Gjysmë Maratona e Prishtinës, më 12 maj

19 Prill 2013 - 09:17      

Gjysmë maratona Ndërkombëtare e Prishtinës do të mbahet muajin e ardhshëm, saktësisht më 12 maj. Këtë e bënë të ditur Federata Atletike dhe Ministria e Sportit, nën patronatin e së cilës do të organizohet kjo ngjarje.

Prishtinë, 19 prill- Gjysmë maratona Ndërkombëtare e Prishtinës do të mbahet muajin e ardhshëm, saktësisht më 12 maj. Këtë e bënë të ditur Federata Atletike dhe Ministria e Sportit, nën patronatin e së cilës do të organizohet kjo ngjarje.

Për garuesit më të mirë në kategorinë e seniorëve, veteranëve dhe atyre me aftësi të kufizuara, do të ndahen shpërblime që në total kapin vlerë prej 12 mijë eurove. Këto shpërblime do të ndahen për dy gjinitë, meshkuj dhe femra, transmeton “Tribuna”.

Të kujtojmë që në gjysmë maratonën e vitit të kaluar morën pjesë 620 garues.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...