“Hasi Jehon 2013” më 2,3 e 4 maj në Gjonaj

22 Prill 2013 - 15:54      

Festvali Folklorik “Hasi Jehon 2013”, me një traditë 24-vjeçare, do të mbahet në Gjonaj të Hasit më 2, 3 dhe 4 maj. Kryetari i SHKA “Malësori” nga Gjonaj, Haziz Hodaj, ka theksuar se edhe në këtë edicion do të marrin pjesë SHKA-të më të mira nga të gjitha hapësirat shqiptare - të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë dhe të Malit të Zi.

Zym, 22 prill - Festvali Folklorik “Hasi Jehon 2013”,  me një traditë 24-vjeçare,  do të mbahet në Gjonaj të Hasit më 2, 3 dhe 4 maj. Kryetari i SHKA “Malësori” nga Gjonaj, Haziz Hodaj, ka theksuar se edhe në këtë edicion do të marrin pjesë SHKA-të më të mira nga të gjitha hapësirat shqiptare  - të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë  dhe të Malit të Zi.

 “Edhe këtë vit, përveç shoqërive kulturore -artistike nga vendi, në këtë edicion do të marrinë pjesë edhe ShKA-të nga Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria”, ka deklaruar ai për Prizrenpress.

Programi i Festivali Folklorik “Hasi Jehon 2013”, dita e parë: Hapja e ekspozitave ora 18, SHKA “Malësori”,   SHKA “Lypjani”- Lypjan,  SHKA “Katarina Josipi”- Zym,  SHKA. “ Riza Cerova” – Përmet, SHKA “Muharrem e Xhevat Qena” – Ramajë,  Rapsodët nga Deçani, dhe  Ans. “Rugova” – Pejë; dita e dytë: SHKA “Pjetër Bogadani” – Krumë,  SHKA “Drenica” – Skenderaj,  SHKA “Karshiaka”- Shkup,  SHKA “ Trad-Folk”- Tiranë,  SHKA “Shotë Galica” – Drenas,  SHKA “Zëri i Kosovës” Fushë Kosovë,  SHKA “Bajram Curri”- Krushë e Madhe; dhe dita e tretë:  SHKA “Minatori Ri”- Kizhnicë,  SHKA “Rapsha”- Drume Tuz,  SHKA “Josip Rela”- Podujevë,  SHKA”Salih e Feriz Krasniqi” – Malishevë,  SHKA “Bresana” – Brasanë, dhe prapë e mbyll SHKA “Malësori”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...