELAMI
2. FLAMUR ÇELAJ
3. KATINA GOGO
4. KASËM CENAJ
5. THODHORI SHIA

6. LUÇIANA KOPRENCKA
7. KLAJDI MATI
8. DIANA MURATI
9. JUNA HOXHAJ

10. KAMBER ZAIMAJ
11. APOSTOL QIRKO
12. BEQIR KASHURI

QARKU SHKODER
1. AGRON ÇELA
2. NORA MALAJ
3. ARTAN BUSHATI
4.
SAJMIRA LAÇI
5. RIDVAN HEBAJ

6. EDI SMAJLAJ
7. SENAD HALLUNAJ
8. LUMTURI HOXHA
9. ARJANA VISHNJA
10. MERITA SMAJAJ
11. ALEKSANDER SHYTANI

QARKU LEZHE
1.MONIKA KRYEMADHI
2.PETRIT GJONI
3.GJOK BUNA
4.BIB GJOMARKAJ
5.EDMOND PIROLI

6.ERISI ZAIMI
7.PRENDA SEJDIA

QARKU KUKES
1. APOSTOL GOÇI
2. QEMAL ELEZI
3. PELLUMB BARDHOSHI
4. UKË CAMAJ

QARKU KORCE
1. PIRO KAPURANI
2. MIMOZA GUSHO
3. ARBEN MALO
4. PETRIKA LAME

5. JORIDA ROMAÇKA
6. SOKOL VAKO
7. FLOALDA STRATI
8. PALI KRISTO
9. ARSIDESA HYSI
10. ZAMIR DEMIRAJ

11. AFERDITA SULEJMANI
12.
GURI MEKO

QARKU DIBER
1. PËRPARIM SPAHIU
2. AGIM HYSA
3. LUTFIJE META
4. MELAIM DAMZI
5. OLSA SHATKU
6. AGRON DACI

QARKU DURRES
1. LEFTER KOKA
2. EDMOND PANARITI
3. BUJAR DERVENI
4. KRISTO HUTA

5. EDMOND LALA
6. HYSEN LLACA
7. ERMION ARAPI
8. SILVANA MAKSUTI
9. HAJRI NUHU
10. ILIR MEMKO

11. MERITA KUÇI
12. KLODJANA PASHKAJ
13. ERMIRA KOÇI

QARKU FIER
1. PETRIT VASILI
2. ROBERT BITRI
3. ORNELA ZONJA
4. ARDIAN ALUSHI
5. ALBERT SANXHAKU

6. FREDERIK ÇUKO
7. ELINOR SHANI
8. ARBEN ÇUKO
9. AGIM RRASA
10. BARDHI MELI
11. FERDINAND DOKSANI

12. DONIKA CANAJ
13. MAJLINDA KOÇIU
14. SEMELA HOXHA
15. BESMIR GROPA
16. ANILDA ALIAJ

QARKU GJIROKASTER

1. VANGJEL TAVO
2. RESHAT ZIKA

3. SHPETIM SPAHIU
4. ZAMIRA RAMI
5. EDIOLA BRAHA

LISTA ZYRTARE E ALEANCES KUQ E ZI

QARKU TIRANE
1. KRESHNIK SPAHIU
2. FATMIR GJUZI
3. LUMTURI RATKOCERI
4. ARBEN DERVISHI
5. REDI RAMAJ

6. EDMIR DYMLEKU
7. ALBAN DACI
8. ERION GJERGJI
9. ASIJE KOPRENCKA

10. AUGENT XHAFERAJ
11. ILIR LAKU
12. SHKELZEN NEZAJ
13. BESNIK KOCI
14. MATILDA LACI

15. NURISH KOLA
16. SENA TARELLI
17. INDRIT DEDEJ
18. KLEVIS MURATI
19. HARBI ALIAJ

20. JONID SULA
21. ATHINA NACI
22. HYSEN HUSHA
23. OLIANA AJAZI
24. ONELDA MELE
25. DALLENDYSHE MEÇA

26. BUJAR DORZI
27. JULJAN TEREZIU
28. ADRIANO KADRI
29. MARINELA FECI
30. SULLTANE LERA
31. ROZA HASA
32. ALTIN JANO

QARKU ELBASAN
1. ASLLAN MUSTA
2. AIDA SOKOLI

3. MYSLIM KARRIQI
4. BEKIM ADILI
5. KOCI ZHUPANI

6. ERVIST RAMA
7. MONDI KURTI
8. ILDA HYSENBELLI

9. ENVER HIDRI
10. ETLEVA BRAGJECI

11. GERTIAN HARECARI
12. IVLINA MIZA
13. GENTIAN QOSJA
14. ORJELA SULEJMANI

QARKU GJIROKASTER
1. MUHAREM GUÇE
2. ZAÇE ISLAMI
3. MIMOZA HODAJ
4. VIOMENT KARAGJOZI
5. ILIA PETRO

QARKU DIBER
1. NAIM MUÇA
2. GERDIAN BRAHILIKA

3. MALIQEISKURTI
4. LAIM MANARKOLLI
5. NEZIR KETA
6. DRITA DISHA

QARKU DURRES
1. LISEN BASHKURTI
2. REZARTA ELEZI
3. ARDIAN NDREU

4. ELONA MINA
5. STEFAN ÇERRI
6. GEZIM HASA
7. ILIR VASILI
8. SOKRAT ALLAMANI

9. IRENA MNALLA
10. QEMAL HAXHI
11. JETMIR HAXHILLARI
12. JORILDA MERSIN
13. KLAUDIO TENGU

QARKU FIER

1. ALTIN DAUTI
2. LULE CILI
3. ADRIATIK LEKA
4. ERJON KOTORI
5. ERMAL SALIAJ

6. ENEIDA HOXHA
7. EVIS HASANBELLI
8. ILIRAN KALEMI
9.
RAJMONDA CELA
10. NEXHMIJE ZYKA

11. AGIM GREMI
12. ENVER MYFTARI
13. HAMZA SHERJA
14. ALDO PEQINI
15. DHURATA KORRESHI
16. ERGYS IBERSHIMI

QARKU LEZHE
1. JULIAN KOLA
2. RIVELINO ISMALAJ
3. MARINELA PRENDI

4. JETNOR SHERRI
5. PAL BIBA
6. DEDE BUKAQEJA
7. MARIE SEFGJINI

QARKU KORCE
1. KRISTI ANDONI
2. REDI ORGOCKA
3. NERTILA SULENJI
4. JONADER AGOLLI
5. EDISON SULENJI

6. SENTILJANA SINO
7. OLGER MANCE
8. ABIDIN MASLLAVICA
9. EJONA PAHO
10. EART KETI
11. GJERGJ JORGAQI
12. EDMIR XHABEU

QARKU KUKES
1. MISIN BRAHA
2. HALIL KAMBERI
3. JOLANDA SULA
4. ALFRED ISEBERI

QARKU SHKODER
1. BLEDAR METI
2. ORMIR BERDICA
3. VALBONA SAKEJ
4. FRAN PAJA

5. GJERGJ DUSHKJA
6. KLODJANA BERDICA
7. SHAQIR HYSA
8. SOKOL NIKOLLA
9. FLUTURA BYTYCI
10. ALEKSANDER LULA
11. FATBARDH IDRIZI

QARKU VLORE
1. ADRIATIK LAPAJ
2. ANILA AHMATAJ
3. ARJAN ZYKA
4. ANILA HITAJ
5. FLORIANT MUHO

6. NAJADA GJIKSANA
7. YLLI HASKA
8. ULJANOVA GJONAJ
9. PANAJOT LLOJI
10. PJERINA MINGA LAME
11. KADRI SERJANI
12. ALPIN SKENDAJ

QARKU BERAT
1. MARGARITA KOLA
2. RUHIJE BOBO
3. ERION MELENGU

4. ASQERI CELA
5. DRITAN SHALLARI
6. ALTIN MALAJ
7. STILIANO BODE
8. DHIMITRAQ SINJARI

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...