Miqësi të pazakonta (Foto)

18 Prill 2013 - 11:53      

Miqësi, solidaritet, mbrojtje për të dobëtit, altruizëm dhe zemërgjerësi janë koncepte që ekzistojë edhe në botën e kafshëve, madje edhe mes individëve të specieve shumë të ndryshme nga njëri tjetri, si mes presë dhe grabitqarit, transmeton ‘Shqip’.

Miqësi, solidaritet, mbrojtje për të dobëtit, altruizëm dhe zemërgjerësi janë koncepte që ekzistojë edhe në botën e kafshëve, madje edhe mes individëve të specieve shumë të ndryshme nga njëri tjetri,  si mes presë dhe grabitqarit, transmeton ‘Shqip’. Disa foto të mrekullueshme që tregojnë miqësinë e pazakontë mes kafshëve shumë të ndryshme dhe në dukej pa asnjë lidhej me njëra tjetrën, që tregojnë në fund të fundit se ndonjëherë kafshët dinë të jenë më tolerantë se ne.

 

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...