Tetë skuadra kërcënojnë me bojkot, FFK-ja nuk brengoset

19 Prill 2013 - 09:18      

Tetë skuadra rrezikojnë me bojkotin e garave. Ky është përfundimi ‘kërcënues’ për Federatën e Futbollit të Kosovës, që ka dalë pas mbledhjes së zyrtarëve të klubeve të elitës së futbollit. Në fakt, gjithçka nisi nga Trepça 89’, shkruan “Tribuna”.

Prishtinë, 19 prill- Tetë skuadra rrezikojnë me bojkotin e garave. Ky është përfundimi ‘kërcënues’ për Federatën e Futbollit të Kosovës, që ka dalë pas mbledhjes së zyrtarëve të klubeve të elitës së futbollit. Në fakt, gjithçka nisi nga Trepça 89’, shkruan “Tribuna”.

Zyrtarëve mitrovicas iu bashkuan edhe tetë kryesitë e klubeve tjera të Superligës, të cilat i kanë dhënë ultimatum Federatës së Futbollit të Kosovës, për ndërrimin e Komisionit të Garave dhe Komisionit Disiplinor. Arsyeja kryesore e kësaj nisme, janë dënimet padrejta të këtyre dy Komisioneve. Numri një i Trepçës ’89, Abedin Zeka, konfirmoi ultimatumin.

“Ne kemi vendosur ta mbajmë këtë mbledhje, nga e cila kemi dalë me një kërkesë të drejtë. Për shkak të vendimeve të padrejta, kërkojmë që Komisioni i Garave dhe Komisioni Disiplinor, të largohen komplet nga detyra. Aty duhet të vijnë njerëz të duhur sepse ne po investojmë vazhdimisht në të mirën e futbollit”, deklaroi ai.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...