Përzgjidhet shtatorja e ish - presidentit Ibrahim Rugova

18 Prill 2013 - 17:02      

Komisioni profesional i emëruar nga Komuna e Prishtinës, ka bërë përzgjedhjen artistike të shtatores se ish Presidentit të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova, e cila do të vendoset në Sheshin e Pavarësisë “Ibrahim Rugova”. Nga 33 oferta që kanë konkurruar, komisioni ka përzgjedhur 6 prej tyre.

Prishtinë, 18 prill - Komisioni profesional i emëruar nga Komuna e Prishtinës, ka bërë përzgjedhjen artistike të shtatores se ish Presidentit të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova, e cila do të vendoset në Sheshin e Pavarësisë “Ibrahim Rugova”. Nga 33 oferta që kanë konkurruar, komisioni ka përzgjedhur 6 prej tyre.

Komisionin e kanë përbërë këto institucione: Akademia e Artëve dhe Shkencave të Kosovës, Fakulteti i Artës në UP, Fakulteti i Arteve të Tiranës dhe Komuna e Prishtinës. Pjesë e vlerësimeve të propozimeve të dorëzuar ka qenë edhe familja e ish Presidentit Rugova

Të martën, më 23 prill, do të bëhet hapja publike e ofertave financiare, ndërkaq të mërkurën pritet të bëhet përzgjedhja dhe publikimi i ofertës fituese.

Këto janë vlerësimet e komisionit për ofertat e përzgjedhura.

Shifra   Pikët

1968    80
7000    65
2904    60
3228    55
5667    50
1984    45

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...