Shërbimi muzikor i “Twitter”

18 Prill 2013 - 18:55      

Rrjeti shoqëror “Twitter” publikoi ditën e enjte një shërbim të ri, i cili të rekomandon këngë, bazuar mbi pëlqimet që jep në këtë faqe.

Rrjeti shoqëror “Twitter” publikoi ditën e enjte një shërbim të ri, i cili të rekomandon këngë, bazuar mbi pëlqimet që jep në këtë faqe.

Këngët mund të luhen drejtëpërdrejtë nëpermjet aplikacioneve si “Rdio”, “Spotify” dhe “iTunes”.

Programi i realizuar nga “Twitter” shfaq njëkohësisht këngët që miqtë janë duke dëgjuar dhe sugjerime të bëra prej artistëve të mëdhenj.

Kjo lëvizje e rrjetit shoqëror ndjek atë të “Facebook”, i cili pak muaj më parë përfshiu rekomandimet muzikore midis shërbimeve që ofron.

Aplikacioni i ri i “Twitter” do të jetë i shkarkueshëm së shpejti fillimisht për “iPhone” dhe më pas edhe në formate të tjera.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...