Tatuazh në sy

18 Prill 2013 - 18:52      

Një brazilian i apasionuar pas tatuazheve vendosi që të realizonte një tatu në një vend ku shume pak syresh kane pasur guxim te arrijme me pare.

Një brazilian i apasionuar pas tatuazheve vendosi që të realizonte një tatu në një vend ku shume pak syresh kane pasur guxim te arrijme me pare.

I vetëquajtur artist, Rodrigo Fernando dos Santos vendosi që t’i nënshtrohej një procedure për të injektuar bojë në sklerën e syve (siç njihet në termin mjekësor pjesa e bardhë që rrethon irisin dhe beben).

Ndonëse procedura mbarte rrezikun e humbjen së shikimit, 39-vjeçari vendosi të provonte shanset dhe me sukses, pasi ndërhyrja përmbushi qëllimin, duke i kthyer sytë në të zinj, pa i dëmtuar shikimin.

Ky ndryshim është i patjetërsueshëm dhe dos Santos do të ketë këtë ngjyrë të zezë sysh të gjithë jetën.

Tashmë, “artistit” brazilian nuk i mbetet gjë tjetër veçse të vazhdojë të mbulojëme tatuazhe pjesën tjetër të trupit që mbetet ende e pacënuar, rreth 30% të totalit, ose më pak se dy të tretat që janë mbushur me tatu.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...