Auditimi i procesit të votimeve në Venezuelë

21 Prill 2013 - 22:31      

Komisioni zgjedhor në Venezuelë ka thënë se një auditim i mundshëm i votimeve presidenciale të së dielës nuk do të afektojë fitoren e Nicolas Maduros. Rivali kryesor i Maduros,

Karakas, 21 prill - Komisioni zgjedhor në Venezuelë ka thënë se një auditim i mundshëm i votimeve presidenciale të së dielës nuk do të afektojë fitoren e Nicolas Maduros. Rivali kryesor i Maduros, Henrique Capriles, është pajtuar për një auditim elektronik, pas tërheqjes së kërkesës së tij për rinumërim manual votash. Zyrtarisht, Caprilesi ka humbur për vetëm 1.8 për qind. Zëvendësshefja e Komisionit zgjedhor ka thënë se rezultati është i pakthyeshëm, ndërkohë që Caprilesi beson se kishte parregullsi gjatë votimit dhe numërimit. Presidenti i ri venezuelas është betuar që të vazhdojë politikat sociale të paraardhësit të tij majtist, Hugo Chavez. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...