Nëna lind foshnjën në mes të rrugës!

18 Prill 2013 - 18:15      

Në Rüti të Cyrihut një grua ka sjellë në jetë fëmijë e saj në mes të rrugës! Fëmija ka ardhur plotësisht në befasi. Vetë e ëma, pasi që e ka lindur, e ka dërguar foshnjën në ambulancë. Mjekja u ka dhënë ndihmën e parë nënës dhe foshnjës dhe pastaj ka alarmuar shërbimin e shpëtimit, transmeton albinfo.

Cyrih 18 prill - Në Rüti të Cyrihut një grua ka sjellë në jetë fëmijë e saj në mes të rrugës! Fëmija ka ardhur plotësisht në befasi. Vetë e ëma, pasi që e ka lindur, e ka dërguar foshnjën në ambulancë. Mjekja u ka dhënë ndihmën e parë nënës dhe foshnjës dhe pastaj ka alarmuar shërbimin e shpëtimit, transmeton albinfo.

Ai ka ardhur pastaj me dy makina – njërën për nënën dhe tjetrën për foshnjën. Por ndërkaq foshnja është dashur të transportohet për në spital me helikopterin e ndihmës së shpejtë Rega, ndërsa nëna, me autoabulancë. Sipas përshtypjes së parë të personelit shëndetësor të dy janë në gjendje të mirë shëndetesore, shkruan news.ch.

Edhe për një shpëtimtar profesional si z. Wagner, që punon prej 18 vitesh në këtë shërbim, një rast si ky ka qenë krejtësisht i veçantë. Ai nuk ka përjetuar deri më tash diçka të tillë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...